روایت حضرت آیت الله سبحانی از چشم برزخی شیخ عباس قمی

%name روایت حضرت آیت الله سبحانی از چشم برزخی شیخ عباس قمی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به داستانی از صاحب کتاب مفاتیح الجنان گفت: در صورتي که کسی ۴۰ روز گناه نکند، چشمه های حکمت از درون او می جوشد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید در انتهای درس خارج  اصول خود در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) گفت: در حدیثی که از طائفتین نقل شده است، پیامبر می فرماید: در صورتي که کسی ۴۰ روز گناه نکند، ناخودآگاه چشمه های حکمت از درون او می جوشد.

او با اشاره به سخنان لقمان افزود: عمده کسانی که کمتر سخن می گویند، قلب آنها مملو از حکمت است، مانند جناب لقمان؛ ببینید مرتب می فرماید«یا بنیّ».

آیت الله سبحانی به داستانی از صاحب مفاتیح الجنان در این خصوص اشاره کرد و همچنين گفت: شیخ عباس قمی می گوید:« من این حدیث را امتحان کردم و همچنين ۴۰ روز مراقبت کردم که گناهی نکنم، بعد از این مدت، رفتم وادی السلام نجف که فاتحه بخوانم، دیدم جنازه ای را مرتبط به یکی از چاقوکشان نجف داشتند می آوردند و همچنين من شنیدم که او فریاد می کرد مرا کجا می برید؟ ولي بايد توجه داشت احدی از آنان که زیر جنازه را گرفته بودند، صدای او را نمی شنیدند». این یعنی او صدای برزخیان را می شنید. خدایا چنین اصلاح و همچنين اطاعتی را به ما عنایت فرما.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

روایت حضرت آیت الله سبحانی از چشم برزخی شیخ عباس قمی در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۱۰ ۰۹:۰۸:۳۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان