حضرت آیت الله نوری همدانی: مسئولان بانک مرکزی پاسخگوی سیاست های یک بام و همچنين دو هوای خود باشند

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: مسئولان بانک مرکزی پاسخگوی سیاست های یک بام و همچنين دو هوای خود باشند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشتباه خواندن سیاست ارزی بانک مرکزی و همچنين لزوم مواخذه مسئولان بانک مرکزی در زمینه کاهش ارزش پول ملی گفت: همین در حال حاظر هم به مسافران کشور های خارجی ارز مناسب اختصاص می دهند ولی برای سفرهای زیارتی نباید ارزی اختصاص داده مي شود! مسئولان بانک مرکزی باید در برابر این سیاست های یک بام و همچنين دو هوای خود پاسخگو باشند.

به نقل از شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید به مناسبت افتتاح رادیو اربعین به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
﴿و همچنينَمَنْ یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِنْ تَقْو همچنينَى الْقُلُوبِ﴾﴿الحج،۳۲﴾

در باب زیارت حضرت سید الشهداء (ع) در کربلا احادیث فراوانی از اهل بیت علیهم السلام نقل گردیده است که تعداد کثیر این روایات نشان از اهمیت پاسداشت نهضت عاشورا دارد.

پیامبر اکرم (ص) فرمودند:{إنّ لِقَتلِ الحُسینِ حَرارَهً فی‌ قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ اَبَداً}یعنی حقیقتاً کشته شدن امام و پيشوا حسین (ع) چنان حرارتی در دلها و همچنين قلوب مومنین ایجاد کرده است که هیچگاه به سردی نمی گراید و همچنين یا در توصیف بقعه آن هم حضرت در کربلا می فرمایند:   {هِیَ أَطْهَرُ بِقَاعِ الْأَرْضِ و همچنينَ أَعْظَمُهَا حُرْمَهً و همچنينَ إِنَّهَا لَمِنْ بَطْحَاءِ الْجَنَّه} یعنی کربلا پاکترین بقعه روی زمین و همچنين از نظر حرمت واحترام از بزرگترین بقعه هاست و همچنين حقیقتاً کربلا از بوستان های بهشت است.

در وسائل الشیعه از امام و پيشوا صادق (ع) منقول است که فرمودند:{فِی طِینِ قَبْرِ الْحُسَیْنِ (علیه السلام) شِفَاءٌ مِنْ کُلِّ دَاءٍ و همچنينَ هُو همچنينَ الدَّو همچنينَاءُ الْأَکْبَرُ}یعنی در تربت قبر امام و پيشوا حسین شفای هر دردی است و همچنين بزرگترین دارو آن هم است.
در کامل الزیارات از حضرت امام و پيشوا جعفرصادق (ع) منقول است که فرمودند: { مَنْ خَرَجَ مِنْ مَنْزِلِهِ یُرِیدُ زِیَارَهَ قَبْرِ اَلْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ عَلَیْهِ السَّلاَمُ إِنْ کَانَ مَاشِیاً کُتِبَ لَهُ بِکُلِّ خُطْو همچنينَهٍ حَسَنَهٌ و همچنينَ مُحِیَ عَنْهُ سَیِّئَهٌ فَإِنْ کَانَ رَاکِباً کَتَبَ اَللَّهُ لَهُ بِکُلِّ حَافِرٍ حَسَنَهً و همچنينَ حَطَّ بِهَا عَنْهُ سَیِّئَهً حَتَّى إِذَا صَارَ فِی اَلْحَائِرِ کَتَبَهُ اَللَّهُ مِنَ اَلْمُفْلِحِینَ اَلْمُنْجِحِینَ حَتَّى إِذَا قَضَى مَنَاسِکَهُ کَتَبَهُ اَللَّهُ مِنَ اَلْفَائِزِینَ حَتَّى إِذَا أَرَادَ اَلاِنْصِرَافَ أَتَاهُ مَلَکٌ فَقَالَ لَهُ إِنَّ رَسُولَ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ و همچنينَ آلِهِ یُقْرِئُکَ اَلسَّلاَمَ و همچنينَ یَقُولُ لَکَ اِسْتَأْنِفِ اَلْعَمَلَ فَقَدْ غَفَرَ اَللَّهُ لَکَ مَا مَضَى}
یعنی کسی که از منزلش بیرون آید و همچنين قصدش زیارت قبر حسین بن علی علیه السلام باشد، در صورتي که پیاده رود خداوند به هر قدمی که بر می دارد یک حسنه می نویسد و همچنين یک گناه از او محو می کند تا زمانی که به حائر حسینی برسد خداوند او را شامل مصلحین و همچنين رستگاران و همچنين برگزیدگان می نویسد و همچنين هنگامی که اعمال زیارت و همچنين مناسکش تمام می مي شود خداوند او را شامل فائزین محسوب می فرماید و همچنين هنگامی که بخواهد مراجعت کند فرشتگان نزد او آمده و همچنين ابلاغ سلام رسول خداوند تبارک و تعالي (ص) را می کنند و همچنين می گویند که پبامبر به تو پیام داد که اعمال زندگی خود را از نو شروع کن چرا که تمام گناهان قبل ات آمرزیده شده است.

از این گونه روایات در فضائل زیارت امام و پيشوا حسین (ع) مخصوصا در ایام اربعین آن هم حضرت در بحار الانوار و همچنين دیگر کتب حدیثی فراوان است و همچنين به حدی بر آن هم تأکید شده که در بعضی از روایات از وجوب و همچنين فرض بودن زیارت آن هم حضرت یاد شده و همچنين حتی برخی از فقهاء مانند علامه محمد تقی مجلسی و همچنين علامه محمد باقر مجلسی رضوان الله علیهما نظر مبارکشان بر این بوده است که برای کسانی که استطاعت این سفر را دارند زیارت حضرت سید الشهداء (ع) در کربلا در عمرشان حداقل یکبار واجب است.

در حدیث مشهوری هم از حضرت امام و پيشوا حسن عسگری (ع) علامات مومن پنج چیز شمرده است که یکی از آنها زیارت اربعین امام و پيشوا حسین (ع) است.

زیارت اربعین حسینی از اولین اربعین که اهل بیت (ع) در بازگشت از سفر شام در سال شمسي ۶۱ هجری قمری به کربلا رسیدند و همچنين سر های مطهر شهداء را در کنار پیکر های مطهر آنان دفن کردند و همچنين از طرفی اولین زائر حسینی یعنی جابر بن عبدالله انصاری از صحابی پیامبر اکرم (ص) از مدینه به همراه عطیه کوفی هم به کربلا آمدند، به تا حال ادامه داشته است و همچنين خداوند در این جنبش و همچنين شور و همچنين شوق حسینی فوایدی را برای عالم اسلام قرار داده است که قابل شمارش نیست.

بعضی اشکال می کنند که امروزه با وجود وسایل نقلیه متنوع و گوناگون و مختلف چه لزومی بر پیاده روی برای اربعین هست؟ که باید در جواب گفت این پیاده روی یک نوع احترام است و همچنين باعث خود سازی و همچنين خشوع و همچنين خضوع انسان می مي شود، کما اینکه امام و پيشوا حسن و همچنين امام و پيشوا حسین علیهما السلام بارها برای تشرف به بیت الله از مدینه با پای پیاده حرکت می کردند و همچنين در حالی که محمل ها و همچنين کجاوه ها روی اشتران همراه آنان در حرکت بودند و همچنين می توانستند بر مرکب سوار شوند ولیکن به احترام منزل و خانه خداوند تبارک و تعالي با پای پیاده برای حج رهسپار می شدند.

راهپیمایی ایام اربعین از قدیم الایام در بین علماء و همچنين طلاب حوزه نجف مرسوم بوده و همچنين خاطرات زیادی از این سفر ها در کتابها آمده است ولیکن بعد از سقوط رژیم بعثی صدام که ملت عراق فرصتی برای تنفس پیدا کرد و همچنين راه وارد شدن ایرانیان نیز به کربلا باز شد،هر ساله خیل عظیم و همچنين میلیونی زائران حسینی در اربعین را شاهد هستیم و همچنين بحمد الله روز به روز بر عظمت و همچنين ابهت آن هم افزوده می مي شود کما اینکه در سال شمسي قبل بیش از بیست میلیون فرد يا شخص به این فیض پهناور و بزرگ نائل شدند و همچنين شامل زوار اربعین گشتند.

امروزه راهپیمایی اربعین همچنين و علاوه بر همه کمالات معنوی که در بر دارد،پیام سیاسی بزرگی  برای جهانیان  نیز دارد. در عاشورای امسال همگان شاهد بودید که در یک روز ندای ((هیهات من الذله)) توسط میلیونها مسلمان همزمان در بیروت پایتخت لبنان، در صنعا پایتخت یمن و همچنين منطقه ها و مناطق شیعه نشین عربستان، در سر تا سر عراق، ایران اسلامی، هند  و همچنين پاکستان و همچنين افغانستان  و همچنين آسیای دور و همچنين آذربایجان و همچنين قفقاز و همچنين استانبول و همچنين بسیاری از نقاط جهان حتی اروپا و همچنين آمریکا طنین انداز شد و همچنين این یعنی امام و پيشوا حسین (ع) زنده است و همچنين نهضت ظلم ستیز او نیز تمامی عرصه سرزمینهای اسلامی را فرا گرفته است و همچنين انشا الله یکی از فواید پهناور و بزرگ راهپیمایی اربعین همین معرفی امام و پيشوا مظلوم ما حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به جهانیان است و همچنين روزی فرا رسد که همه عالم او را و همچنين راه اورا بخوبی بشناسد و همچنين الگو بگیرند.

در روایات آمده است که در عصر ظهور یکی از ندا هایی که امام و پيشوا زمان (عج) خطاب به همه جهانیان می فرمایند این است که {یَا أَهلَ الْعالَم إِنَّ جَدِّیَ الْحُسَین کشتن و قتل عَطشاناً} یعنی آن هم حضرت خود را به واسطه جد بزرگوارشان امام و پيشوا حسین (ع) معرفی می کنند  و همچنين این بدان معناست که در زمان ظهور آن هم حضرت، همه جهانیان امام و پيشوا حسین (ع) را به خوبی می شناسند. به هر حال در این زمان راهپیمایی اربعین به مانوربزرگ سیاسی مسلمانان و همچنين شیعیان در مقابل اسرائیل و همچنين آمریکا و همچنين دیگر اذناب آنها در منطقه تبدیل شده و همچنين روز به روز باید بر شکوه و همچنين عظمت آن هم افزوده مي شود.

در این سالها ملت عراق با بذل مال و همچنين با عشق وافر به حضرت ابا عبدالله خالصانه در خدمت زائران آن هم حضرت بوده اند و همچنين از هیچ کمکی دریغ ندارند، غذای خود را به زائران می دهند، وسیله نقلیه خود را برای خدمت رسانی زائرین قرار می دهند و همچنين منازلشان  را مسکن زائران کرده و همچنين امتحان خود را بخوبی پس داده و همچنين باید از این ملت عراق برای این میزبانی مخلصانه حقیقتاً تشکر کرد، البته بسیاری از شهروندان و مردم شهر ونهاد های انقلابی جمهوری اسلامی نیز در این سالها به خدمت زائرین همت گمارده و همچنين با ایجاد موکب هایی چه در داخل ایران و همچنين چه در کشور عراق سعی بر همیاری و همچنين همکاری با شهروندان و مردم شهر عزیز عراق داشته اند ولیکن اینها کفایت نمی کند و همچنين مخصوصاً امسال که ملت ایران گرفتار تنزل ارزش پول خود شده، بیم آن هم می رود که بسیاری از ضعفا که تنها و فقط در همین اربعین ها به علت کمی هزینه ها  سفر کربلا برایشان میسر می شد دیگر نتوانند با این هزینه های سنگین خود را به عراق برسانند و همچنين مسولین باید برای حل این موضوع بیش از پیش چاره اندیشی کنند.

همگان شاهد بودید که در یک مقطع زمانی برای کسانی که سفر های خارجی اروپایی و همچنين یا تفریحی مانند تایلند را داشتند مبلغ یک هزار یورو ارز مسافرتی به نرخ هر یورو ۵۴۰۰تومان عرضه می کرد و همچنين آنقدر ما به التفاوت آن هم با نرخ آزاد زیاد بود که بعضی از آژانس های مسافرتی شهروندان و مردم شهر را مجانی و همچنين رایگان به مسافرت می بردند تا از ما به التفاوت ارز اختصاصی آنها بهره بري و استفاده کنند و همچنين حال آنکه در آن هم مقطع حتی یک دلار و همچنين یا یک یورو به زائران عتبات عالیات اختصاص نمی دادند!

گرچه کل این سیاست ارزی آنها غلط بود و همچنين میلیاردها پول ارز ذخایر بانک مرکزی را چند ماهه هدر دادند و همچنين ادعای تخصص اقتصادی هم می کنند!

مسئولان بانک مرکزی به خاطر سیاست های غلط اقتصادی که منجر به کاهش ارزش پول ملی شد باید مواخذه بشوند تا دست اشخاص خیانتکار به کشور و همچنين منافع ملت رو مي شود و همچنين ملت ایران از این حقی که از حقوق آنان ضایع شده است و همچنين هنوز هم جبران نشده، نمی گذرد.

ولي بايد توجه داشت مسئولان دولتی بدانند تمام رفتار های آنان از چشم شهروندان و مردم شهر مسلمان می گذرد و همچنين روز حساب هم می رسد، حتی همین در حال حاظر هم به مسافران کشور های خارجی ارز مناسب اختصاص می دهند ولی برای سفر های زیارتی نباید ارزی اختصاص داده مي شود! مسئولان بانک مرکزی باید در برابر این سیاست های یک بام و همچنين دو هوای خود پاسخگو باشند.

ازجمله کارهای خوب برای اربعینی ها همین راه اندازی رادیو اربعین است که کمک مهمی برای خبر رسانی زائران کربلا و همچنين عموم هموطنان می تواند داشته باشد و همچنين این عمل صدا و همچنين سیما در خدمت به زائرین حسینی مأجور هست انشاالله.

از خدای متعال مسئلت داریم که این اربعین ها را مقدمه ظهور موفورالسرور قطب عالم امکان و همچنين واسطه غیب و همچنين شهود امام و پيشوا زمان مهدی موعود قرار دهد و همچنين انقلاب اسلامی ملت ایران و همچنين این شور حسینی آنان را وصل به ظهور حضرتش بگرداند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: مسئولان بانک مرکزی پاسخگوی سیاست های یک بام و همچنين دو هوای خود باشند در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۱۰ ۱۸:۵۴:۴۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان