حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عاشورا و همچنين اربعین به عنوان رمز بقای شیعه است/ تاکید بر استقرار مواکب اربعین در مرزها

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عاشورا و همچنين اربعین به عنوان رمز بقای شیعه است/ تاکید بر استقرار مواکب اربعین در مرزها

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تعدادی از این مواکب در مرزها مستقر شده و همچنين سرويس ها و خدمات رسانی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به زوار اربعین انجام دهند.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار دست اندرکاران کمیته فرهنگی ستاد اربعین، از عاشورا و همچنين اربعین به عنوان رمز بقای شیعه یاد کرده و همچنين گفت: مذاهب دیگر چنین سرمایه گرانسنگی در اختیار ندارند، دشمنان، معاندان و همچنين بدخواهان هر چه تلاش کنند نمی توانند جلوی عاشورا و همچنين اربعین را بگیرند.

او با تاکید بر بهره بري و استفاده حداکثری و همچنين درست از این ظرفیت، توجه به جنبه های فرهنگی اربعین را مهم قلمداد کرده و همچنين بیان داشت: باید فلسفه زیارت ائمه(ع) را برای شهروندان و مردم شهر تبیین کرد؛ اربعین باید یک کلاس معرفت افزایی باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که اربعین ظرفیت زیادی دارد و همچنين نباید به کارها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که در سالیان قبل انجام شده، بسنده کرد، گفت: هر سال شمسي باید با خلاقیت و همچنين ابتکارات جدید، برنامه جذاب و جالب و خوب های بهتری برای شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه تدارک دید.

او با اشاره به اقبال و همچنين توجه زیاد تيم های متنوع و گوناگون و مختلف مردمی برای دائر کردن موکب در ایام اربعین به منظور پذیرایی از زوار اباعبدالله الحسین(ع) خواستار استقرار برخی موکب ها در مرزهای کشور شد.

این مرجع تقلید با اشاره به این که روا نیست که زائران اربعین در مرزها دچار مشکلاتی باشند، ابراز داشت: برخی معتقدند تعداد موکب ها در مسیر نجف به کربلا بیش از حد نیاز است، بنابراین مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تعدادی از این مواکب در مرزها مستقر شده و همچنين سرويس ها و خدمات رسانی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به زوار اربعین انجام دهند.

او در ادامه سخنان خود عصبانیت وهابی ها از شکوه راهپیمایی و همچنين زیارت اربعین را مورد اشاره قرار داده و همچنين گفت: وهابی ها از برنامه جذاب و جالب و خوب اربعین، عاشورا و همچنين زیارت قبور ائمه(ع) بسیار عصبانی و همچنين ناخوش و غمگين خواهند بود و همچنين به نوعی به سیم آخر زده و همچنين کسانی که در این مراسم ها شرکت می کنند را تکفیر می کنند ولی به گفته آنها اعتنا نمی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم احترام به قوانین و همچنين مقررات کشور دوست، برادر، همسایه و همچنين مسلمان عراق از سوی زوار اربعین تاکید کرد و همچنين گفت: باید نسبت به میزبانی و همچنين میهمان نوازی آنها تشکر و همچنين قدردانی داشته باشیم، به قوانین شان احترام بگذاریم و همچنين با آنها همکاری کنیم.

او همچنین بر لزوم پرهیز از اسراف در ایام اربعین و همچنين پذیرایی از زوار تاکید کرد.

این مرجع تقلید بر لزوم مراقبت نسبت به شیطنت های در ایام راهپیمایی اربعین و همچنين مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده های احتمالی تاکید و همچنين تصریح کرد: نباید اجازه داد در این ایام ترویج جمعیت خاص و همچنين یا شخصیتی صورت گیرد، بسیاری خواهند بود که در این ایام شیطنت می کنند و همچنين سراغ مسائل شخصی می روند اینها ضربه می زند و همچنين باید تلاش مي شود جلوی آن هم گرفته مي شود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با اشاره به حضور شمار زیادی از اصحاب رسانه و همچنين خبرنگاران داخلی و همچنين خارجی در برنامه جذاب و جالب و خوب راهپیمایی اربعین، ابراز امیدواری کرد که فعالان عرصه رسانه بتوانند به خوبی پیام اربعین را منتقل کنند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عاشورا و همچنين اربعین به عنوان رمز بقای شیعه است/ تاکید بر استقرار مواکب اربعین در مرزها در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۰۸ ۱۶:۰۰:۳۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان