حضرت آیت الله مکارم شیرازی: امثال سند ۲۰۳۰ پوششی برای انتقال فرهنگ غربی است

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: امثال سند ۲۰۳۰ پوششی برای انتقال فرهنگ غربی است

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی سند ۲۰۳۰ را برنامه جذاب و جالب و خوب دشمن در زمینه انتقال فرهنگ غربی در پوشش های متنوع و گوناگون و مختلف  دانست و همچنين گفت: این برنامه جذاب و جالب و خوب آسیب بی سر و همچنين صدا در لباس خدمت است،

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار وزیر آموزش و همچنين پرورش با استناد به آیات و همچنين روایاتی، کار آموزش و همچنين پرورش را مطابق و يکدست با تعالیم قرآنی و همچنين دینی دانست و همچنين اظهار داشت: در صورتي که این دو رکن یعنی آموزش و همچنين پرورش از هم جدا باشد شاهد فاجعه خواهیم بود.

او ارائه آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به اولیاء دانش آموزان را جزو رسالت های وزارت آموزش و همچنين پرورش ذکر کرد و همچنين افزود: دانش آموزان باید به گونه ای تربیت شوند که به لحاظ اخلاقی و همچنين عقیدتی مایه افتخار خانواده ها باشند و همچنين خدایی ناکرده گرفتار ناهنجاری های اخلاقی و همچنين اجتماعی و همچنين اعتیاد نشوند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آسیب هایی که امروز به سبب گسترش وسائل ارتباطی دامن گیر جامعه شده است، اظهار داشت: یکی از این آسیب ها، آفات ناشی از گسترش فضای مجازی و همچنين شبکه های مجازی است.

او تاکید کرد: باید به گونه ای به جوانان تعلیم داده مي شود که آنها کاملا خطرات و همچنين آسیب های این عرصه را درک کنند و همچنين بدانند که دشمن از این فضا برای پیشبرد اهداف خود بهره می گیرد؛ این نقطه را والدین نیز باید مد نظر داشته باشند.

این مرجع تقلید در ادامه نظام اسلامی را خاری در چشم دشمنان دانست و همچنين گفت: خاورمیانه از منطقه ها و مناطق مهمی است که استکبار جهانی منافع نامشروع خود را در این منطقه می بیند ولي بايد توجه داشت نظام اسلامی مانع آنهاست.

او بیان داشت: دشمن تمام قدرت و همچنين سرمایه خود را بکار گرفته تا از طریق گسترش فساد و همچنين آسیب های فرهنگی به اعتقادات و همچنين باورهای دینی، به این نظام اسلامی ضربه وارد کند.

آیت الله مکارم شیرازی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود نسبت به انتقال فرهنگ غربی در پوشش های متنوع و گوناگون و مختلف هشدار داد و همچنين سند ۲۰۳۰ را یکی از همین برنامه جذاب و جالب و خوب ها دانست.

او با بیان اینکه این برنامه جذاب و جالب و خوب آسیب بی سر و همچنين صدا در لباس خدمت است، گفت: آنها می خواهند به نام خدمت به بشریت، ضربه های خود را وارد کنند بنابراین همه باید مراقب باشند.

این مرجع تقلید در ادامه توصیه های خود به وزیر آموزش و همچنين پرورش، انس دانش آموزان با محافل دینی و همچنين مذهبی و همچنين مسجد را عامل بیمه شدن آنان در برابر معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين آسیب ها دانست و همچنين خواستار توجه جدی به این مساله مهم شد.

او دانش آموزان را امانتی در دست مسؤولان و همچنين دست اندرکاران آموزش و همچنين پرورش دانست و همچنين ابراز داشت: مهمترین قسمت و بخش شخصیت اشخاص در دوره ای شکل می گیرد که تو متصدی آن هم هستید، بنابراین نوع تعلیم و همچنين تربیت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های تو باید به گونه ای باشد که نسل آینده این کشور را نسلی متعهد و همچنين کارآمد بار بیاورد.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان خطاب به وزیر آموزش و همچنين پرورش با تاکید بر اینکه مراقب اشخاص نفوذی هم باشید، اظهار کرد: اشخاص نفوذی در همه جا خواهند بود، تو نیز باید مراقب اینها باشید تا نتوانند آسیبی به تشکیلات با ارزش آموزش و همچنين پرورش وارد کنند.

او در پایان با ديدن نشریات متنوع و گوناگون و مختلف آموزش و همچنين پرورش برای سنین گوناگون، از وزیر آموزش و همچنين پرورش تشکر و همچنين قدردانی کرد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: امثال سند ۲۰۳۰ پوششی برای انتقال فرهنگ غربی است در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۱۸ ۱۲:۳۷:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان