حضرت آیت الله جوادی آملی: در صورتي که جامعه اهل تقوا باشد هیچ چیز آن هم را از پا در نمی آورد

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: در صورتي که جامعه اهل تقوا باشد هیچ چیز آن هم را از پا در نمی آورد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: در صورتي که جامعه اهل تقوا باشد هیچ چیزی آن هم را از پا در نمی‌آورد و همچنين از هر خطری نجات می‌یابد.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید در جلسه درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم، در ادامه تفسیر آیات نورانی سوره مبارکه طلاق اظهار داشت: قرآن کتاب هدایت، موعظه و همچنين شفا است؛ «نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآن همِ ما هُو همچنينَ شِفاءٌ و همچنينَ رَحْمَه»، همچنین می فرماید «یوعَظُ بِهِ مَن کَانَ یؤْمِنُ بِاللَّهِ و همچنينَ الْیوْمِ الآخِرِ»، ولي بايد توجه داشت کسی که از او بهره می‌برد مؤمنین خواهند بود، با اینکه قرآن «هُدی لِلنَّاسِ» است، ولي بايد توجه داشت در سوره «بقره» و همچنين مانند آن هم فرمود «هُدی لِلْمُتَّقینَ» کسانی که اهل تقوایند از قرآن بهره بري و استفاده می‌کنند.

او ادامه داد: «ذلِکُمْ یوعَظُ بِهِ مَن کَانَ یؤْمِنُ بِاللَّهِ و همچنينَ الْیوْمِ الآخِرِ» و همچنين زيرا و به درستي که تعلیم و همچنين تزکیه در قرآن کریم کنارهم یاد شده است فرمود «و همچنينَ مَن یتَّقِ اللَّهَ یجْعَل لَهُ مَخْرَجاً»، در صورتي که کسی اهل تقوا باشد هرگز در کار نمی‌ماند؛ این بیان نورانی حضرت که فرمود در صورتي که کسی اهل تقوا باشد «مَخْرَجاً مِنْ شُبُهَاتِ الدُّنْیا و همچنينَ مِنْ غَمَرَاتِ الْمَو همچنينْتِ و همچنينَ شَدَائِدِ یوْمِ الْقِیامَه»، همین است، در صورتي که اهل حوزه و همچنين دانشگاه باشد و همچنين شبهات علمی داشته باشد یا در صورتي که مشکل اقتصادی و همچنين اینها داشته باشد، قطعا حل می‌مي شود؛ ممکن نیست کسی اهل تقوا باشد و همچنين در مشکل بماند، این وعده الهی است و همچنين هیچ ممکن نیست خداوند تبارک و تعالي خُلف وعده کند. لذا در صورتي که جامعه اهل تقوا باشد هیچ چیزی آن هم را از پا در نمی‌آورد و همچنين از هر خطری نجات می‌یابد.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: این آیه «و همچنينَ مَن یتَّقِ اللَّهَ یجْعَل لَهُ مَخْرَجاً ٭ و همچنينَ یرْزُقْهُ مِنْ حَیثُ لاَ یحْتَسِبُ» در برابر آیه سوره مبارکه «طه» است؛ در سوره «طه» فرمود: « و همچنينَ مَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکاً » کسی از نام من و همچنين یاد من اعراض بکند، تنگی و همچنين گرفتاری نصیب او خواهد شد و همچنين در سختی قرار خواهد گرفت، ممکن است مال فراوانی دستش باشد، ولي بايد توجه داشت همیشه گرفتار زندان و همچنين گريز و فرار و همچنين امثالهم خواهد بود. آنکه از یاد و همچنين نام خداوند تبارک و تعالي فاصله گرفته است همواره در فشار و همچنين گرفتاری های متنوع و گوناگون و مختلف است و همچنين برعکسش آنکه به یاد خداوند تبارک و تعالي است، در فراخ است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله جوادی آملی: در صورتي که جامعه اهل تقوا باشد هیچ چیز آن هم را از پا در نمی آورد در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۰۵ ۰۹:۴۱:۰۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان