برگی از تاریخ: نامه یاسر عرفات به آیت الله العظمی خویی

%name برگی از تاریخ: نامه یاسر عرفات به آیت الله العظمی خویی
نامه یاسر عرفات به آیت الله العظمی خویی

شفقنا – یاسر عرفات رییس نهاد آزادی قسمت و بخش فلسطین در سال شمسي ۱۹۷۸ میلادی در نامه ای به آیت الله العظمی خویی ضمن تقدیر از مواضع ایشان درحمایت از حقوق و همچنين کرامت ملت فلسطین، با ابراز نگرانی از توافق کمپ دیوید، پشتیبانی مضاعف این مرجع عالیقدر شیعه را تقاضا می کند.

شفقنا در ۲۷ امین سالگرد وفات زعیم وقت حوزه علمیه نجف اشرف حضرت آیت الله العظمی خویی، متن کامل این نامه را منتشر می کند:

نهاد آزادی قسمت و بخش فلسطین / کمیته اجرایی /ریاست

بسم الله الرحمن الرحیم

مرجع اعلی حضرت آیت الله العظمی امام و پيشوا ابوالقاسم خویی صانه الله و همچنين ادام ظله العالی

سلام علیکم و همچنين رحمت الله و همچنين برکاته

در این لحظات بغرنجی که امت اسلامی در تمامی سرزمین هایش بویژه جای جای وطن عربی و همچنين قلب آن هم قدس شریف قبله اول مسلمانان، سومین حرم شریف، مهد عیسی مسیح و همچنين محل معراج حضرت محمد (ص) در حال گذر از آن هم است، به تو روی می آورم و همچنين از تو می خواهم تا همه باهم دربرابر سرکشان متجاوزگری که به اماکن مقدس در سرزمین فلسطین تعدی می کنند و همچنين به سیطره بر شهرستان قدس ادامه می دهند، بایستیم.

قطعا حضرتعالی اخیرا از توافقات گرفته شده شده موسوم به کنفرانس «کمپ دیوید» و همچنين اظهارات سابق بزرگان و رهبران رژیم صهیونیستی در مورد نيت و اراده آنها برای تداوم ملحق کردن قدس عربی و همچنين اسلامی به سرزمین های اشغالی و همچنين برشمردن آن هم به عنوان پایتخت خود اطلاع دارید و همچنين بدون شک از تلاش ها واقدامات دشمن برای تغییر نشانه های قدس و همچنين یهودی سازی آن هم مطلع هستید. همه این ها ما را در برابر مسئولیت هایی قرار می دهد که یک دل شدن ما و همچنين اتحاد ما به منظور ناکامی طرح های شیطانی صهیونیست ها و همچنين استعمارگران گناهکار را ایجاب می کند.

خداوند عزوجل برای تعالی کلمه الله و همچنين یاری مظلومان و همچنين بازدارندگی متجاوزگران به ما دستور جهاد داده است در حالی که رسول اکرم و همچنين اهل بیت مطهرش علیهم صلوات الله و همچنين سلامه راه مبارزه را برای احقاق حق و همچنين نابود کردن باطل طی کردند و همچنين با جهادشان برای ما نشانه هایی را به جا گذاشتند تا به آنها اقتدا کنیم و همچنين به موجب آنها عمل کنیم. قدس شریف و همچنين اهالی مبارز آن هم امروز با صبر و همچنين شجاعت در برابر ظلم و همچنين تجاوز طاغوتیان می ایستند و همچنين به خاطر پایبندی به سرزمین و همچنين مقدساتشان و همچنين دستیابی به حق بازگشت برادارانشان به وطنشان و همچنين تعیین سرنوشت سرزمینشان فلسطین مبارزه می کنند در حالی که آنها از حضرت عالی انتظار دارند مسلمانان را در هر کجای جهان برای نجات قدس از چنگال صهیونیسم و همچنين یاری اهالی آن هم فرابخوانید تا کلمه الله کلمه والا و همچنين برتر و همچنين کلمه ظالمان کلمه زیردست گردد.

مواضع حضرتعالی در راه احقاق حقوق مسلمانان و همچنين اعراب  و همچنين کرامت آنها بر احدی پوشیده نیست که باعث افتخار ماست و همچنين اطمینان داریم که مواضع تو در حمایت از قدس و همچنين فلسطین تاثیر بزرگی در تقویت عزم فدائیان مبارز و همچنين صابران و همچنين ترساندن دشمن خداوند تبارک و تعالي و همچنين امت و همچنين دین خواهد داشت.

والاترین تقدیرها و همچنين احترام های شخصی اینجانب و همچنين کمیته اجرایی نهاد آزادی قسمت و بخش فلسطین را پذیرا باشید امید است که خداند ما و همچنين تو را در راه خیرخواهی امت و همچنين آزادی ملتمان موفق گرداند.

والسلام علیکم و همچنين رحمت الله و همچنين برکاته

بیروت

۹/ ۱۰ ۱۹۷۸ م

یاسر عرفات

رئیس کمیته اجرایی نهاد آزادی قسمت و بخش فلسطیطن

فرمانده کل نیروهای انقلاب فلسطین

فقیهی استوار با اجازاتی ماندگار: به مناسبت ۲۷ مین سالگرد آیت الله العظمی خویی

فقیه استوار: ویژه ۲۶ مین سالگرد حضرت آیت الله العظمی خویی

فقیه استوار / بیان ابعاد فقهی و همچنين شخصیتی: به مناسبت سالگرد حضرت آیت العظمی خویی

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

برگی از تاریخ: نامه یاسر عرفات به آیت الله العظمی خویی در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۲۰ ۱۷:۰۵:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان