آیا ۹۵درصد انسان ها جهنمی خواهند بود؟با توجه به این که در صورتي که کسی بی‌نماز باشد اعمال دیگرش مقبول نیست

%name آیا ۹۵درصد انسان ها جهنمی خواهند بود؟با توجه به این که در صورتي که کسی بی‌نماز باشد اعمال دیگرش مقبول نیست

شفقنا-با توجه به اینکه اولین چیزی که در قیامت سوال می‌مي شود نماز است و همچنين در صورتي که کسی بی‌نماز باشد، اعمال دیگرش مقبول نیست؛ پس در این صورت تکلیف سایر ادیان مثل مسیحیت و همچنين یهودیت چه می‌مي شود؟ و همچنين آیا آنان بخاطر بی‌نمازی اهل جهنم خواهند بود؟ پس با توجه به این مطلب فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنم ۹۵درصد شهروندان و مردم شهر دنیا جهنمی خواهند بود و همچنين شاید ۵ قسمت و بخش هم به بهشت نروند

پاسخی که سایت پاسخگویی به سؤالات و همچنين شبهات برای اسن سوال در نظر گرفته است بدین شرح است:

این که چند قسمت و بخش به بهشت یا جهنم می‌روند را به خداوند سبحان بسپاریم. مهم‌تر از دانستن تکلیف مسیحی‌ها، یهودی‌ها و همچنين … در معاد و همچنين زندگی اخروی، این است که هیچ گاه و همچنين در هیچ امری، “کثرت” را ملاک تعریف، تشخیص و همچنين تمیز “حق از باطل” قرار ندهیم که حتماً خطا نموده و همچنين منحرف خواهیم شد. آیا در صورتي که کثرت جاهلان، متکبران، ظالمان، فاسدان، فاسقان و همچنين جانیان در یک جامعه‌ای بیشتر باشد، حق با آنان خواهد بود؟! در این صورت، حق با ثروتمندان و همچنين زورمداران است که اندیشه و همچنين باور نظام سلطه می‌باشد.

دانشمندان فیزیک، شیمی، ریاضیات و همچنين علوم تجربی، در زمین، به نسبت جمعیت بسیار اندک بوده و همچنين خواهند بود، حال آیا حق با آنان است که از این علوم هیچ نمی‌دانند؟! آیا در صورتي که تعداد شرابخواران بیشتر باشد، شرابخواری به لحاظ علمی، بهداشت و همچنين سلامت و همچنين نیز شرع، حق و همچنين مجاز می‌گردد؟! پس، کثرت ۱۰ قسمت و بخش یا ۹۵ قسمت و بخش ملاک ارزش، سنجش و همچنين داوری نمی‌باشد.

«‌قُلْ لَا یَسْتَو همچنينِی الْخَبِیثُ و همچنينَالطَّیِّبُ و همچنينَلَو همچنينْ أَعْجَبَکَ کَثْرَهُ الْخَبِیثِ فَاتَّقُوا اللَّهَ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ» (المائده، ۱۰۰)

ترجمه: بگو پلید و همچنين پاک یکسان نیستند هر چند کثرت پلید[ها] تو را به شگفت آورد؛ پس اى خردمندان از خداوند تبارک و تعالي پروا کنید باشد که رستگار شوید.

«مَثَلُ الْفَرِیقَیْنِ کَالْأَعْمَى و همچنينَالْأَصَمِّ و همچنينَالْبَصِیرِ و همچنينَالسَّمِیعِ هَلْ یَسْتَو همچنينِیَانِ مَثَلًا أَفَلَا تَذَکَّرُونَ‌» (هود علیه السلام، ۲۴)

ترجمه: مثل این دو تيم زيرا و به درستي که نابینا و همچنين کر [در مقایسه] با بینا و همچنين شنواست آیا در مثل یکسانند پس آیا پند نمى‌گیرید

●- بنابراین، نه در حیات دنیوی (حتی با داوری خودمان) قلّت یا کثرت جمعیت، ملاک و همچنين محک تشخیص حق و همچنين باطل یا سنجش ارزش‌ها می‌باشد، نه در آخرت و همچنين با داوری خداوند علیم و همچنين حکیم.

ایمان و همچنين عمل:

زندگی دنیوی، با تمامی محدودیت‌ها و همچنين پستی‌های مرتبه‌ایش نسبت به حیات اخروی، در عین حال نماینگر آن هم حقایق می‌باشد. حال فرض کنید که کسی در دنیا از رویحبت و همچنين یا برای قدردانی به تو یک شاخه گُل هدیه بدهد و همچنين دیگری از دشمنی، حقد، کینه، برای تسخیف، برای ریا، فریب و همچنين یا حقه‌هایی که در سر دارد، عین آن هم شاخه گُل را هدیه دهد، آیا هر دو به خاطر عمل هم شکل، برابر خواهند بود و همچنين کارشان یک ارزش دارد؟! خیر، چرا که مقصد و همچنين نیت قلب‌شان متغاير و متفاوت است.

●- بنابراین، در سرنوشت اخروی (که نماینگر حقایق همین زندگی دنیویست)، تقدم با “ایمان به خداوند تبارک و تعالي و همچنين معاد” می‌باشد و همچنين سپس به “عمل” می‌رسد که ظهور و همچنين بروز و همچنين تصدیق شناخت و همچنين ایمان می‌باشد.

بنابراین، ابتدا آدمیان [از اول تا آخر]، ابتدا بر اساس ایمان‌شان دسته‌بندی می‌گردند، یا به قول معروف، ابتدا “مؤمن و همچنين کافر” از هم جدا می‌شوند؛ آن هم هم بر اساس حقیقت ایمان‌شان، نه اسم دین یا مذهبی که روی خود گذاشته و همچنين یا کتابی که در دست گرفته و همچنين حمل می‌کنند!

پس بدیهی است که غیر مؤمن، به بهشت نمی‌رود، در صورتي که چه شب و همچنين روز تورات، انجیل یا قرآن کریم را بخواند و همچنين یا شب و همچنين روز نماز بخواند و همچنين یا هر چه دارد را انفاق نماید. بهشت جایگاه آدم خوب، با کار خوب است، نه صرفاً کار و همچنين کارگر خوب.

نماز:

“نماز” نیز در صورتي که چه ستون دین و همچنين شناسنامه‌ی مسلمان می‌باشد، ولي بايد توجه داشت خودش در شاخه‌ی احکام و همچنين اعمال می‌باشد که فروع دین است و همچنين بعد از شناخت و همچنين ایمان، مورد نظر یا محاسبه قرار می‌گیرد. لذا در قرآن کریم چنان که فرموده: «إِنَّنِی أَنَا اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِی و همچنينَأَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی – همانا این منم، الله، که جز من خدایى نیست؛ پس مرا پرستش کن و همچنين به یاد من نماز برپا دار / طه، ۱۴»؛ فرموده:

«فَو همچنينَیْلٌ لِلْمُصَلِّینَ * الَّذِینَ هُمْ عَنْ صَلَاتِهِمْ سَاهُونَ * الَّذِینَ هُمْ یُرَاءُونَ» (الماعون، ۴ تا ۶)

ترجمه: وای بر نمازگزاران * همانهایی که نماز را سبک می‌شمرند * همانهایی که ریا می‌کنند.

اساساً همین که نقل شده: «ابتدا نماز مورد بررسی قرار می‌گیرد»، یعنی هر نمازی هم نماز نیست و همچنين در دنیا نیز مقبول و همچنين مؤثر واقع نشده که در آخرت وزنی داشته باشد و همچنين به حساب آید.

بنابراین، نماز، سرآمد اعمال است، چنان که توحید، سرآمد معرفت و همچنين ایمان می‌باشد. ابتدا از توحید سؤال می‌مي شود و همچنين بعد سایر اعتقادات و همچنين باورها – چنان که ابتدا از نماز پرسیده می‌مي شود و همچنين سپس از سایر اعمال.

مسلمان، مسیحی و همچنين یهودی:

این قواعد، در مورد همگان یکسان است. همگان ابتدا در مورد ایمان‌شان مورد سؤال واقع می‌شوند و همچنين سپس در مورد اعمال‌شان. هم از مسلمان می‌پرسند که چرا شرک ورزیدی، و همچنين هم از مسیحی و همچنين یهودی و همچنين هم از کفار و همچنين تمامی انسان‌ها.

از مسیحی و همچنين یهودی نیز می‌پرسد: آیا پیامبر تو گفت: من خداوند تبارک و تعالي یا پسر خداوند تبارک و تعالي هستم؟ دست خداوند تبارک و تعالي بسته است؟ تو همه پسران جوان خداوند تبارک و تعالي هستید؟ ما عذاب نخواهیم شد و همچنين …؟! سپس پیامبران‌شان را برای گواه می‌آورند و همچنين می‌پرسند: آیا تو به آنها چنین گفته‌اید؟ از ملائک می‌پرسند: آیا تو گفته‌اید که ما دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده خداوند تبارک و تعالي یا اله‌های تو هستیم …؟ و همچنين این شاهدان حق، خداوند تبارک و تعالي را شاهد می‌گیرند که هرگز چنین نگفته‌اند. و همچنين در صورتي که اتباع آنها بهانه بیاورند که در کتاب ما چنین نوشته شده بود، می‌پرسد: مگر به تو عقل نداده بودم؟! اصول اعتقادی، عقلانی است.

●- سپس نوبت به نبوت، ولایت، امامت، معاد و همچنين سایر اصول اعتقادی می‌رسد. حال از مسلمان، مسیحی و همچنين یهودی سؤال می‌مي شود که آیا پیامبر تو، از طرف من پیامی برای تو آورده بود که من آخرین پیامبر و همچنين آورنده آخرین دین و همچنين شریعت هستم؟ آیا او به تو گفته بود که به ولایت هر ظالمی گردن بنهید؟ آیا از سوی من، تو را از عقوبت مواضع و همچنين رفتارتان خبر نداده بود و همچنين …؟!

●- سپس نوبت به عبادات، اعمال و همچنين عمل صالح یا گناهان می‌رسد و همچنين سرآمد آنها نماز است.

در صورتي که مسلمان، مسیحی یا یهودی، از قسمت و بخش نخست (اعتقادات و همچنين ایمان) عبور نمود، نوبت به بررسی اعمالش می‌رسد.

نماز، در همه ادیان وضع شده است، همین آیه‌ی مبارکه «و همچنينَأَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی»، به حضرت موسی علیه السلام نازل شده است. حضرت عیسی علیه السلام، در گهواره به سخن آمد و همچنين گفت: «… و همچنينَأَو همچنينْصَانِی بِالصَّلَاهِ و همچنينَالزَّکَاهِ … – به نماز و همچنين زکات سفارش شده‌ام / مریم علیهاالسلام، ۳۱».

پس در صورتي که باقی ماندن کسی در ادیان دیگر، (به هر علت مقبولی) موجه قلمداد شد، از عمل به احکام خودش سؤال می‌مي شود. چنان که از یهودیان قبل از مسیح، و همچنين یهودیان و همچنين مسیحیان قبل از اسلام نیز از احکام خودشان سؤال می‌مي شود.

همانگونه که از مسلمان می‌پرسند، از یهودی و همچنين مسیحی نیز می‌پرسند که آیا بر تو نماز، روزه، زکات، انفاق در راه خداوند تبارک و تعالي، جهاد و همچنين … واجب شده بود یا خیر؟ خب چه کردی؟!

به کسی ظلم نمی‌مي شود:

ضمن آن هم که باید نگران زندگی دنیوی و همچنين اخروی خود باشیم نه دیگران، شاید ضرورتی نداشته باشد تا در آیات و همچنين روایات مطالعات تخصصی نماییم و همچنين ببینیم که محاکمه‌ی اهل کتاب دقیقاً چگونه است و همچنين عاقبت آنها چه می‌مي شود، شاید اطلاعات اجمالی نیز کافی باشد؛ ولی ضرورت دارد که بدانیم، خداوند متعال علیم به احوال بندگانش می‌باشد و همچنين به کسی ظلم نمی‌کند – رحمان، رحیم، غفار، عفو هست، چنان که سریع الحساب و همچنين شدید العقاب نیز هست، چرا که عالم هستی را برای بازی و همچنين شوخی نیافریده است – قوم خویشی ندارد و همچنين فریب هم نمی‌خورد – مرعوب کثرت نمی‌گردد و همچنين برای هر موضع و همچنين عملکردی، نتایجی حتمی قرار داده است.

خداوند سبحان، خودش علیم، بصیر و همچنين خبیر به احوال بندگانش می‌باشد، و همچنين خود شاهد مواضع اعتقادی و همچنين عملکردهای آنهاست، ضمن آن هم که فرشتگان، انبیا، اولیا و همچنين شهیدان را نیز برای شهادت می‌آورد، و همچنين در عین حال، هم هر کسی را از علمکردش با خبر می‌کند – هم کتاب عملش را می‌دهد خودش بخواند – و همچنين هم تمامی اعمالش را برایش مجسم می‌کند – سپس در اجر و همچنين پاداش اضافه هم می‌دهد، ولي بايد توجه داشت در عقوبت (که نتیجه‌ی طغیان و همچنين عصیان می‌باشد)، اضافه‌ای ندارد که ظلم مي شود، بلکه به حقیقت نتایج می‌رساند.

●- بهشت و همچنين جهنم نیز جایگاه خواهند بود، نه نتیجه اعتقادات و همچنين اعمال؛ بلکه درجات در آنها و همچنين آن هم چه در این دو مکان به اهلش عرضه می‌مي شود، آن هم نتایج مواضع و همچنين عملکردهای خودشان می‌باشد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

آیا ۹۵درصد انسان ها جهنمی خواهند بود؟با توجه به این که در صورتي که کسی بی‌نماز باشد اعمال دیگرش مقبول نیست در تاریخ ۲۰۱۸-۱۰-۰۸ ۱۶:۲۰:۰۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان