نماینده حضرت آیت الله سیستانی: قیام امام و پيشوا حسین(ع) الگوی امت اسلامی برای مقابله با حکام ظالم و همچنين فاسد است

%name نماینده حضرت آیت الله سیستانی: قیام امام و پيشوا حسین(ع) الگوی امت اسلامی برای مقابله با حکام ظالم و همچنين فاسد است

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کربلای معلا در خطبه های نماز جمعه، قیام امام و پيشوا حسین(ع) را جنبش اصلاح امت و همچنين مقابله آنها با حکام ظالم و همچنين فاسد برشمرد.

به به گفته سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات نیوز، حجت الاسلام و همچنين المسلمین عبدالمهدی کربلایی که خطبه های نماز جمعه را در حرم امام و پيشوا حسین(ع) ایراد می کرد، گفت: قیام امام و پيشوا حسین(ع)، احیای وجدان ها و همچنين اراده قوی برای ایستادن در برابر حکام ظالم، منحرف و همچنين فاسد است.

حجت الاسلام والمسلمین کربلایی با بیان اینکه از خیزش اصلاح طلبانه امام و پيشوا حسین علیه السلام چه چیزی باید یاد بگیریم و همچنين امام و پيشوا (ع) در عصر حاضر و همچنين در تمامی عصور از ما چه می خواهند و همچنين چگونه یک حسینی واقعی باشیم و همچنين کربلا با نماد حسینی خود چه چیزی از ما می خواهد تا جنبش اصلاحی امام و پيشوا را ادامه دهیم، بیان کرد: مشخصا اهداف انقلاب حسینی و همچنين جنبش اصلاح طلبانه آن هم به زمان و همچنين مکان خاصی محدود نشده است زیرا برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای آن هم و همچنين بیان ماهیت اهداف آن هم و همچنين چگونگی دست یابی به این انقلاب بشری نبود بلکه از جانب خداوند و همچنين با اراده الهی بود.

کربلایی خاطرنشان کرد: خداوند می خواهد به ما و همچنين گذشتگان و همچنين آیندگان بگوید که ممکن است با شرایطی نظیر شرایط امام و پيشوا حسین (ع) روبرو شویم و همچنين ممکن است با حکام دیکتاتوری روبرو شویم که با ظلم و همچنين ستم حکومت می کنند و همچنين اوضاع امت را به فساد می کشانند.

خطیب جمعه کربلا افزود: خداوند می خواهد وجدان ها زنده و همچنين حاکمیت شریعت الهی پایدار بماند. لذا امام و پيشوا حسین(ع) الگوی مقابله با حکام ظالم بود. خداوند از امت اسلامی می خواهد  راه روشن آنها را ادامه دهند.

شیخ کربلایی تاکید کرد: قیام امام و پيشوا حسین(ع) در واقع حفظ امت پیامبر(ص) است لذا در صورتي که حکام فاسد و همچنين منحرف از خط صحیح وجود داشته باشند باید مانند سیره امام و پيشوا حسین(ع) برای اصلاح آنها فداکاری کرد و همچنين برای اینکه لایق چنین جنبشی باشیم باید احساس مسئولیت فردی و همچنين جمعی کنیم و همچنين به مقتضیات آن هم در برابر دین و همچنين اسلام و همچنين همچنین سیره امام و پيشوا حسین(ع) پایبند باشیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

نماینده حضرت آیت الله سیستانی: قیام امام و پيشوا حسین(ع) الگوی امت اسلامی برای مقابله با حکام ظالم و همچنين فاسد است در تاریخ ۲۰۱۸-۰۹-۱۴ ۱۵:۲۸:۵۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان