حضرت آیت الله سبحانی: حدیث غدیر سند وحدت است

%name حضرت آیت الله سبحانی: حدیث غدیر سند وحدت است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به حدیث غدیر گفت: این حدیث در شرایط خاصی انجام گرفت که هیچ گاه فراموش شدنی نیست، ترویج غدیر، ترویج توحید و همچنين وحدت است.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شامگاه یکشنبه در دیدار اعضای ستاد واقعه غدیر اظهار داشت: در تاریخ اسلام حدیثی نداریم که از نظر تواتر به پایه حدیث غدیر برسد.

او افزود: از میان صحابه پیامبر حدود ۱۲۱ فرد يا شخص و همچنين از میان علمای اهل سنت نیز بیش از ۳۰۰ فرد يا شخص این حدیث را نقل کرده اند.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه این حدیث در شرایط خاصی انجام گرفت و همچنين هیچ گاه فراموش شدنی نیست، گفت: ترویج غدیر، ترویج توحید و همچنين وحدت است.

او با بیان اینکه غدیر روز تکریم امیرالمؤمنین(ع) است تصریح کرد: ریشه شعر الغدیر را در زبان فارسی باید پیدا کرد و همچنين موسوعه ای در این خصوص ایجاد نمود.

این مرجع تقلید با اشاره به جایگاه و همچنين ارزش واقعه غدیر گفت: حدیث غدیر در شرایط خاصی بیان شده است که شیعه و همچنين سنی آن هم را نقل کرده و همچنين سند وحدت است .

او تاکید کرد: واقعه غدیر بسیار مهم و همچنين با اهمیت است و همچنين نباید از آن هم غافل شد.

 

بازسازی واقعه غدیر از سوی اهل سنت در ۲۸ شهرستان

در ابتدای این دیدار، یعقوب سلیمانی در سخنانی گفت: این مراسم از سال شمسي ۱۳۸۹ در قم آغاز شد و همچنين امروز به برکت خون شهدا و همچنين هدایت‌های رهبری، مراجع و همچنين علما، تبدیل به حرکتی عظیم شده است.

او بابیان این‌که بازسازی واقعه غدیر در سال شمسي قبل در کشور عراق و همچنين سوریه نیز انجام شد، گفت: در این حرکت پهناور و بزرگ، نزدیک به پنج هزار هنرمند فعال خواهند بود تا این واقعه پهناور و بزرگ اسلامی را برای همگان به نمایش بگذارند.

رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر افزود: بازسازی واقعه غدیر امسال در ۱۰۰ شهرستان برگزار می‌مي شود که در برخی شهرستان‌ها با توجه به استقبال گسترده شهروندان و مردم شهر، این مراسم در چندین روز برگزار خواهد شد.

سلیمانی با اشاره به استقبال اهل سنت از بازسازی واقعه غدیر در کشور گفت: این مراسم وحدت‌آفرین، از سوی اهل سنت مورد استقبال قرارگرفته که بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی گرفته شده، در ۲۸ شهرستان، تمامی مراحل اجرای این مراسم از سوی اهل سنت انجام می‌پذیرد

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله سبحانی: حدیث غدیر سند وحدت است در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۱۹ ۲۱:۵۰:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان