تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر ایجاد تشکل متحد فرزندان شاهد

%name تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر ایجاد تشکل متحد فرزندان شاهد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: باید تشکلی از فرزندان شهدا در کشور ایجاد مي شود تا حل معظلات و مسائل و مشکلات را مطالبه کنند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید پیش از ظهر یکشنبه در دیدار نمایندگانی از هیئت فرزندان شهدا به اهمیت فرهنگ ایثار و همچنين شهادت اشاره کرد و همچنين اظهار داشت: اولین دعای امام و پيشوا سجاد(ع) در صحیفه سجادیه طلب شهادت است.

او پیام شهدا را حفظ اسلام و همچنين ولایتمداری عنوان کرد و همچنين گفت: اسلام دارای ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و همچنين اجتماعی است و همچنين پیاده کردن احکام و همچنين دستورات آن هم در تمام ابعاد، در واقع عمل به خون شهداست.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه آیات فراوانی در قرآن در مورد جهاد و همچنين شهات وجود دارد افزود: حضرت علی(ع) بعد از جنگ صفین می فرماید کسانی که در راه خداوند تبارک و تعالي جان خود را از دست می دهند ضرر نخواهند کرد و همچنين به دیدار خدای خود می روند و همچنين در محل امن قرار داده می شوند.

او با تأکید بر اینکه حضرت علی(ع) شهادت در راه خداوند تبارک و تعالي را گرامی ترین نوع مردن می داند تصریح کرد: به فرموده امام و پيشوا صادق(ع) هر کار نیکی بالاتر از خودش را دارد به جز کشته شدن در راه خداوند بنابراین مقامی بالاتر از شهادت وجود ندارد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: باید همیشه مجامع و همچنين مراکزی داشته باشیم که یاد شهدا را زنده زنگه داریم همانطوری که رهبری فرمودند امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

او گفت: باید تشکلی متحد و همچنين مطالبه گر در کشور تحت عنوان تشکل شهدا و همچنين فرزندان شهدا ایجاد مي شود تا در هر مشکل سیاسی و همچنين اقتصادی به میدان آیند و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات را مطالبه کنند.

آیت الله نوری همدانی گفت: مراجع و همچنين علما در مورد بسیاری از آسیب ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور شامل وضعیت بانک ها و همچنين حرام بودن دیرکرد سود بانکی تاکید کرده اند ولی به دلیل این که تشکلی مطالبه گر در کشور وجود ندارد این صحبت ها به تا حال تاثیری نداشته است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر ایجاد تشکل متحد فرزندان شاهد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۸:۳۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان