آیت الله صانعی: مسئولان در اداره جامعه ریشه یاب و همچنين فقیه باشند/ خلاف عده ای را به گردن شهید بهشتی ها و همچنين مطهری ها نگذاریم

%name آیت الله صانعی: مسئولان در اداره جامعه ریشه یاب و همچنين فقیه باشند/ خلاف عده ای را به گردن شهید بهشتی ها و همچنين مطهری ها نگذاریم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صانعی با انتقاد از برخی سخنان و همچنين نسبتهایی که به حوزه های علمیه داده می مي شود، بر ریشه یابی مسائل و همچنين شفافیت به عنوان دو درس مهم کربلا تاکید کرد.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید در مراسم عزاداری عاشورای حسینی که در دفتر ایشان برگزار شد، ابراز داشت: یکی از موارد سپاس و همچنين حمد اباعبدالله در سخنرانی شب عاشورا، فقاهت در دین بود.

او با بیان اینکه این ریشه یابی در سخن امام و پيشوا حسین(ع) مصادیق فراوانی در جامعه امروز دارد، افزود: شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه انسانی و همچنين اسلامی و همچنين تشیّع همه باید ریشه یاب باشند، سخنی را می شنوند، ریشه یابی کنند گوینده آن هم کیست؟ برای چه کسی است؟ و همچنين چه فایده ای دارد؟ و همچنين عمل نکردن به آن هم چه ضرری دارد؟ در جایی حضوری پیدا می کنند یا حرکتی می کنند، بدانند آیا این حرکت مرضی امام و پيشوا زمان(عج) و همچنين اباعبدالله(ع) است یا خیر؟

آیت الله صانعی تاکید کرد: همه قدرتمندان و همچنين مسئولان جهان بویژه قدرتمندان و همچنين مسئولان جامعه اسلامی باید در اداره جامعه چه سیاست داخلی و همچنين چه سیاست خارجی فقیه و همچنين ریشه یاب باشند و همچنين بدانند که قرآن می گوید حق شهروندان و مردم شهر را کم نگذارید، ثروت جامعه را نابود نکنید، ارزشهای شهروندان و مردم شهر را بی ارزش نکنید.

او تصریح کرد: مسئولان در اقدامات خود توجه کنند که آیا اسلام اجازه داده یا اجازه نداده و همچنين بعد که فهمیدند عمل کنند ولی ما در صورتي که دیدیم نادرست است در حد خودمان باید دانایی کنیم، مبادا گناه عده ای را به گردن اسلام بگذاریم و همچنين خلاف عده ای را به گردن شهید بهشتی ها و همچنين مطهری ها بگذاریم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در صورتي که ریشه ها را پیدا کنیم و همچنين بفهمیم چه می کنند و همچنين ناراضی باشیم خوب است ولي بايد توجه داشت در صورتي که راضی باشیم، گناه بزرگی است و همچنين با کسانی که به ملت و همچنين شهروندان و مردم شهر ظلم کرده و همچنين اقتصاد شهروندان و مردم شهر را فلج می کنند و همچنين ارزش ثروت شهروندان و مردم شهر را پائین می آورند، شریک هستید. حداقل ناراضی باشیم و همچنين به خانواده خود بگوئیم اسلام این را نمی گوید.

او بیان داشت: حوزه های علمیه در دیروز و همچنين امروز کاملا فقاهت در دین داشته و همچنين تمام مسائل اسلامی را ریشه یابی کردند لذا مساله ای در اسلام نداریم که در حوزه های دیروز و همچنين برخی مراکز علمی حوزه های امروز ریشه یابی نشده باشد.

آیت الله صانعی یادآور شد: سال شمسي ۴۱-۴۲ که امام و پيشوا خمینی از قیطریه آمدند، مسائل مستحدثه را در تابستان آغاز کردند یعنی از مساله تراشیدن ریش گرفته تا نماز مسافر در کره ماه و همچنين دیگر مسائل. چگونه به خود اجازه می دهیم که بگوئیم حوزه های علمیه بحثی نکردند؟

او بیان داشت: حوزه های علمیه حق خود را در دیروز ادا کرده و همچنين در صورتي که امروز هم اجازه دهند و همچنين تشویق کنند اداشده اش را به شهروندان و مردم شهر نشان خواهند داد.

این مرجع تقلید با اشاره به نفوذ کلام حضرت آیت الله العظمی سیستانی در عراق گفت: این آیت الله العظمی سیستانی در نجف به عنوان مرجع تقلید نهضت را اداره می کند و همچنين به موقع سخن می گوید، او سخن فقیهانه می گوید، او دانشمند است و همچنين معلومات دارد. هرچه ما قداست روحانیت را اینجا می شکنیم، ایشان، قداست روحانیت را در نجف حفظ می کند.

او خاطرنشان کرد: این وضعی که برخی برای حوزه ها پیش آوردند، وضع نادرستی است ولي بايد توجه داشت بدانید اینها تمام می مي شود.

آیت الله صانعی ابراز داشت: اباعبدالله در این سفر از ابتدای حرکت تا پایان، شفافیت دارد، راست می گوید، درست عمل می کند و همچنين این شفافیت بوده که حسین را تا امروز نگاه داشته است.همه باید شفافیت را از کربلا و همچنين امام و پيشوا حسین(ع) فرا بگیریم یعنی راست بگوئیم دروغ نگوئیم، حیله و همچنين تزویر نکنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

آیت الله صانعی: مسئولان در اداره جامعه ریشه یاب و همچنين فقیه باشند/ خلاف عده ای را به گردن شهید بهشتی ها و همچنين مطهری ها نگذاریم در تاریخ ۲۰۱۸-۰۹-۲۰ ۱۷:۲۲:۱۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان