واکنش حضرت آیت الله نجفی به تظاهرات عراقی ها و همچنين درخواست تشکیل اقلیم بصره

%name واکنش حضرت آیت الله نجفی به تظاهرات عراقی ها و همچنين درخواست تشکیل اقلیم بصره

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی بشیر نجفی در دیدار رئیس پلیس نجف اشرف از حکومت عراق خواست برای معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر این کشور راه حل های سریع و همچنين موفق ارائه کند.

به به گفته سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شفقنا عراق، آیت الله نجفی که در دیدار «سرلشکر علاء غریب الزبیدی» رئیس پلیس نجف سخن می گفت، تاکید کرد: همه فرزندان نجف اشرف بویژه جوانان این شهرستان امانتی بر گردن همه مسئولان شامل فرماندهان امنیتی و همچنين نیروهای پلیس خواهند بود.

وی اظهار کرد:تظاهراتی که در هفته های قبل در شهرستان نجف اشرف برگزار شده، به دلیل معظلات و مسائل و مشکلات بزرگی نظیر فقر، بیکاری، فساد مالی و همچنين بی تفاوتی است که جامعه عراق از آن هم رنج می برد. این تظاهرات ایجاب می کند که حکومت راه حل های سریع و همچنين موفق برای این معظلات و مسائل و مشکلات ارائه دهد.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: نجف اشرف دارای ویژگی متمایزی نسبت به دیگر شهرها و روستاها است زیرا این شهرستان پایتخت دینی مسلمانان و همچنين شهرستان تشیع است و همچنين به اهتمام امنیتی و همچنين خدماتی نیاز دارد. همه باید این جایگاه را بدانند  و همچنين در چارچوب آن هم عمل کنند.

رئیس پلیس نجف اشرف نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت امنیتی شهرستان نجف برای آیت الله نجفی ارائه کرد.

واکنش به درخواست های اقلیم شدن بصره

از سوی دیگر حضرت آیت الله االعظمی بشیر نجفی به درخواست های مرتبط به تشکیل اقلیم بصره در جنوب عراق واکنش نشان داد.

به نقل از شفقنا عراق، آیت الله نجفی در دیدار جمعی از شهروندان و مردم شهر بصره با اشاره به این موضوع تاکید کرد: درخواست شهروندان و مردم شهر و همچنين برخی از اعضای شورای بصره برای اعلام اقلیم در این منطقه به همه پرسی شهروندان و همچنين رهبرانی مخلص و همچنين قوی نیاز دارد.

وی افزود: تشکیل چنین اقلیم همچنین باید در سایه دولتی مرکزی باشد که از استحکام و همچنين اقتدار و قدرت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برخوردار باشد و همچنين در صورت تشکیل آن هم، بتواند عدم تجزیه عراق و همچنين عدم جدایی چنین اقلیم هایی را تضمین کند.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: زیارت مراقد ائمه اهل بیت علیهم السلام فرصت بزرگی برای تغییر وضعیت و همچنين بهبود آن هم در راستای آغاز صفحه جدیدی در زمینه اصلاح رفتار هر روز خدا است.

آیت الله نجفی در پاسخ به سوالی در مورد درخواست ها برای اعلام بصره به عنوان اقلیمی در جنوب عراق، تاکید کرد: این موضوع به همه پرسی شهروندان و همچنين رهبرانی مخلص و همچنين قدرتمند نیاز دارد و همچنين باید در سایه دولتی مرکزی و همچنين قدرتمند باشد که بتواند عدم تجزیه عراق و همچنين عدم استقلال این اقلیم ها را تضمین کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل، تشکیل اقلیم ها در عراق نیست، افزود: مشکل در واقع بزرگان و رهبران مخلص و همچنين قدرتمند در این اقلیم ها و همچنين مرکز  و همچنين موضوع مهمتر در این خصوص حفظ وحدت عراق است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

واکنش حضرت آیت الله نجفی به تظاهرات عراقی ها و همچنين درخواست تشکیل اقلیم بصره در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۰۴ ۱۵:۵۶:۰۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان