واکنش حضرات آیات مکارم شیرازی و همچنين نوری همدانی به اتفاقات تجمع فیضیه: حادثه فیضیه به تمام معنا یک فاجعه بود/ بخشی از مباحث و مطالب سخنران و همچنين برخی شعارها در راستای اهداف دشمن بود

%name واکنش حضرات آیات مکارم شیرازی و همچنين نوری همدانی به اتفاقات تجمع فیضیه: حادثه فیضیه به تمام معنا یک فاجعه بود/ بخشی از مباحث و مطالب سخنران و همچنين برخی شعارها در راستای اهداف دشمن بود

شفقنا- حضرات آیات عظام مکارم شیرازی و همچنين نوری همدانی طی بیانیه های جداگانه ای، اظهارات سخنران و همچنين نیز برخی شعارها و همچنين دست نوشته ها در تجمع فیضیه را مایه تاسف و همچنين حتی فاجعه بار خواندند.

به نقل از شفقنا، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بیانیه صادره عنوان داشت: حادثه‌اى که در مدرسه فیضیه کانون حوزه علمیه در چند روز پیش رخ داد به تمام معنا یک فاجعه بود.

متأسفانه جمعى از طلاب و همچنين اساتید محترم را به آنجا دعوت کرده بودند، تا دربارۀ مسائل اقتصادى شهروندان و مردم شهر صحبت کنند، سپس ورق برگشت، گوینده‌اى را که هیچ اطلاعى از وضع حوزه‌هاى علمیۀ شیعه نداشت، دعوت کرده و همچنين بدترین اهانت‌ها را به حوزه علمیه و همچنين مراجع شیعه کرد و همچنين پلاکاردى را در دست گرفتند که رئیس جمهور محترم را تهدید به مردن و مرگ مى‌کرد و همچنين اعتراف ضمنى به مباحث و مطالب دیگرى داشت.

آیا صحیح است در کانون حوزه علمیه این‌گونه سخنان گفته مي شود؟ حوزه علمیه‌اى که محل پرورش امام و پيشوا، بنیانگذار انقلاب اسلامى و همچنين رهبر انقلاب بوده است، حوزه علمیه‌اى که بیشترین شهیدان را نسبت به سایر شهروندان و مردم شهر تقدیم انقلاب نموده، حوزه علمیه‌اى که در سال شمسي ده‌ها هزار فرد يا شخص براى تبلیغ به اقصى نقاط در داخل یا خارج کشور براى دفاع از اسلام و همچنين مذهب اهل‌بیت(علیهم السلام) مى‌فرستد، حوزه علمیه‌اى که در سال شمسي صدها کتاب برگزیده در مورد علوم اسلامى و همچنين مسائل مورد نیاز شهروندان و مردم شهر و همچنين مسائل اقتصادى و همچنين سیاسى مى‌نویسد و همچنين منتشر مى‌کند، حوزه علمیه‌اى که مراجع آن هم هزاران مدرسه، مسجد، منزل و خانه عالم و همچنين مراکز خیریه در نقاط محروم کشور ساخته‌اند، مسئولین محترم حوزه علمیه باید روشن سازند که این برنامه جذاب و جالب و خوب زیان‌بار با اجازه چه کسى گرفته شده و همچنين مسئولین محترم سپاه نیز روشن سازند، آیا با اجازه آنها گروهى از سپاهیان در این برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت داشته‌اند؟!

به هر حال، در شرایط حساسى که در آن هم قرار داریم، تضعیف حوزه علمیه و همچنين مرجعیت و همچنين تهدید رئیس جمهور بر اساس چه ضابطه‌اى بوده؟ آیا همه اینها آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟! در صورتي که گروهى از طلاب و همچنين اساتید مى‌خواستند نسبت به برنامه جذاب و جالب و خوب‌هاى اقتصادى انتقاد کنند، مانعى نداشت که با بیان منطقى سخنان خود را بازگو کنند و همچنين راه‌کار برون‌رفت نشان دهند، چه کسانى دستور داشتند افتخارات شیعه را به این آسانى زیر سؤال ببرند و همچنين دشمن را که گفته تا مرجعیت و همچنين عاشورا در میان شیعیان وجود دارد، نفوذ در انقلاب اسلامى ممکن نیست، خوشحال کنند؟

خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید.

 

از مسوولان حوزه می خواهم که سریعا موضوع پیگیری مي شود

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی هم که در مشهد به سر می برد، در بیانیه جداگانه ای آورده است: متاسفانه قسمتی از مباحث و مطالب سخنران جلسه و همچنين بعضی از شعار ها و همچنين دست نوشته ها در تجمع چندروز قبل مدرسه فیضیه دقیقا در راستای اهداف دشمن بود.

این مرجع تقلید اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور نیاز به فکر کردن و انديشيدن و همچنين کمک برای حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر دارد و همچنين این تجمع هم ظاهرا برای همین موضوع بود ولي بايد توجه داشت چگونه و چطوري می مي شود کسی بیاید سخن بگوید و همچنين حوزه علمیه و همچنين سرويس ها و خدمات علما و همچنين مراجع را زیرسوال ببرد.

او ادامه داد: حوزه علمیه که در طول تاریخ در مقابل ظلم ماند استکبار ستیز بود حال این گونه قضاوت بی انصافی است؛

حوزه هیچ گاه سکولار نبوده و همچنين نیست و همچنين نخواهد بود، چرا باید کسی را به حوزه بیاورند که از حوزه بی اطلاع باشد؟

آیت الله نوری همدانی شعارهای دست نوشته شده را در این تجمع بسیار ناخوش و غمگين کننده دانسته و همچنين عنوان داشت: کسانی که این شعارها را نوشتند خواسته بحق طلاب و همچنين علما را منحرف کردند. علما و همچنين مراجع خواستار کمک به شهروندان و مردم شهر خواهند بود.

او تاکید کرد: بخشی از سخنان سخنران و همچنين بعضی از شعار ها نادرست و همچنين موجب تاسف بود و همچنين اجازه نخواهیم داد کسی سرويس ها و خدمات مراجع و همچنين علما پهناور و بزرگ و همچنين حوزه علمیه را زیر سوال ببرد. از مسوولان محترم حوزه می خواهم که سریعا موضوع پیگیری مي شود.

تجمع مورد اشاره حضرات آیات عظام مکارم شیرازی و همچنين نوری همدانی کدام تجمع بود:

نقل از تصویری : تجمع اساتید و همچنين طلاب حوزه علمیه در مدرسه علمیه فیضیه

در اعتراض به وضعیت نابسامانی اقتصادی صورت گرفت
تجمع طلاب و همچنين فضلای قمی در مدرسه فیضیه

روایت رحیم پور ازغدی از درس خارج هایی که فقه سکولار می سازند/ ریشه سکولاریسم در حوزه است

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

واکنش حضرات آیات مکارم شیرازی و همچنين نوری همدانی به اتفاقات تجمع فیضیه: حادثه فیضیه به تمام معنا یک فاجعه بود/ بخشی از مباحث و مطالب سخنران و همچنين برخی شعارها در راستای اهداف دشمن بود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۲۰ ۱۲:۵۱:۲۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان