«نصرالله» در انظار و افکار عمومی «اسرائیل»؛ رهبری تأثیرگذار، قاطع و همچنين راستگو

«نصرالله» در انظار و افکار عمومی «اسرائیل»؛ رهبری تأثیرگذار، قاطع و همچنين راستگو

|«نصرالله» در انظار و افکار عمومی «اسرائیل»؛ رهبری تأثیرگذار، قاطع و همچنين راستگو از مسیح داراب|

یکی از مهم‌ترین ابزارهای مبارزه مقاومت در جنگ ۳۳ روزه در سال شمسي ۲۰۰۶ «سید حسن نصرالله» دبیرکل گروه و حزب‌الله بود، سلاحی کارساز، تأثیرگذار و همچنين صادق که سخنرانی‌هایش را دشمن قبل از دوست دنبال می‌کند و همچنين مواضعش را به عنوان شاخصی کافی برای ارزیابی آینده می‌داند؛ این آن هم حال صهیونیست‌ها در جنگ ۲۰۰۶ بود و همچنين همچنان همین دیدگاه را به نصرالله دارند.

روزنامه «الاخبار» در گزارشی در این باره نوشت، تمام پژوهش‌ها و همچنين بررسی‌های موسسات امنیتی رژیم صهیونیستی و همچنين مراکز ویژه پژوهش‌های راهبردی در تل‌آویو چه قبل از جنگ ۲۰۰۶ و همچنين چه بعد از آن هم که بر شخصیت کاریزماتیک نصرالله متمرکز شده‌اند، او را سلاحی کُشنده و همچنين شکست‌ناپذیر می‌دانند که تأثیرگذاری آن هم کمتر از زرادخانه موشکی گروه و حزب‌الله نیست. سلاح جنگی روانی که بر اساس شناخت از نقاط ضعف و همچنين نقاط نيرو دشمن بنا گذاشته شده و همچنين به موازات آن هم باید معنی جنگ روانی و همچنين میزان تأثیرگذاری آن هم نیز درک مي شود.

رهبری که دروغ نمی‌گوید، لفاظی نمی‌کند و همچنين سخنانش دقیق است

این روزنامه نوشت، اولین این پژوهش‌ها در مورد سخنان نصرالله و همچنين جایگاه و همچنين تأثیر وی در جنگ ۲۰۰۶ مرتبط به  سالها قبل از جنگ بود که چند هفته بعد از آتش‌بس در مجله تخصصی «العین السابعه» (چشم هفتم) که به نقد رسانه‌های عبری می‌پرداخت، چاپ شد.  «زِوی برئیل» تحلیگر مسائل خاورمیانه در روزنامه «هاآرتص» در این باره گفت: حسن نصرالله در رسانه‌های عبری و همچنين میان اسرائیلی‌ها سه شخصیت متنوع و گوناگون و مختلف دارد: دشمنی سرسخت و همچنين فرمانده جبهه کاتیوشا، کارشناس و همچنين آگاه به مسائل نظامی و همچنين نیز آگاه به جامعه و همچنين ارتش اسرائیل.

وی ادامه داد؛ نصرالله شخصیتی است که به سخن خود ایمان و همچنين اعتماد کامل دارد و همچنين کلامش بر صدها هزار اسرائیلی و همچنين بلکه بر تمام «اسرائیل» انعکاسی واضح دارد. به صورت خلاصه باید گفت نصرالله برای اولین بار تصور انظار و افکار عمومی و همچنين سران «اسرائیل» را بر هم زد و همچنين همه او را به عنوان «رهبری عربی که دروغ نمی‌گوید، لفّاظی نمی‌کند و همچنين سخنان او دقیق و همچنين درست است» شناختند. این آن هم صفاتی است که  تن مسئولان در پخش (تلویزیونی و همچنين رادیویی) اسرائیل را در زمان جنگ را به لرزه درمی‌آورد و همچنين برای اینکه از اثر سخنان او بکاهند، سانسورش می‌کردند.

بنا به به گفته الاخبار، از دیگر مباحث و مطالب نشر شده صهیونیست‌ها در مورد تأثیرات نصرالله در جنگ ۲۰۰۶، مرتبط به «جمعیت رسانه‌های اسرائیل» موسوم به «مسکروت مدیا» در سال شمسي ۲۰۱۲ و همچنين تحت عنوان «سخنرانی‌های تلویزیونی حسن نصرالله طی جنگ دوم لبنان» است، طی این به گفته هفت سخنرانی دبیرکل گروه و حزب‌الله در جنگ بویژه پیام‌های لفظی و همچنين غیرلفظی (زبان بدن) بررسی شده است. این بحث آکادمیک بسیار طولانی در نهایت اعلام می‌کند همراه شده سخنان نصرالله با حرکات دست و همچنين چهره دلالت بر صدقیّت، دوراندیشی، شناخت و همچنين قاطعیت دارد، بر انظار و افکار عمومی اسرائیلی تأثیر بسیاری داشته و همچنين مانند سلاحی تأثیرگذار در کنار نبرد نظامی بوده است.

نصرالله، تصور معمول انظار و افکار عمومی رژیم صهیونیستی از بزرگان و رهبران عرب را به هم زد

در ادامه این به گفته آمده است، آنچه در پژوهش مذکور قابل توجه است، پرداختن به دلایلی است که چرا نصرالله علي رغم دیگر بزرگان و رهبران عربی، نزد اسرائیلی‌ها اینگونه شناخته شده، در این قسمت و بخش آمده است: یکی از دلایل این موضوع به تلاش رسانه‌های اسرائیل برای تخریب چهره نصرالله و همچنين ضربه به جایگاه او در انظار و افکار عمومی باز می‌گردد ولي بايد توجه داشت این تلاش در نهایت امر تأثیر معکوس گذاشت . حضور مکرر نصرالله با آن هم لحن صحبت و همچنين زبان بدن منجر به تقویت جایگاهش شد خصوصا اینکه این سخنرانی‌ها با تحولات بعدی مطابق و يکدست بود و همچنين بر صادق بودن وی دلالت داشت.

بر اساس به گفته مذکور، یکی دیگر از پژوهش‌ها در مورد نصرالله متلعق به «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد مشترک فعلی ارتش رژیم صهیونیستی و همچنين در واقع پایان‌نامه کارشنایی ارشد اوست. این پژوهش نشان دهنده میزان فهم و همچنين شناخت گادی آیزنکوت از دشمن اصلی اسرائیل در جبهه شمالی (لبنان) یعنی سید حسن نصرالله است. این پژوهش نیز در مانند دیگر به گفته‌ها، به شخصیت کاریزماتیک نصرالله و همچنين نبرد نظامی رزمندگان مقاومت پرداخته شده است.

بر اساس به گفته «یدیعوت آحارونوت» این پژوهش یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آیزنکوت در مورد لبنان و همچنين بزرگترین تهدید نسبت به اسرائیل یعنی گروه و حزب الله است زیرا به تحلیل و همچنين بررسی مهم‌ترین دشمن اسرائیل یعنی نصرالله بویژه از طریق سخنرانی‌های او پرداخته است.

کلافه شدن سران رژیم صهیونیستی از ناتوانی در تخریب چهره نصرالله

در ادامه این به گفته آمده است، تصویر نصرالله بعد از ۱۸ سال شمسي از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از لبنان در سال شمسي ۲۰۰۰ و همچنين نیز ۱۲ سال شمسي بعد از جنگ ۳۳ روزه در سال شمسي ۲۰۰۶ همچنان در ذهن سران و همچنين انظار و افکار عمومی این رژیم باقی ‌مانده است ، نمی‌قدرت منکر شد که صاحبان تصمیم‌گیری در این رژیم بر این موضوع و همچنين تبعات آن هم آگاه نیستند و همچنين به شدت تلاش می‌کنند آن هم را کنار بزنند ولي بايد توجه داشت بین اقدامات انجام شده در این راستا و همچنين واقعیت راستگو بدون نصرالله، پیروزی به گزینه دوم است.

در همین راستا ، نشریه آمریکایی «نیوزویک» در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۱۸ مقاله‌ای را از «گابی سیبونی» مدیر برنامه جذاب و جالب و خوب مسائل نظامی و همچنين راهبردی در مرکز پژوهش‌های امنیتی تل‌آویو منتشر کرد. وی در مقاله مذکور بر ضرورت «مقابله با سخنرانی‌های نصرالله، تاثیرات منفی آن هم بر انظار و افکار عمومی و همچنين ارتش اسرائیل، چه در جنگ و همچنين چه در صلح» تأکید می‌کند.

سیبونی تأکید می‌کند موسسات امنیتی رژیم صهیونیستی باید راهبردی ویژه تقویت و همچنين مسلح کردن انظار و افکار عمومی این رژیم در مقابل تلاش‌های گروه و حزب‌الله و همچنين دبیرکل آن هم اتخاذ کنند. وی موضوع مذکور را بخشی از آمادگی‌های نظامی توصیف کرده و همچنين گفته نقشی مهم در درگیری آینده دارد و همچنين کم اهمیت‌تر از آمادگی نظامی نیست.

این افسر ذخیره صهیونیست در ادامه به آنچه «جنگ علیه اسرائیل بدون گلوله تفنگ» نامیده، پرداخت و همچنين اعلام کرد نبرد بر اساس تأثیرگذاری و همچنين درک آن هم چیزی است که سخنرانی نصرالله از‌ آن هم برخوردار است. گابی سپس تأکید می‌کند صاحبان امر در تل‌آویو باید درک کنند که «ذهن» بخشی جدایی‌ناپذیر از نبرد قرن بیست و همچنين یکم است و همچنين «امنیت شناختی» در حال حاضر، ضرورتی غیرقابل اجتناب برای امنیت داخلی است.

در پایان این به گفته آمده است، تمام مباحث و مطالب ذکر شده نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی تا کنون و همچنين بعد از گذشت ۱۲ سال شمسي از جنگ ۲۰۰۶ و همچنين علیرغم اینکه میزان خطرناک بودن تصور و همچنين وجهه‌ای که انظار و افکار عمومی این رژیم از سید حسن نصرالله را درک کرده است، نتوانسته راه‌حلی برای این پدیده و همچنين تأثیر منفی آن هم پیدا کند ، وجهه‌ای که مانند سلاح دوم گروه و حزب‌الله است.

انتهای پیام

«نصرالله» در انظار و افکار عمومی «اسرائیل»؛ رهبری تأثیرگذار، قاطع و همچنين راستگو در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان