مزد رسالت پیامبر دوستی همه جانبه و همچنين همیشگی با اهل بیت است

%name مزد رسالت پیامبر دوستی همه جانبه و همچنين همیشگی با اهل بیت است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی بیان داشت: مزد رسالت دوستی همه جانبه و همچنين مستقر و همچنين دائم و همچنين همگانی و همچنين همیشگی به اهل بیت(ع) است و همچنين این اجر رسالت که محبت قُربی را به همراه دارد، در دنیا و همچنين آخرت انسان را حفظ می‌کند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید در جلسه درس اخلاق هفتگی خود که در روستای احمد آباد شهرستان دماوند برگزار شد با تبریک ایام دهه کرامت بیان داشت: قرآن کریم اجر رسالت را محبت اهل بیت(ع) قرار داده و همچنين می فرماید: ﴿قُل لاَ أَسْأَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْراً إِلاّ الْمَو همچنينَدَّهَ فِی الْقُرْبَی﴾،  ولي بايد توجه داشت تنها دوست داشتن اهل بیت(ع)، اجر رسالت نیست! چراکه تو کسی را روی کره زمین نخواهید یافت که علی(ع) و همچنين اولاد علی(ع) را بشناسد و همچنين به آنها علاقه پیدا نکند! دوستی این خاندان برای کسی که اینها را بشناسد مسلّم است؛ بلکه معنای این آیه آن هم است که باید تمام مهر و همچنين محبت ما وقف دودمان پیغمبر(ص) و همچنين اولاد پیغمبر(ص) باشد. آن هم وقت انسان به غیر این ذوات قدسی به کسی دل نمی‌بندد و همچنين در صورتي که به چیزی یا کاری یا شخصی دلبسته شد آن هم نیز در مسیر همین ولایت است. مزد رسالت دوستی همه جانبه و همچنين مستقر و همچنين دائم و همچنين همگانی و همچنين همیشگی به اهل بیت(ع) است و همچنين این اجر رسالت که محبت قُربی را به همراه دارد، در دنیا و همچنين آخرت انسان را حفظ می‌کند.

او در ادامه با اشاره به کلامی از حضرت امیر علیه السلام اظهار کرد: حضرت امیر (سلام الله علیه) فرمود عبادت سه قسم است: بعضی «خَو همچنينْفاً مِنَ النَّارِ» ، بعضی «شَو همچنينْقاً إِلَی الْجَنَّهِ»  و همچنين بعضی «حباً» عبادت می کنند ؛ یعنی برخی از ترس جهنم و همچنين برخی برای رسیدن به بهشت خداوند تبارک و تعالي را می‌پرستند ولي بايد توجه داشت بعضی دوست خداوند تبارک و تعالي خواهند بود، «حباً» عبادت می‌کنند. بعد فرمود خاندان ما با محبت خداوند تبارک و تعالي را عبادت می‌کنند، لذا تو می بینید هیچ حالتی برای اهل بیت(ع) پیش نمی‌آمد مگر اینکه آنها «رِضَی اللَّهِ رِضَانَا أَهْلَ الْبَیت»  می‌گفتند. مگر حادثه‌ای تلخ‌تر از جریان گودال قتلگاه هست!؟ در آن هم جا زمزمه وجود تبريک و مبارک حضرت این بود: «رِضَی اللَّهِ رِضَانَا أَهْلَ الْبَیت» و همچنين این راه را آنها به ما نیز آموختند.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: جهنم نرفتن و همچنين نسوختن هنر نیست. خیلی‌ها خواهند بود که جهنم نمی‌روند، بچه‌ها، دیوانه‌ها و همچنين کفار مستضعفی که هیچ دسترسی به اسلام ندارند را که جهنم نمی‌برند. لذا نسوختن هنر نیست. بهشت رفتن هم هنر نیست! خداوند تبارک و تعالي غریق رحمت کند بعضی از اساتید ما را، می‌گفتند آرزوی ما این است که إن‌شاءالله در بهشت نهج البلاغه را خدمت علی بن ابیطالب(ع) یاد بگیریم.

این مرجع تقلید پیروی از «حبیب» را رمز رسیدن محب به محبوب دانست و همچنين بیان داشت: جوامع روایی ما چه سنی و همچنين چه شیعه، همه این را نقل کردند که انسان در سایه عبادت‌ها، انجام فرائض و همچنين نوافل، به خداوند تبارک و تعالي نزدیک می‌مي شود و همچنين حد وسط محب و همچنين محبوب، پیروی از حبیب است! فرمود ﴿إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونی‏ یحْبِبْکُمُ اللَّهُ﴾؛  تو در صورتي که محب خداوند تبارک و تعالي بودید هنر نکردید، زيرا و به درستي که همه چیز تو از خداست. تو بخواهید از محب بودند به محبوب بودن برسید؛ به جایی برسید که خداوند تبارک و تعالي محب تو باشد، این مهم است. آن هم حلقه وسط، آن هم رابط، آن هم حد وسطی که محب را محبوب می‌کند؛ یعنی محب خداوند تبارک و تعالي را محبوب خداوند تبارک و تعالي می‌کند، آن هم پیروی از حبیب خداست؛ ﴿قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونی‏ یحْبِبْکُمُ اللَّهُ﴾، در نتیجه در صورتي که کسی به دنبال حبیب الله برود از محب بودن به محبوب بودن می‌رسد.

او در پایان این جلسه با اشاره به معضل کم آبی در برخی از نقاط کشور برای رفع این معضل دعا کرد و همچنين در ادامه اظهار داشت: الآن خبر می‌رسد که بعضی از قسمت‌های ایران اسلامی گرفتار کم‌آبی‌اند، ما از ذات اقدس الهی مسئلت می‌کنیم تو را به غیرتت، تو را به عظمتت، تو را به رحمانیتت، تو را به کرامتت، که کریم دنیا و همچنين آخرت و همچنين بالذات تویی، این نیاز کشور را برطرف بفرما و همچنين این مملکت را چه در قسمت و بخش اقتصاد، چه در قسمت و بخش سیاست، چه در قسمت و بخش ازدواج جوون‌ها به برکت ایام کرامت، تأمین بفرما!

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

مزد رسالت پیامبر دوستی همه جانبه و همچنين همیشگی با اهل بیت است در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۲۳ ۲۰:۴۰:۱۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان