قدرت گروه و حزب الله فراتر از بازدارندگي شده است

قدرت گروه و حزب الله فراتر از بازدارندگي شده است

|قدرت گروه و حزب الله فراتر از بازدارندگي شده است از مسیح داراب|

۱۲سال از پايان جنگ ۳۳ روزه وپيروزي گروه و حزب الله  دررويارويي با تجاوز نظامي ارتش رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي به لبنان مي گذرد. پايان جنگ ژوئن ۲۰۰۶ آنگونه نبود که تل آويو تصور مي کرد و همچنين بعد از چند دهه شکست کشورهاي عربي در برابر توسعه طلبي رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي ، افسانه شکست ناپذيري آن رژيم به پايان رسيد و همچنين گروه و حزب الله با اتکا به قوه ايمان و همچنين رزمندگان خود، دشمن صهيونيستي را با شکست نظامي روبرو کرد و همچنين تانک هاي مرکاوا نيز نتوانست از شکست ميداني ارتش رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي جلوگيري نمايد.
در آن هم مقطع تنها استراتژي دشمن صهيونيستي جهت جبران شکست هاي ميداني خود اتکا به برتري هوايي و همچنين بمباران مجتمع هاي  مسکوني ضاحيه و همچنين نابودي زيرساخت هاي جنوب لبنان و همچنين وارد کردن تلفات بر غير سربازان بود تا گروه و حزب الله را به تسليم وادار نمايد.
اکنون  12 سال شمسي از پايان جنگ ۳۳ روزه قبل و همچنين اقتدار و قدرت بازدارندگي گروه و حزب الله سبب شده است تا درطول آن مدت ارتش رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي هيچگاه جرات تجاوز مجدد به خاک لبنان ننمايد و همچنين پيش از هر اقدامي خاطره جنگ ۳۳ روزه را جهت خود ياداوري نمايد. 
ولي بايد توجه داشت آن همه ماجرا نيست هر چند در بعضي مواقع رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي تهديد کرده است در صورت هر گونه جنگ با لبنان تمامي زيرساخت هاي آن کشور را هدف قرار خواهد داد ولي بايد توجه داشت واقعيت اينجاست که برتري هوايي رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي  با توجه به افزايش اقتدار و قدرت گروه و حزب الله در طول آن سالها به محاق رفته است و همچنين در صورت هر گونه جنگي، گروه و حزب الله  با مقابله به مثل مي تواند معادله وحشت را به عمق سرزمين هاي تحت اشغال رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي بکشاند.
بر اساس به گفته یک پایگاه اطلاعاتی امنیتی در آمریکا قدرت موشکي گروه و حزب الله به ويژه بعد از مشارکت در نبردهاي سوريه، رشد چشمگيري داشته است. طبق به گفته پایگاه اطلاعاتی استراتفور آمریکا، زرادخانه موشک های گروه و حزب الله در سال شمسي ۲۰۰۶ از ۱۰ هزار موشک غالبا کوتاه برد تشکیل شده بود، ولي بايد توجه داشت اکنون این زرادخانه شامل بیش از ۱۳۰ هزار موشک دوربرد و همچنين راکت است و همچنين موشک "اسکاد بی" و همچنين "اسکاد سی" نیز به آن هم افزوده شده است. برد موشک اسکاد بی به ۳۰۰ کیلومتر می رسد و همچنين حامل یک کلاهک جنگی به وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم است . برد موشک اسکاد سی نیز به ۵۰۰ کیلومتر می رسد و همچنين توانایی حمل کلاهک جنگی به وزن ۷۷۰ کیلوگرم را دارد. . گروه و حزب الله در صورت هرگونه خطاي تل آويو به سادگي مي تواند تمامي تاسيسات هسته اي، اسکله های استخراج نفت و همچنين گاز طبیعی و همچنين همچنين عمق سرزمين هاي اشغالي را هدف قرار دهد.
آن در حالي است که تجربه حضور گروه و حزب الله در نبرد با خطرناک ترين گروههاي ضد بشري و ترويستي در سوريه نيز سبب شده است تا نيروهاي کارآزموده گروه و حزب الله در نبرد آتي با تغيير معادله نظامي، بسياري از سرزمين هاي تحت اشغال صهيونيست ها را آزاد نمايند چنانچه سيد حسن نصرالله دبير کل گروه و حزب الله نيز به آزادسازي الجليل اشاره کرده است.
اکنون منابع صهيونيستي نيز به اقتدار و قدرت گروه و حزب الله معترفند و همچنين تاکيد مي کنند در جنگ بعدی تمرکز حملات [گروه و حزب الله] بر تل آویو خواهد بود.  تلویزیون اسرائیل اعلام کرده است بر اساس گزارشهای نهادهای اطلاعاتی و همچنين تصاویر ویدئویی به دست آمده از عملیات نیروهای گروه و حزب الله در سوریه، گروه و حزب الله از دهها تانک تی ۷۲ بهره بري و استفاده کرده است. این تانک مجهز به توپ ۱۲۵ میلی متری و همچنين سیستم مسلح سازی خودکار است. گروه و حزب الله همچنین از دهها تانک تی ۶۲ و همچنين تی ۵۵ روسی بهره بري و استفاده کرده است. 
آن در حالي است که بر اساس به گفته منابع صهيونيستي، نیروهای گروه و حزب الله صدها موشک دوش پرتاب ضد هوائی در اختیار دارند که شامل شامل موشک های استینگر و همچنين موشک های SA-16 و همچنين SA-18 روسی است.
در کنار آن ها بايستي و حتما افزود توانمندي گروه و حزب الله در توليد پهپاد و همچنين به ديدن کردن و نمايش گاشتن آن توانمندي در نمايشگاه فنون مقاومت سبب شده است تا محافل سياسي و همچنين رسانه اي رژيم غاصب و کودک کش صهيونيستي نيز به آن قسمت و بخش از توانمندي گروه و حزب الله توجه ويژه نمايند و همچنين همين پيشامد جديد بيانگر آن واقعيت است که در صورت بروز جنگ، قواعد و همچنين اصول درگیری آن هم با آنچه در قبل اتفاق افتاد تفاوت خواهد داشت. 
در کنار آن مولفه ها به اقتدار و قدرت نرم گروه و حزب الله و همچنين قدرت سيد حسن نصرالله وتاثير گذاري سخنان او بر جامعه صهيونيستي نيز بايستي و حتما به عنوان يک مولفه اقتدار و قدرت اشاره کرد.
با توجه به آن مولفه هاست که سید حسن نصر الله در سخنانی به مناسبت بزرگداشت دوازدهمین سالگرد پیروزی جنگ ۳۳ روزه با عنوان «با تو پیروز می شویم» گفت  اسرائیل در طول عمر خود به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف به لبنان دست درازی می کرد و همچنين هواپیماهای آن هم در جنوب در شمال و همچنين حتی در قلب پایتخت به بمباران اقدام می کرد و همچنين همه تو این را پیش از سال شمسي ۱۹۸۲ و همچنين بعد از آن هم به یاد دارید این پيشامد جديد در حال حاظر رخ نمی دهد. نه به این دلیل که اسرائیلیها آن هم را کنار گذاشته اند بلکه به علت معادلات مقاومت است. 
سيد حسن نصرالله در ادامه با اشاره به مولفه هاي اقتدار و قدرت گروه و حزب الله افزود چند روز پیش در جریان رزمایشها در شمال فلسطین اشغالی ، یک افسر بلندپایه در ارتش اسرائیل گفت ، گروه و حزب الله بعد از ارتش اسرائیل قویترین ارتش منطقه است من می خواهم به او بگویم که ما نمی خواهیم هیچ یک از ارتشهای منطقه را به چالش بکشیم ولي بايد توجه داشت اجازه دهید به این افسر اسرائیلی بلندپایه بگویم در جنگ ۳۳ روزه ، گروه و حزب الله قویتر از ارتش اسرائیل است و همچنين مقاومت در لبنان قویتر از ارتش اسرائیل است.

رضا محمد مراد

منبع: خبرگزاری صدا و همچنين سیما

انتهای پیام

قدرت گروه و حزب الله فراتر از بازدارندگي شده است در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان