قاضی عسکر در برنامه جذاب و جالب و خوب با کاروان حج مطرح کرد پاسخ به شایعه پراکنی و همچنين دروغ های پهناور و بزرگ در مورد حج

قاضی عسکر در برنامه جذاب و جالب و خوب با کاروان حج مطرح کرد پاسخ به شایعه پراکنی و همچنين دروغ های پهناور و بزرگ در مورد حج

|قاضی عسکر در برنامه جذاب و جالب و خوب با کاروان حج مطرح کرد پاسخ به شایعه پراکنی و همچنين دروغ های پهناور و بزرگ در مورد حج از مسیح داراب|

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب «با کاروان حج» رادیو گفت و همچنين گو به مناسبت فرارسیدن ایام حج، با موضوع اهمیت و همچنين جایگاه حج و همچنين با حضور حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده مقام معظم رهبری در مسائل حج و همچنين زیارت و همچنين سرپرست حجاج ایرانی به روی آنتن رفت.

نماینده مقام معظم رهبری در مسائل حج و همچنين زیارت در مصاحبه با رادیو گفت و همچنين گو بیان کرد: تنها کنگره بین المللی که مسلمانان می‌توانند به صورت یکجا حضور یابند حج است و همچنين این نشان می دهد خداوند اهداف و همچنين فلسفه خاصی را از برگزاری حج داشته که مسلمانان باید به آن هم توجه کنند.

حجت الاسلام قاضی عسکر اظهار کرد: تغییر و همچنين تحول اخلاقی و همچنين روحی که در اثر سفر به مکه مکرمه و همچنين مدینه منوره در حجاج ایجاد می مي شود آثار و همچنين برکات زیادی دارد.

سرپرست حجاج ایرانی در ادامه مطلب گفت: حج به ما این فرصت را می دهد که باورهای دینی را در شهروندان و مردم شهر تقویت کنیم و همچنين سطح آگاهی و همچنين بینش آنها را افزایش دهیم. جلسات آموزشی که در کاروان ها برگزار می مي شود سطح معلومات حجاج را بالا می برد و همچنين به همین خاطر وقتی از سفر برمی گردند از نظر فکری و همچنين اندیشه ای متغاير و متفاوت خواهند بود.

وی یادآور شد: همچنين و علاوه بر این، می قدرت از ظرفیت حج برای آشنایی بیشتر شهروندان و مردم شهر با معارف اسلامی و همچنين اهل بیت (ع) بهره بري و استفاده کرد. تقویت روح اخوت و همچنين برادری در جهان اسلامی نیز یکی از اهداف و همچنين آثار برگزاری مراسم حج است.

نماینده مقام معظم رهبری در مسائل حج و همچنين زیارت تصریح کرد: در صورتي که بتوانیم از ظرفیت حج آنطور که باید و همچنين شاید بهره بري و استفاده کنیم برکات آن هم شامل کشور ایران و همچنين نیز مسلمانان جهان می‌مي شود.

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: متاسفانه شایعه پراکنی و همچنين تقطیع و همچنين تحریف کردن سخنان اشخاص در جامعه ما رایج شده و همچنين بسیار هم خطرناک است. بنده در قبل از خطبه نماز جمعه در ارتباط و رابطه با اهمیت حج در اسلام صحبت کردم و همچنين اینکه در همه ایام سال شمسي نبایدخانه خداوند تبارک و تعالي بدون حج گزار بماند.

وی ادامه داد: این تعبیر از امام و پيشوا صادق (ع) بود که در کتاب اصول کافی، جلد چهارم، صفحه ۲۷۲، حدیث دوم و همچنين دیگر منابع معتبر دینی به آن هم اشاره شده است. امام و پيشوا صادق (ع) می‌فرمایند: در صورتي که در یک زمانی هیچکس از گوشه و همچنين کنار جهان به حج نرود بر والی مسلمین واجب است که آنها را مجبور به رفتن به حج کند و همچنين یا از بیت المال به این اشخاص بدهد تا منزل و خانه خداوند تبارک و تعالي خالی از حج گزار نماند. این حدیث نشانگر اهمیت حج است تا این کنگره عظیم تعطیل نشود.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) در این ارتباط و رابطه بیان کرد: امیرالمومنین در حدیثی می فرمایند: "خداوند حج و همچنين منزل و خانه کعبه را بیرق و همچنين پرچم اسلام قرار داده است.

حجت الاسلام قاضی عسکر تصریح کرد: افرادی که این جملات را تحریف می کنند نشان می دهد غرضی با مسلمانان دارند و همچنين می خواهند موجی علیه شهروندان و مردم شهر مظلومی که بعد از یک عمر راهی حج می شوند به راه بیندازند.

نماینده ولی فقیه در مسائل حج و همچنين زیارت  خاطرنشان کرد: امسال فضاسازی ها نسبت به سال شمسي قبل کمتر بود ولي بايد توجه داشت هجمه ای صورت گرفت و همچنين گفتند حاجی های امسال با وجود گران شدن دلار ولي بايد توجه داشت ارز ۳۹۰۰ تومان دریافت کردند و همچنين اینکه چرا حکومت برای رفتن به حج یارانه می دهد؛ درحالیکه این دروغ بود و همچنين واقعیت نداشت.

وی در ادامه این مطلب افزود: قیمت دلار در اسفندماه ۹۶،  3883 تومان بود و همچنين ما هم باید نرخ حج را اعلام می کردیم تا ثبت نام ها انجام مي شود. ما در هیچ سالی غیر از طریق بانکی، ارز تهیه نکرده ایم. این یک شیطنت خبری بود که خوشبختانه شهروندان و مردم شهر هم پاسخ قانع کننده را دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام

قاضی عسکر در برنامه جذاب و جالب و خوب با کاروان حج مطرح کرد پاسخ به شایعه پراکنی و همچنين دروغ های پهناور و بزرگ در مورد حج در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان