سوءظن با این روش درمان می مي شود

%name سوءظن با این روش درمان می مي شود

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی صانعی به پرسشی در مورد مضر و همچنين بد ظن پاسخ گفته است.

به نقل از شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

به شهروندان و مردم شهر مضر و همچنين بد ظن دارم و همچنين هر کس را می بینم، در ذهن خودم به او وصله ای می چسبانم و همچنين مثلا می گویم ریا کار است و همچنين این یک مشکل بزرگی برای من شده است. چه کنم و همچنين چه روش خودم را معالجه کنم؟

علمای علم اخلاق، سوءظن به خداوند تبارک و تعالي و همچنين خلق خداوند تبارک و تعالي را از نتایج ترس و همچنين ضعف نفس دانسته اند. لذا باید ضعف نفس را برطرف کرده و همچنين در همه کارها به خداوند تبارک و تعالي اعتماد نمود و همچنين غیر از او از هیچ چیز نترسید، زيرا و به درستي که هرچه هست از آن همِ اوست و همچنين قرآن، هم از ضعف نفس نهی کرده و همچنين هم از مضر و همچنين بد ظن. بنابراین، سعی کنید نسبت به هر فردی که سوءظن پیدا می کنید، او را از خود بهتر بدانید و همچنين کارهای او را حمل بر خوبی نمایید تا کم کم از شرّ این خصلت زشت، رهایی یابید. امیر المؤمنین(علیه السلام)فرموده اند: «کارهای برادر دینی ات را تا می توانی، حمل بر خوبی کن و همچنين حمل بر بدی نکن تا یقین برایت حاصل گردد که کارش خوب نیست»; یعنی به مجرّد و همچنينَهم و همچنين گمان، ترتیب اثر نده و همچنين کارش را حمل بر بدی نکن; زيرا و به درستي که کسی از دلِ دیگری خبر ندارد و همچنين ظاهر را می بیند، و همچنين از خداوند هم کمک بگیرید و همچنين به حرف اشخاص نسبت به دیگران، اطمینان حاصل نکنید و همچنين ترتیب اثر ندهید. ان شاءالله که مفید واقع مي شود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

سوءظن با این روش درمان می مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۰۷ ۲۳:۰۰:۱۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان