زائرسرای رضوی خدمتی پهناور و بزرگ به زائران حرم مطهر امام و پيشوا رضا(ع) است

%name زائرسرای رضوی خدمتی پهناور و بزرگ به زائران حرم مطهر امام و پيشوا رضا(ع) است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی، ساخت زائرسرای رضوی توسط آستان قدس رضوی را اقدامی بافضیلت عنوان کرد.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در مراسم افتتاح زائرسرای رضوی در مشهد با بیان اینکه شکرگزاری نعمات پروردگار متعال از موضوعات مورد تأکید قرآن کریم است، به آیه هفتم سوره ابراهیم اشاره و همچنين عنوان کرد: خداوند منان در این آیه می‌فرماید به هر میزان شکرگزار باشید به آن هم نسبت نعمات الهی بر تو افزوده می‌مي شود.

او با بیان این مطلب که امام و پيشوا صادق(ع) در حدیثی عظیم‌ترین و همچنين با فضیلت‌ترین نعمت را نعمت ولایت اهل بیت(ع) عنوان کرده است، افزود: دین برای ما چند شخصیت بسیار مهم معرفی می‌کند که به عنوان پاره تن پیامبر(ص) معرفی شده‌اند و همچنين شناخت ایشان برای ما بسیار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: در بحار الانوار از حضرت رضا(ع) دوبار به عنوان پاره تن پیامبر(ص) نام برده شده است و همچنين رسول گرامی اسلام در روایتی می‌فرماید پاره تن من در خراسان مدفون خواهد شد و همچنين هر کس او را زیارت کند گناهانش بخشیده می‌مي شود و همچنين هر گرفتاری او را زیارت کند، گرفتاریش برطرف می‌گردد.

او با تأکید بر جایگاه امام و پيشوا رضا(ع) و همچنين ارزش خدمت به ایشان، افزود: تو در آستان قدس رضوی و همچنين در مجموعه زائرسرای رضوی میزبان میهمانان امام و پيشوا رضا(ع) هستید و همچنين قطعا اعمال تو در پیشگاه پروردگار شمرده خواهد شد.

این مرجع تقلید افزود: تمام شهروندان و مردم شهر نسبت به این نظام و همچنين ولایت ارادت دارند و همچنين آرزوی زیارت حرم مطهر رضوی را در دل می پرورانند، ولي بايد توجه داشت وسیله و همچنين امکانات برای این سفر ندارند. آستان قدس رضوی سعی کرده امکانات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای این اشخاص فراهم کند.

او ساخت زائر سرای رضوی را خدمتی پهناور و بزرگ به زائران بارگاه منور رضوی دانست و همچنين عنوان کرد: ساخت زائرسرای رضوی توسط آستان قدس رضوی اقدامی بسیار با فضیلت است و همچنين باید قدم‌های بیشتری در تأمین رفاه حال زائران برداشته مي شود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

زائرسرای رضوی خدمتی پهناور و بزرگ به زائران حرم مطهر امام و پيشوا رضا(ع) است در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۲۴ ۱۰:۰۲:۰۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان