حضرت آیت الله مکارم شیرازی: شهروندان و مردم شهر از دستگاه قضایی فعلی به شدت ناراضی خواهند بود/ دست مفسدان اقتصادی در دست اقتدار و قدرت های نفوذی است

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: شهروندان و مردم شهر از دستگاه قضایی فعلی به شدت ناراضی خواهند بود/ دست مفسدان اقتصادی در دست اقتدار و قدرت های نفوذی است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: شهروندان و مردم شهر از دستگاه قضایی فعلی به شدت ناراضی خواهند بود زيرا و به درستي که همیشه صحبت مفسدان اقتصادی است ولي بايد توجه داشت مجازات نیست، جرم و جنايت هست ولي بايد توجه داشت مجازاتی در کار نیست.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در مشهد، همایش نقش روحانیت و همچنين مساجد در ارتقاء خدمت به شهروندان و مردم شهر با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله علم الهدی و همچنين جمعی از طلاب، علما و همچنين عموم شهروندان و مردم شهر مشهد در حوزه علمیه نواب مشهد برگزار شد.

آیت الله مکارم شیرازی با سخنرانی در این مراسم که با رونمایی چند جلد از مجلدات تفسیری آیت الله علم الهدی همراه بود، با اشاره به مسأله اهمیت تفسیر قرآن گفت: ما قبل از آنکه تفسیر نمونه را بنویسیم با تفسیر به صورت متفرقه آشنا بودیم وقتی وارد این تفسیر شدیم ۱۵ سال شمسي طول کشید و همچنين بعد از آن هم تفسیر موضوعی ۱۰ سال شمسي طول کشید اکنون هم در صورتي که وقت پیدا کنیم مشغول بازبینی تفسیر نمونه هستیم تا آن هم را کامل تر و همچنين جدید کنیم. من از زمانی که مشغول تفسیر شدم یک نورانیتی در تمام زندگی معنوی و همچنين مادی احساس کردم و همچنين دیدم زندگی ام در پرتو خدمت به قرآن تغییر پیدا کرد. تا زمانی که در حال خدمت به قرآن هستید زندگی تو نورانی خواهد شد و همچنين این تجربه مسلمی است که ما در تفسیر قرآن داریم.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به سرعت پیشرفت اسلام در جهان گفت: تاریخ نویسان شرق و همچنين غرب نوشته اند که اسلام چرا با این سرعت در دنیا پیش رفت و همچنين در صد سال شمسي شرق و همچنين غرب عالم را فرا گرفت در این ارتباط و رابطه سخنان زیادی موجود است و همچنين مورخان معروف گفته اند که هنوز برای ما این مسأله معماست که عامل این سرعت پیشرفت چه بود. در صورتي که بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید آب را از سرچشمه بگیریم و همچنين به سخنان پیامبر اکرم (ص) رجوع کنیم. پیامبر اکرم در مورد پیشرفت اسلام و همچنين عامل عدم عقب ماندگی مسلمانان حدیثی دارند که می فرمایند چیزی که باعث شد مسلمانان با سرعت دنیا را بگیرند اولا مسأله زهد یعنی بی اعتنایی به دنیا و همچنين دوما یقین قطعی به مسیرشان بود و همچنين این یقین شان عامل پیشرفت شد و همچنين عامل دیگر هم زندگی ساده مسلمانان بود.

وی افزود: مسلمانان اعتنا به زندگی پرزرق و همچنين برق نداشتند چراکه زندگی پرزرق و همچنين برق هزینه سنگینی دارد و همچنين یکی از هزینه هایش شکست مقابل دشمن است. در صورتي که شک در انسان به وجود بیاید و همچنين یقین کمرنگ مي شود آرزوهای دور و همچنين دراز به وجود می آیند و همچنين حقوق های نجومی و همچنين رانت ها جلوه گری می کنند. اکنون چرا آمریکا از ما می ترسد و همچنين حرف از گزینه نظامی روی میز می زند؟ زيرا و به درستي که ما سلاحی داریم که آنها ندارند و همچنين آن هم هم سلاح ایمان و همچنين یقین است. دشمن می خواهد این دو را بگیرد. اولا زندگی ها را پرزرق و همچنين برق کند، دوما با شبهات متعدد آن هم اعتقادات محکم و همچنين معنوی را متزلزل کند و همچنين در صورتي که این اتفاق بیفتد و همچنين اعتقادات کمرنگ مي شود آن هم روز کار ما زار است.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه خطاب به دولتمردان گفت: دولتمردان بدانند در صورتي که در برابر این ملت به خصوص نسل جوون و همچنين روحانیت خدمتگذار وظیفه شان را انجام دهند نه از آمریکا بترسند و همچنين نه از غیر آمریکا. در صورتي که بخواهیم با آنها مذاکره کنیم اولین چیزی که می خواهند این است که می گویند تمام آثار اتمی را محو کنید. تمام موشک ها را نابود کنید. اسرائیل را به رسمیت بشناسید و همچنين یا فرقه های ضاله را به رسمیت بشناسید و همچنين آنها می خواهند اقتدار و قدرت انقلاب اسلامی را از بین ببرند تا این اقتدار و قدرت در برابر منافع نامشروع شان نباشد. دولتمردان باید به این ملت خدمت کنند تا بتوانند رسالت شان را به انجام برسانند. شهروندان و مردم شهر این تیم اقتصادی حکومت را نمی پسندند. در مدیریت قاطعیت و همچنين شجاعت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در صورتي که قاطع و همچنين شجاع نباشید مدیر خوبی نخواهید بود گاهی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به خطاهایتان اعتراف کنید و همچنين از شهروندان و مردم شهر عذر بخواهید و همچنين آن هم را توجیه نکنید.

وی در ادامه در ارتباط و رابطه با دستگاه های قضایی گفت: شهروندان و مردم شهر از دستگاه قضایی فعلی به شدت ناراضی خواهند بود زيرا و به درستي که همیشه صحبت مفسدان اقتصادی است ولي بايد توجه داشت مجازات نیست، جرم و جنايت هست ولي بايد توجه داشت مجازاتی در کار نیست، برای خودشان تشریفات غلط و همچنين دست و همچنين پا گیر درست کردند که محاکمه مفسدان اقتصادی مدت های طولانی وقت می برد. در صورتي که قاطعیت باشد می مي شود هر کدام از مفسدان را در یکی دو ماه محاکمه کرد و همچنين امیرالمومنین علی (ع) در یک جلسه محاکمه می کرد، حکم می داد و همچنين اجرا می کرد ولي بايد توجه داشت محاکمه مفسدان در دستگاه قضایی مدت های طولانی طول می کشد.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه افزود: از همه بدتر این است که مفسدان اقتصادی دست شان در دست اقتدار و قدرت های نفوذی است چراکه در صورتي که این روش نبود آنها نمی توانستند این کارها را بکنند و همچنين مثلا تعدادی انبوه ماشین های خارجی وارد کنند یا سه هزار و همچنين پانصد میلیارد تومان به جیب بزند و همچنين گريز و فرار کند. در صورتي که این روش باشد با این وضع مفسدان اقتصادی خود را در جای امن می بینند. آنچه مهم است قاطعیت و همچنين شجاعت است و همچنين نباید ملاحظه هیچ کس را کرد. امیرالمومنین (ع) ملاحظه برادرش عقیل را هم نکرد در حالی که او تنها و فقط یک رانت کوچک از ایشان می خواست و همچنين تو هم ملاحظه برادرتان را نکنید و همچنين با برادران، پسران جوان و همچنين دوستان تان برخورد کنید. چراکه مسأله حق و همچنين عدالت قوم و همچنين خویشی ندارد و همچنين در صورتي که این عامل رعایت مي شود آینده روشن است و همچنين خدای ناکرده نباید با همین برنامه جذاب و جالب و خوب ها پیش رود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم افزود: من سراغ دارم که مقداری کم ارز دولتی برای انجام فعالیت های فرهنگی و همچنين خدمت به اسلام و همچنين تشیع می خواستند ولي بايد توجه داشت به آنها ارائه نشد و همچنين در مقابل ارز دولتی بسیار زیادی به ۴۰ موسسه واردات موبایل بدون حساب و همچنين کتاب اعطا شد. تا این دستگاه ویرایش نشود شهروندان و مردم شهر ناراضی خواهند بود. الحمدالله شهروندان و مردم شهر ما در شرایط حاضر آمادگی دارند. عوامل بیگانه دو هفته پشت سر هم شهروندان و مردم شهر را دعوت به اعتراض در خیابان ها کردند ولي بايد توجه داشت نتیجه ی قابل ملاحظه ای نداشت و همچنين کسی استقبال نکرد و همچنين آن هم مقدار کمی هم که حضور داشتند از اشخاص خودشان بودند چراکه شهروندان و مردم شهر ما می دانند مملکت را باید با صمیمیت، انسجام، برادری و همچنين فداکاری حفظ کرد. این چنین مردمی را باید قدردانی کرد.

وی در ادامه در ارتباط و رابطه با حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه علمیه خراسان بسیار پربار است و همچنين بزرگان، علما، ادبا، مفسرین، فقها و همچنين محدثین بسیار داشته و همچنين حوزه با بهره ای است. سعی کنید کلام پیامبر اسلام را در زندگی تان فراموش نکنید تا بتوانید در شرایط خاص این حوزه، این نظام و همچنين این کشور را حفظ کنید و همچنين امیدوارم همه تو در سایه امام و پيشوا زمان (عج) و همچنين عنایات خاص پروردگار وظیفه تان را انجام دهید و همچنين ثابت کنید روحانیت همیشه فداکار اسلام بوده و همچنين خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با اشاره به مسأله حاشیه شهرستان مشهد گفت: حواس مان را جمع کنیم نفوذی ها و همچنين وهابی ها و همچنين آنهایی که جان شهروندان و مردم شهر برایشان اهمیت ندارد در حاشیه شهرستان مشهد نفوذ نکنند البته با کارهایی که انجام شده و همچنين با توجه به ستادی که آیت الله علم الهدی در این ارتباط و رابطه تشکیل داده اند آن هم حاشیه شهرستان خطرناک پیشین از بین رفته است و همچنين کم کم رو به بهبودی است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: شهروندان و مردم شهر از دستگاه قضایی فعلی به شدت ناراضی خواهند بود/ دست مفسدان اقتصادی در دست اقتدار و قدرت های نفوذی است در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۰۹ ۱۲:۵۲:۰۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان