حضرت آیت الله مکارم شیرازی: سختی های امروز باقی نمی ماند/ شهروندان و مردم شهر نا امید نباشند

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: سختی های امروز باقی نمی ماند/ شهروندان و مردم شهر نا امید نباشند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: دوران سخت امروز به همین شکل باقی نمی ماند. آن هم روش که در صحنه های دیگر پیروز شدیم، پس این هم پیروز هستیم. در طول هشت سال شمسي تمام دنیا با ما جنگید و همچنين تنها و فقط عراق نبود ولي بايد توجه داشت به جایی نرسیدند امروز هم شهروندان و مردم شهر نباید ناامید باشند زيرا و به درستي که کسی که توکل به خداوند تبارک و تعالي کند خداوند او را کفایت مي کند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در مشهد، همایش وجوب تقویت مسائل فرهنگی در حاشیه شهرستان مشهد با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله علم الهدی، تقی زاده خامسی شهردار مشهد، رشیدیان استاندار خراسان رضوی، طلاب، علما و همچنين عموم شهروندان و مردم شهر مشهد در موسسه ثامن الحجج مشهد برگزار شد.
آیت الله مکارم شیرازی با سخنرانی در این برنامه جذاب و جالب و خوب در ارتباط و رابطه با پروژه های در دست احداث حاشیه شهرستان مشهد گفت: چهار پروژه شامل مسجدی تبريک و مبارک، حوزه علمیه، کتابخانه و همچنين منزل و خانه های اساتید در دست احداث است. امروز توانستیم بار دیگر در اینجا مجلس پرفیضی که فضلا، علما، شخصیت ها، تولیت محترم آستان قدس رضوی، استاندار محترم و همچنين بقیه عزیزان در آن هم جمع اند داشته باشیم.
وی در ادامه با پرداختن به مسأله جهاد خاطرنشان کرد: جهاد یکی از ارکان مهم اسلام است و همچنين بدون جهاد، اسلام در دنیا پیش نرفت. آیات قرآن مملو است آیات مرتبط به جهاد است که در صورتي که جمع آوری مي شود کتاب مهمی را تشکیل می دهد و همچنين جهاد تنها و فقط جهاد نظامی نیست و همچنين ارکان متعدد دارد جهاد نظامی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، جهاد با نفس و همچنين … از آیات قرآن اینگونه برداشت می مي شود که جهاد فرهنگی از جهاد نظامی برتر و همچنين بالاتر است و همچنين در سوره توبه آمده است که خداوند می فرماید: همه به میدان جنگ نروید گروهی هم بمانید، احکام اسلام را یاد گرفته و همچنين جهاد فرهنگی را شروع کنید و همچنين اصلا جهاد نظامی هم در سایه جهاد فرهنگی شکل گرفته و همچنين می تواند موثر واقع مي شود.
این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با تأکید به مسأله جهاد فرهنگی افزود: امروزه ما بیش از هر چیز به جهاد فرهنگی نیازی داریم چراکه دشمن مشغول تخریب فرهنگ ماست با ایجاد شبهات، تخریب فرهنگ اعتقادی ما و همچنين با تأُسیس مراکز فساد در شبکه های مجازی آلوده، تخریب فرهنگ اخلاقی ما را می کند و همچنين ما در مقابل این تخریب دشمن باید به جهاد فرهنگی اهمیت زیادی بدهیم.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: این مرکزی که در حاشیه شهرستان مشهد است مرکز نفوذ شیاطین شده بود و همچنين مایه نگرانی علمای شهرستان گردیده بود. دلیلش هم این است که شهرستان مشهد در سال شمسي بیش از سی میلیون زائر دارد و همچنين از تمام جهان و همچنين ایران برای زیارت به مشهد می آیند و همچنين آن هم عناصر منحرف در صورتي که بتوانند در حاشیه نفوذ کنند و همچنين سپس در متن وارد شوند پیداست که چه خطر بزرگی خواهد بود. به همین دلیل سبب شد مسئولین و همچنين علمای مشهد دست به دست هم دهند و همچنين جلوی این تهاجمی که در حاشیه شهرستان شروع شده بود را بگیرند. او افزود: علما از نظر فرهنگی و همچنين مسئولین از نظر عمران و همچنين آبادی و همچنين مسائل دیگر، در صورتي که بتوانیم حضور پررنگی در این منطقه داشته باشیم غم و همچنين غصه ای نداریم اکنون این برنامه جذاب و جالب و خوب شروع شده و همچنين همه آمده اند و همچنين حضور پررنگ شان را در این حاشیه نشان دادند.
وی اظهار کرد: بنده به عنوان سرباز امام و پيشوا زمان (عج) اولین گام را برمی دارم و همچنين این مرکزی که چهار موسسه دارد را می سازیم. مرحوم واعظ طبسی ۵ هزار متر از این زمین که در جای حساسی است را واگذار کرد و همچنين اکنون این پروژه به اینجا رسیده است و همچنين ما تصمیم گرفتیم تمام این بنا را به عنوان موقوفه آستان قدس تقدیم تولیت محترم کنیم و همچنين ایشان (حجت الاسلام رئیسی) هم فرمودند ان شاء الله تا سال شمسي آینده این پروژه کامل می مي شود که بیایید و همچنين افتتاح کنید و همچنين ان شاء الله با وضع بسیار آبرومندانه این برنامه جذاب و جالب و خوب ادامه خواهد یافت.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه گفت: فراموش نکنید استاندار محترم، شهردار محترم و همچنين امام و پيشوا جمعه محترم مشهد ستادی را تشکیل دادند که هر هفته جلسات آن هم برگزار می مي شود و همچنين مراقب اینجا خواهند بود که شیاطین را از اینجا ریشه کن کنند و همچنين وضع حاشیه شهرستان مشهد با این فعالیت ها به کلی دگرگون شده و همچنين دیگر خطری از این نظر مشهد را تهدید نمی کند.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه در ارتباط و رابطه با مسأله تکفیری ها گفت: تکفیری ها و همچنين وهابیت تکفیری در سراشیبی سقوط خواهند بود و همچنين بنده قول می دهم عمر وهابیت در آینده نزدیک به پایان خواهد رسید دلیل آن هم هم ثمره شوم آنها یعنی داعش خود خوانده و همچنين داعشی هاست که شهروندان و مردم شهر دنیا دیده اند. داعشی ها کسانی خواهند بود که تمام مقدسات اسلام را به بازی گرفتند این همه خون ریخته و همچنين بناهای اسلامی را تخریب کردند و همچنين بچه کوچک را جلوی پدر و همچنين مادرش سر بریدند اشخاص بسیاری را به صورت دسته جمعی سوزاندند، فحشای بسیار منکری به نام جهاد نکاح را ترویج کردند در حالی که اینها خلاف قرآن است.
این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به آیات قرآن گفت: قرآن می فرماید: با کسانی که با تو سر جنگ ندارند سر جنگ نداشته باشید و همچنين با آنها مدارا کنید و همچنين این جنایات محصول وهابیت است. وهابیون در کتاب هایشان با صراحت نوشته اند کسانی که به زیارت قبور می روند هم مال شان و همچنين هم خون شان حلال است زوار قبور تنها و فقط شیعیان نیستند که به زیارت قبور ائمه می روند تمام اهل تسنن به غیر از وهابی ها به زیارت قبور بزرگانشان می روند و همچنين حتی مسیحی ها هم گاهی به زیارت برخی از قبور بزرگانشان می روند به عنوان مثال در بغداد، اهل سنت به زیارت قبوری از بزرگانشان می روند ولي بايد توجه داشت این اشخاص نادان (وهابی ها) آن هم را بت پرستی می دانند که در جواب می گوییم در صورتي که این بت پرستی باشد طواف منزل و خانه خداوند تبارک و تعالي بیشتر مصداق بت پرستی است چراکه جایی است که سنگ روی سنگ گذاشته شده و همچنين هفت بار دور آن هم طواف می کنیم ما به قبور ائمه مان احترام می گذاریم زيرا و به درستي که فرزندان و همچنين رهروان پیغمبرند آن هم هم پیغمبری که آورنده پیام خداست.
وی در ادامه گفت: این ثمره شوم (داعش خود خوانده) مرتبط به وهابیت است و همچنين آنها با صراحت می گویند ما از محمدبن عبدالوهاب خط گرفته ایم و همچنين این سبب شده که دنیا بفهمد این مکتب به پایان عمرش نزدیک شده و همچنين به آخر راه رسیده است منتهی باید آنچه در کتاب هایشان دارند را برملا کرد و همچنين گفت داعش خود خوانده و همچنين داعشیان ثمره همین مکتب اند. من فراموش نمی کنم که قبل از انقلاب به زیارت منزل و خانه خداوند تبارک و تعالي رفته بودم و همچنين وقتی به زیارت قبر پیغمبر رسیدم چندی از مأمورین ایستاده بودند و همچنين با شلاق زدن مانع زیارت می شدند و همچنين من به آنها گفتم تو اجتهاد کرده اید و همچنين می گویید این کار غلط است ولي بايد توجه داشت من اجتهاد کرده ام و همچنين می گویم این کار درست است چه کسی به تو حق داده نظر خود را به من تحمیل کنید.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: آنها در صورتي که از هجمه مسلمانان نمی ترسیدند قبر پیغمبر را هم مثل قبور ائمه بقیع از بین می بردند زيرا و به درستي که گرفتار اوهام غلطی خواهند بود و همچنين می پندارند اینها شرک است خود پیغمبر به زیارت قبور بقیع می رفت چرا تو (وهابیون) می خواهید عقیده غلط تان را به همه قالب کنید مکه و همچنين مدینه متعلق به تو نیست متعلق به همه ی مسلمانان است آیا تو می پندارید که از ما مجتهدترید؟! خود محمدبن عبدالوهاب به عقیده من سواد درست و همچنين حسابی نداشت حال اینها می خواهند عقایدشان را به همه جهان اسلام قالب کنند که الحمدالله دارند به پایان می رسند.
این مرجع تقلید شیعیان در ادامه گفت: مشهد مقدس و همچنين قبر و همچنين بارگاه ثامن الحجج یک گنجینه پهناور و بزرگ است برادر عزیزمان حجت الاسلام والمسلمین رئیسی کارهای زیادی در این مدت انجام داده اند و همچنين دامنه ی کارهای فرهنگی شان را به شهرستان ها و همچنين حتی خارج کشور کشانده اند. با وجود همه ی این کارهایی که انجام شده باز هم بنده معتقدم کارهای بیشتری می قدرت کرد چراکه امام و پيشوا رضا (ع) مستعد آن هم است که دامنه ی فیضش به همه جا برسد ما حساب کردیم در مکه هر سال شمسي حدود هشت میلیون فرد يا شخص زیارت می کنند ولي بايد توجه داشت در اینجا سالانه سی میلیون زائر حضور می یابد و همچنين یا مثلا کربلا در خود اربعین ۲۰ میلیون زائر دارد و همچنين اینها سرمایه های با ارزشی اند.
استاد درس خارج حوزه ی علمیه ی قم در ادامه با اشاره به مسأله ی حاشیه ی شهرستان مشهد عنوان کرد: نباید به همین چند پروژه ای که در حاشیه ی شهرستان مشهد احداث می مي شود قناعت کنیم و همچنين باید دائما مراقب باشیم و همچنين این برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی تداوم یابد چراکه در صورتي که غفلت کنیم آن هم عوامل بیگانه نفوذ خواهند کرد به خصوص اینکه خارجی ها هم دارند از طریق این فضای مجازی بهره بري و استفاده ی نادرستی کرده و همچنين نفوذ می کنند و همچنين یا دروغ می گویند وقتی وزیر خارجه ی آمریکا آن هم دروغ پهناور و بزرگ را به نام من و همچنين برای من می گوید از بقیه چه انتظاری می توانیم داشته باشیم.
وی در پایان اظهار کرد: این دوران به همین شکل باقی نمی ماند آن هم روش که ما در صحنه های دیگر هم پیروز شدیم به عنوان مثال جنگ هشت ساله ی ما جنگ کوچکی نبود و همچنين به عقیده ی من زمانی دشمن به ما حمله کرد که همه ی نیروهای کشور بعد از یک انقلاب متلاشی شده بود و همچنين رژیم بعث می گفت تا سی روز از خوزستان به تهران می آییم ولي بايد توجه داشت امام و پيشوا راحل با تدبیری که کرد جمعیت عظیمی را به صورت بسیجی روانه ی جبهه کرد و همچنين نقشه را عوض کرد. در طول هشت سال شمسي تمام دنیا با ما جنگید و همچنين تنها و فقط عراق نبود ولي بايد توجه داشت به جایی نرسیدند امروز هم شهروندان و مردم شهر نباید ناامید باشند زيرا و به درستي که کسی که توکل به خداوند تبارک و تعالي کند خداوند او را کفایت مي کند مراقب حاشیه و همچنين متن شهرستان مشهد و همچنين مراقب سمپاشی های دشمن باشید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: سختی های امروز باقی نمی ماند/ شهروندان و مردم شهر نا امید نباشند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۱۰ ۱۲:۱۵:۲۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان