تاکید نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر اهمیت کنترل خشم در اخذ حقوق: حق گرفتنی است نه دادنی

%name تاکید نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر اهمیت کنترل خشم در اخذ حقوق: حق گرفتنی است نه دادنی

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی گفت: معظلات و مسائل و مشکلات سیاسی، اجتماعی و همچنين مالی انسان تنها با خشم کنترل شده قابل حل است.

به به گفته سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات نیوز، حجت الاسلام و همچنين المسلمین احمد صافی که خطبه های نماز جمعه را در حرم مطهر امام و پيشوا حسین(ع) ایراد می کرد، اظهار داشت: پیش از این آثار منفی ناشی از خشم کنترل نشده و همچنين خشم غیر قابل توجیه را مشخص کردیم. امروز آثار مثبت خشم را می گوییم. آیا خشم به انسان کمک می کند تا به اهدافش برسد یا خیر؟

صافی افزود: خشم جزو مسائل غریزی است و همچنين در احادیث نیز وارد شده است آنجا که نقل شده است: «لا خیر فیمن لا یغضب اذا أُغضب»(هیچ خیری در کسی نیست که در صورت لزوم خشمگین نشود).

وی با بیان این مطلب یادآور شد: حالاتی بر انسان وارد می مي شود که خشمگین می مي شود. این خشم نوع انسان را حفظ می کند زیرا با خشمش خودش را صیانت می کند. در صورتي که اموری برای او پیش آید که مستوجب خشم مي شود، خشمگین می مي شود ولي بايد توجه داشت در صورتي که این خشم از کنترل و همچنين عقلش خارج مي شود، جنبه منفی به خود می گیرد.

نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی افزود: ولي بايد توجه داشت در صورتي که انسان براثر معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و همچنين نظامی خشمگین مي شود و همچنين این خشم او را از منزل و خانه اش خارج کند و همچنين تحت کنترل او باشد، این نوع خشم ستودنی است. با خشم، کشور محفوظ ماند، اراضیی حفظ شد و همچنين مقدسات مصون ماند زیرا انسان هنگامی که خشمگین می مي شود در حالی که دلیل خشمش را می داند، نتایج چنین خشمی مثبت است.

وی با بیان اینکه در هنگام خشم کنترل شده باید زبانی باشد که با آن هم خواسته و همچنين حق خود را بیان کند، تصریح کرد: حقوق گرفتنی است دادنی نیست. صاحب حق باید حق خود را بگیرد. بخشی از بازگرداندن حق این است که انسان خشمگی مي شود. در صورتي که انسان به دلیل اینکه حقش سلب شده خشمگین مي شود، و همچنين خشمش نیز تحت کنترل او باشد، دلایلش مستحکم و همچنين خواسته اش واضح خواهد بود.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین صافی با تاکید بر اینکه پيشامد جديد خشم پيشامد جديد مهمی است که انسان برای بیان خواسته هایش به آن هم نیاز دارد، بیان کرد: وقتی مشکلی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و همچنين مادی وجود دارد و همچنين این مشکل تنها با خشم حل می مي شود، باید با خشم تحت کنترل و همچنين براساس قاعده «حقوق گرفتنی است» مطرح مي شود.

خبر را در فرات نیوز  ببینید

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

تاکید نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر اهمیت کنترل خشم در اخذ حقوق: حق گرفتنی است نه دادنی در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۰۳ ۱۸:۰۷:۳۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان