تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر مشارکت در ساخت مسجد

%name تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر مشارکت در ساخت مسجد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت: همه اشخاص ولو با دادن چند کیسه سیمان خوب است در ساخت مسجد خود را شریک کنند و همچنين جوانان نیز در اوقات بیکاری در ساخت مسجد کمک نمایند.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید عصر دوشنبه در آئین کلنگ زنی مسجد و همچنين مجتمع پهناور و بزرگ فرهنگی بنی هاشم که در پردیسان قم برگزار شد، ضمن تشکر از کسانی که در کلنگ زنی این مسجد حضور دارند اظهار داشت: پیغمبر اسلام در سال شمسي سیزدهم بعثت عازم مدینه شد و همچنين در چند کیلومتری مدینه روز جمعه اولین کاری که انجام داد اقامه نماز جمعه بود.

او ادامه داد: هنگامی که پیامبر(ص) به مدینه رسید اولین قدمی که برداشت ساختن یک مسجد بود بنابر این معلوم می مي شود بزرگترین وظیفه رسالت، ساختن مسجد برای مومنین بوده است.

آیت الله سبحانی افزود: مسجدی که پیامبر(ص) بنا نهاد تنها مسجد نبود بلکه محلی بود برای نامه نگاری ها، سخنرانی ها و همچنين آموزش و همچنين لذا در مسجد کارهای مختلفی انجام می گرفت.

قبل آنکه صیغه مسجد خوانده مي شود حدود آن هم را مشخص کنید

او تصریح کرد: این مرکزی که اکنون ساخته می مي شود قبل از آن هم که صیغه مسجد در آن هم  خوانده مي شود باید حدود کار مشخص گردد چرا که گاهی صیغه را بر همه مسجد می خوانند بعدا مشکلاتی ایجاد می مي شود.

مرجع تقلید شیعیان گفت: همه اشخاص ولو با دادن چند کیسه سیمان خوب است در ساخت مسجد خود را شریک کنند و همچنين جوانان نیز در اوقات بیکاری در ساخت مسجد کمک نمایند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر مشارکت در ساخت مسجد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۱۳ ۲۱:۰۳:۳۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان