اساس دعوت اسلام و همچنين هدایت‌های اهل بیت(ع) بر تعاون در بقاء است

%name اساس دعوت اسلام و همچنين هدایت‌های اهل بیت(ع) بر تعاون در بقاء است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پیامی به همایش جامعه اسلامی دانشجویان در شهرستان مشهد، عنوان کرد: اساس دعوت اسلام و همچنين هدایت‌های اهل بیت علیهم السلام بر تعاون در بقاء است؛ یعنی همه انسان‌ها باهم با صمیمیت و همچنين مهربانی و همچنين محبت زندگی نموده و همچنين تنازع در بقاء نداشته باشند.

به به گفته شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

اللهم صلی علی علی بن موسی الرضا المرتضی، الامام التقی النقی و همچنين علی آبائه و همچنين اولاده المعصومین،  سیما بقیه ‌الله فی الارضین

السلام علیکم و همچنين رحمه الله

با عرض اخلاص و همچنين ادب به دانشجویان عزیز، امیدهای آینده‌ی اسلام، فرزندان دلاور و همچنين پرتلاش ملت شریف ایران؛ بسیار خوشوقتم که جوانان عزیز در جوار مضجع نورانی حضرت ثامن الحجج، علیه آلاف التحیه و همچنين الثناء، گرد هم آمده و همچنين با تبادل انظار و افکار و همچنين آراء و همچنين شناخت شرایط حساس زمان، خود را برای خدمت به شهروندان و مردم شهر و همچنين رشد و همچنين ترقی کشور اسلامی آماده می‌کنند. این فرصت‌ها بسیار مغتنم است و همچنين باید حداکثر بهره بري و استفاده از آن هم را نمود.

همانطور که همه‌ی عزیزان می‌دانند مقام و همچنين شأن انسان‌ها به علم و همچنين دانش بستگی دارد. در روایات آمده است که «تخلّقوا باخلاق الله…» به اخلاق خداوند آراسته شوید. دو صفت از صفات خداوند متعال که از همه‌ی صفات بالاتر است و همچنين می‌قدرت گفت که سایر صفات ثبوتیه نیز به این دو برمی‌گردد، صفت علم و همچنين اقتدار و قدرت است. بروز این دو صفت در جامعه، نشانه‌ی  حیات و همچنين بالندگی آن هم جامعه است.

با توجه به اوضاع کنونی جهان در‌می‌یابیم که وظیفه جوانان و همچنين دانشجویان بسیار حساس و همچنين خطیر است و همچنين باید علم و همچنين اقتدار و قدرت جامعه را افزایش داده و همچنين قلّه‌های بلند علمی را فتح نمود که قرآن کریم می‌فرماید:

« ولاتهنوا و همچنين لاتحزنوا و همچنين انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین»

برتری تو جوانانِ با ایمان، به علم و همچنين تقوی و همچنين تعهد می‌باشد. علمی که اسلام آن هم را مایه مباهات و همچنين افتخار می‌داند آن هم است که انسان را کامل کند و همچنين فضایل معنوی را بالا ببرد. در عین اینکه به علوم و همچنين فنون متنوع و گوناگون و مختلفِ امروزی آشنایی کامل باید پیدا کرد؛ ولی دوستی و همچنين صفا و همچنين محبت باید ثمره این علوم باشد. اساس دعوت اسلام و همچنين هدایت‌های اهل بیت علیهم السلام بر تعاون در بقاء است؛ یعنی همه انسان‌ها باهم با صمیمیت و همچنين مهربانی و همچنين محبت زندگی نموده و همچنين تنازع در بقاء نداشته باشند. شعار اسلام «تعاونوا علی البرّ و همچنين التقوی» است. در صورتي که همه به این مکتب و همچنين شعار توجه نمایند با اطمینان می‌قدرت گفت که بشر در جهت خیر و همچنين سعادت و همچنين خوشبختی پیش می‌رود.

پس باید همه‌ی دانشجویان عزیز، فرصت را غنیمت شمرده و همچنين با آگاهی و همچنين معرفت، عزت و همچنين سربلندی و همچنين سرافرازی مملکت و همچنين نظام اسلامی را بیشتر کنند. البته مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که مسئولانِ فرهنگ و همچنين متولّیانِ مسائل دانشجویان با بهره بري و استفاده از اساتید متخصص و همچنين متعهد و همچنين فراهم نمودن همه‌ی امکانات تحصیل و همچنين تدریس، زمینه‌ی رشد و همچنين ترقی آنان را بیش از قبل فراهم نمایند که این عزیزان دانشجو امانت‌های خاص خداوند خواهند بود که باید متولیان آموزش، آنان را برای رسیدن به کمال و همچنين فراگیری علوم یاری نمایند.

آخرین عرض حقیر این است که در تمام مراحل زندگی خود اخلاص داشته باشید و همچنين خداوند تبارک و تعالي را در نظر بگیرید و همچنين همه‌ی کارهای تو برای خداوند تبارک و تعالي و همچنين خدمت به بندگان خداوند تبارک و تعالي باشد.

از همه‌ التماس دعای خیر دارم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

اساس دعوت اسلام و همچنين هدایت‌های اهل بیت(ع) بر تعاون در بقاء است در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۱۷ ۲۱:۳۱:۳۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان