چرا جهت تبلیغ بهتر در هر منطقه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله جداگانه مبعوث نشد؟

%name چرا جهت تبلیغ بهتر در هر منطقه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله جداگانه مبعوث نشد؟

شفقنا- روش و همچنین سنت خداوند در تبلیغ دین یک روش عقلائی می باشد؛ یعنی خداوند از روش اعجاز و همچنین اقتدار و قدرت تکوینی خود در آن راه بهره بری و استفاده نکرده می باشد ولی باید توجه داشت سوالی در ذهن به وجود می آید، چرا خداوند جهت تمام نقاط دنیا پیامبری جداگانه نفرستاد، تا دعوتش به همه برسد؟ آن سوال را وبسایت و مرکز خبرهای جدید اسلام کوئست بدین گونه پاسخ داده می باشد:

۱. روش و همچنین سنت خداوند در تبلیغ دین یک روش عقلائی می باشد؛ یعنی خداوند از روش اعجاز و همچنین اقتدار و قدرت تکوینی خود در آن راه بهره بری و استفاده نکرده که همه‌ی مسائل دینی را در قلب تک تک اشخاص انسان‌ها الهام کند؛ بلکه مانند همه‌ی عقلا و همچنین صاحب منصبان فردی را به عنوان پیک و همچنین نماینده‌ی خود به سوی شهروندان و مردم شهر می‌فرستد و همچنین از طریق او پیام خود را به شهروندان و مردم شهر می‌رساند.
۲. پیامبران نیز در تبلیغ دین از اقتدار و قدرت نبوت و همچنین مافوق طبیعی بهره بری و استفاده نمی‌کردند، یعنی از راه اعجاز پیام را به تمام اشخاص نمی‌رساندند، بلکه آنها نیز از روش‌های عقلایی بهره ‌می‌جستند؛ یعنی می‌فرمودند: حاضران مباحث و مطالب را به غائبان برسانند؛ زیرا هیچ پیامبری نمی‌تواند حتی با تمام اشخاص موجود در منطقه سکونت خود نیز مستقیم و همچنین بدون واسطه دائماً در ارتباط باشد.
۳. بنابراین اصل و همچنین اساس در پیشامد جدید پیامبری، رساندن دین و همچنین آیین به شهروندان و مردم شهر و همچنین اتمام حجت می باشد و همچنین نه لزوماً سکونت در یک منطقه.
۴. حال که بسیاری از اشخاص قوم پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله با واسطه، دین را گرفتن می‌کردند و همچنین همین مقدار در رساندن دین و همچنین اتمام حجت کافی بود، اشخاص دیگر از اقوام و همچنین منطقه ها و مناطق دیگر نیز همین حکم را دارند که در صورتی که محتوای پیام الهی به روش‌های عقلایی به دست آنها رسیده باشد، در اتمام حجت بر آنها کافی می باشد.
۵. امروزه تقریباً هیچ منطقه‌ مهمی از جهان را نمی‌قدرت یافت که غیر از حجت عقل، حجت‌های دیگر الهی حتی مرتبه‌ی پایین و همچنین ضعیف، تحقق نیافته باشد.
۶. واقعیت خارجی نیز آن هم می باشد که گاهی پیروان یک دین در غیر سرزمین اصلی اکثرا و بیشتر از پیروان آن هم دین در منطقه‌ای می‌باشد که دعوت از آنجا آغاز شده می باشد. مثلاً بیشترین پیروان دین مسیحیت امروزه در اروپا و همچنین آمریکا وجود دارند، در حالی‌که حضرت عیسی(ع) در خاورمیانه دعوت خویش را آغاز کرد.[۱] و همچنین نیز اندونزی که هزاران کیلومتر دورتر از نقطه آغازین نبوت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) بوده و همچنین نیز زبان شهروندان و مردم شهر آنجا کاملاً متغایر و متفاوت با زبان وحی می باشد، اکنون پرجمعیت‌ترین منطقه مسلمان نشین به شمار می‌آید.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

چرا جهت تبلیغ بهتر در هر منطقه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله جداگانه مبعوث نشد؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۰۷ ۰۰:۴۵:۱۸ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان