واکنش نماینده حضرت آیت الله سیستانی به اعتراضات بصره/ انتقاد از کوتاهی مسئولان

%name واکنش نماینده حضرت آیت الله سیستانی به اعتراضات بصره/ انتقاد از کوتاهی مسئولان

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی موضع خود در مورد تظاهرات مردمی در استان بصره که از روز یکشنبه قبل آغاز شده را اعلام کرد.

به نقل از سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، شیخ عبدالمهدی کربلایی که خطبه های نماز جمعه را در حرم مطهر امام و پیشوا حسین(ع) ایراد می کرد، گفت: آن روزها شاهد اعتراضات مردمی در استان بصره هستیم که از کمبود شدید سرویس ها و خدمات عمومی و همچنین موارد دیگر می نالند. ما تنها و فقط می توانیم با خواسته های برحق آنها ابراز همبستگی کنیم و همچنین اوضاع معیشتی سخت آنها و همچنین کوتاهی آشکار مسئولان سابق و همچنین حاضر در باره بهبود اوضاع آنها را درک می کنیم آن در حالی می باشد که امکانات اقتصادی و مالی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت بهبود اوضاع آنها وجود دارد.

او همچنین افزود: در صورتی که از امکانات استان بصره بهتر بهره بری و استفاده می شد و همچنین به دور از هرگونه پارتی بازی اشخاص بالیاقت و همچنین شایسته به کار گرفته می شد و همچنین با اقتدار و قدرت دربرابر فساد می ایستادند، اوضاع امروزی را شاهد نبودیم.

شیخ کربلایی با تاکید بر آنکه استان بصره در تعداد شهدا و همچنین مجروحان، جزو اولین استان هایی بود که در دفاع از کشور علیه تروریست های داعش خود خوانده جان فشانی ها کردند و همچنین خیابان های آن شهرستان از تصاویر هزاران شهیدی پر شده می باشد  که در راه نجات عراق و همچنین حمایت از شهروندان و مردم شهر و همچنین مقدسات آن هم ایثارگریها از خود نشان دادند، افزود: منصفانه نیست که آن استان بخشنده جزو فقیرترین منطقه ها و مناطق باشد.

نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی از مسئولان دولتی در حکومت مرکزی و همچنین محلی خواست با جدیت و همچنین واقع گرایی به خواسته های شهروندان رسیدگی و همچنین در راستای تحقق آنها تلاش کنند.

او همچنین همچنین از شهروندان خواست روند مسالمت آمیز بودن اعتراضات خود خارج نشوند و همچنین به غرض ورزان اجازه ندهند به نهادهای دولتی و همچنین دارایی ها عمومی تعرض کنند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

واکنش نماینده حضرت آیت الله سیستانی به اعتراضات بصره/ انتقاد از کوتاهی مسئولان در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۳ ۱۵:۳۷:۲۸ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان