معظلات و مسائل و مشکلات را پرده پوشی نکنیم، در صدد حل معظلات و مسائل و مشکلات باشیم

%name معظلات و مسائل و مشکلات را پرده پوشی نکنیم، در صدد حل معظلات و مسائل و مشکلات باشیم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات کشور همچون گرانی های اخیر در حوزه ارز و همچنین خودرو عنوان کرد: بایستی و حتما معظلات و مسائل و مشکلات را پرده پوشی نکنیم و همچنین درصدد حل معظلات و مسائل و مشکلات باشیم و همچنین با خط زدن صورت مسأله، مسأله حل نمی می شود.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مسئولان عقیدتی قوه انتظامی با تبریک دهۀ کرامت ابراز داشت: مجموعه قوه انتظامی وظیفه خیلی زیاد سنگین تأمین امنیت در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف جامعه را بر عهده دارد و همچنین انجام آن وظیفه جز با همکاری شهروندان و مردم شهر امکانپذیر نیست.

او افزود: تفاوت مهمی بین قوه انتظامی غرب و همچنین قوه انتظامی ما وجود دارد، زیرا و به درستی که آنها اعتقادی به مسائل مذهبی ندارند و همچنین صرفا به جنبه های مادی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند و همچنین به همین دلیل در بسیاری از موارد هم موفق نمی شوند. ولی جهت ما که امنیت فرهنگی و اجتماعی و همچنین سیاسی  را از امنیت اخلاقی و همچنین اعتقادی جدا نمی دانیم، آن مسأله متغایر و متفاوت می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: در صورتی که نتوانیم امنیت اخلاقی و همچنین اعتقادی را تضمین کنیم، چه امنیت فرهنگی و اجتماعی ای داریم؟ هر کسی می تواند به مجرد آنکه مانعی بر سر راه خود ندید، دست به کار خلافی بزند. ولی باید توجه داشت کسی که معتقد به خداوند تبارک و تعالی و همچنین حساب و همچنین کتاب باشد خیلی متغایر و متفاوت می باشد با کسی که آن عقیده را ندارد.

او با توجه به آنکه فلسفه وجود قسمت و بخش سیاسی و همچنین عقیدتی در ناجا و همچنین در جاهای دیگر از دو نظر اهمیت دارد، گفت: خود آن نیروها از نظر اعتقادی و همچنین اخلاقی پرورش پیدا می کنند تا بتوانند برنامه جذاب و جالب و خوب های خودش را با آن هم آمیخته کند و همچنین دیگر آن که انتقال عقاید به شهروندان و مردم شهر تا شهروندان و مردم شهر نیز آن چنین باشند، البته به مقداری که می توانیم. آن سبب می می شود که شهروندان و مردم شهر در برنامه جذاب و جالب و خوب ها همکاری کنند.

آن مرجع تقلید افزود: بر خلاف آنچه در میان دولتهای مادی گرا و همچنین ماتریالیست می باشد زیرا و به درستی که آنها پایبند به هیچ چیزی نیستند و همچنین لذا جنایات عجیبی هم انجام می می شود.

او با حساس دانستن شرایط فعلی کشور ابراز داشت: دشمن اراده و تصمیم راسخ گرفته هر ضربه ای که می تواند در میدان نظامی بزند و همچنین اینها مأیوس می باشد که بتواند کار قابل ملاحظه ای انجام بدهد و همچنین لذا همه را متمرکز در تحریم ها و همچنین در مسائل اقتصادی کرده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به عوامل داخلی دشمنان خارجی افزود: آن عوامل هم دو دسته خواهند بود: یک دسته که واقعا مرتبط به آنها خواهند بود و همچنین پیاده نظام آنها می باشد. یک دسته هم عوامل آنها نیستند ولی نارضایتی هایی دارند. مانند آنکه الآن مسائل نارضایتی های اقتصادی زیاد شده. همین مسألۀ قطع برق باعث معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی شده. چقدر شهروندان و مردم شهر شکایت دارند که وسایل برقی شان سوخته، کارخانه داشته و همچنین کارخانه اش دچار خسارت شده، یا فردی می گفت که خانۀ من در طبقه پانزدهم می باشد و همچنین جهت رفتن به منزل خود دچار مشکل می باشد. اینها سبب نارضایتی شهروندان و مردم شهر می می شود.

او با گفتن آنکه دولتمردان بایستی و حتما جهت چنین مواردی پیش بینی های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را انجام می دادند افزود: قبلاً بایستی و حتما پیش بینی می کردید؟ چرا نکردید؟ حداقل از شهروندان و مردم شهر عذرخواهی کنید و همچنین و همچنین بگویید به زودی معظلات و مسائل و مشکلات را حل می کنیم و همچنین در صدد حل آن هم باشید.

آن مرجع تقلید با اشاره به گرانی و همچنین افزایش لجام گسیخته نرخ ها گفتن داشت: آن نیز مشکل بزرگی می باشد، گاه دیدن شده پنجاه قسمت و بخش و همچنین گاه صد قسمت و بخش و همچنین گاهی بیش از صد قسمت و بخش یک جنس افزایش نرخ داشته می باشد. البته بایستی و حتما قبول کرد که عده ای از شهروندان و مردم شهر هم در آن مسأله مقصر خواهند بود و همچنین تمام معظلات و مسائل و مشکلات را نمی قدرت بر گردن حکومت انداخت.

او افزود: بعضی نیز خلاف انتظار عمل می کنند، تا جنسی و زناشویی و جنسی کم می می شود، دست به احتکار می زنند و همچنین درون انبار پنهان می کند. هنگام و زمانی که هم سوال می کنید می نامند بایستی و حتما بگذارید ببینیم نرخ چه می می شود؟

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر آنکه در آن شرایط شهروندان و مردم شهر با قوه انتظامی همکاری نموده تا معظلات و مسائل و مشکلات حل می شود، ابراز داشت: گاهی چیزهایی می شنویم که واقعاً جای تعجب می باشد. می بینیم جهت بعضی از مسائل ضروری، ارز داده نشده، ولی باید توجه داشت چهل موسسه با ارز دولتی توانسته اند گوشی موبایل وارد کنند و همچنین به نرخ بازار آزاد می فروشند، یا چهار هزار ماشین خارجی وارد شده می باشد. شهروندان و مردم شهر هنگام و زمانی که اینها می شنوند عصبانی و همچنین ناخوش و غمگین می شوند.

او افزود: بایستی و حتما معظلات و مسائل و مشکلات را پرده پوشی نکنیم و همچنین درصدد حل معظلات و مسائل و مشکلات باشیم و همچنین با خط زدن صورت مسأله، مسأله حل نمی می شود.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: رییس جمهور آمریکا گفته هر اعتراضی که در هر گوشه از ایران می شود ما از آن هم حمایت می کنیم. دخالت در مسائل دیگران با آن صراحت! در دنیایی که بی قوانین و قانونی در آن هم حاکم می باشد ما بایستی و حتما حواسمان خیلی جمع باشد.

او ادامه داد: بایستی و حتما قبول کنیم که معظلات و مسائل و مشکلات هست، ولی باید توجه داشت در صورتی که بخواهیم در آن شرایط با هم تسویه حساب کنیم، هیچ عقلی چنین اجازه ای نمی دهد. بایستی و حتما دست به دست هم بدهیم و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات را حل کنیم و همچنین ما معتقدیم که خداوند نیز کمک می کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

معظلات و مسائل و مشکلات را پرده پوشی نکنیم، در صدد حل معظلات و مسائل و مشکلات باشیم در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۹ ۲۳:۱۴:۳۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان