شبیه حضرت زهرا (س) شدن نشانه نمی‌خواهد

شبیه حضرت زهرا (س) شدن نشانه نمی‌خواهد

|شبیه حضرت زهرا (س) شدن نشانه نمی‌خواهد از مسیح داراب|

صدای شیعه: «آن کلام خداوند تبارک و تعالی می باشد، مژده‌ی خداوند تبارک و تعالی می باشد که می‌گوید آن‌ها زنده‌اند، پیش خدایند، مورد لطف الهی‌اند، مورد رزق الهی‌اند، خرسندند، خوشحالند؛ «و همچنینَ لا تَقولوا لِمَن یقتَلُ فی سَبیلِ اللهِ اَموات»، «و همچنینَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللهِ اَمواتًا بَل اَحیآءٌ عِندَ رَبِّهِم یرزَقون» و همچنین «فَرِحینَ بِمآ ءاتاهُمُ اللهُ مِن فَضلِه و همچنینَ یَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم و همچنینَ لا هُم یَحزَنون»؛ به من و همچنین تو هم پیغام می‌دهند و همچنین می‌گویند که بدانید در صورتی که از آن راه بیایید، در آن سرمنزل نه غم هست، نه نگرانی؛ نه ترس هست، و همچنین نه حزن؛ اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم؛ راه آن می باشد. راه را درست رفتند، صحیح رفتند، درست حرکت کردند.» (1).

به راستی که قرآن کتاب هدایت‌کننده و همچنین نجات‌قسمت و بخش می باشد. «مریم نجفی» یکی از افرادی می باشد که به شهدا متوسل می‌می شود تا به او همچنین نشانه‌ای نشان دهند تا در انتخاب خود ثابت‌قدم می شود. مگر می‌می شود شهدا فرد مستاصلی که به آن هم‌ها پناه آورده را رد کنند؟ مگر می‌می شود که مهمان‌شان را دست خالی رد کنند؟ اصلا مگر شهدا هرکسی که دعوت می‌می شود را خود انتخاب نمی‌کنند؟ نه. قطعا «در آن عالم رازی می باشد که جز با خون فاش نمی‌می شود» (2) و همچنین امروز شهدا در حال فاش کردن رازهایی خواهند بود که تنها درخواست‌کنندگان از آن هم‌ها می‌توانند به آن رازها دست پیدا کنند. مریم در حالی که به دنبال راهی جهت نجات بوده می باشد، در مسیر شهدا قرار می‌گیرد. مسیری که او همچنین را به کشتی نجات می‌رساند. مریم نجفی از زایرین راهیان نوری می باشد که تحول یافته و همچنین امروز می‌تواند سفیر شهدا باشد. در ادامه گفت‌وگو با «مریم نجفی» را می‌خوانید:

 در ابتدا کمی قبل خود را توصیف کنید؟

در قبل حجاب نداشتم. در صورتی که چه خانواده‌ای مذهبی داشتم، ولی باید توجه داشت آزادی کامل داشتم و همچنین دائم در جستجوی آرامش بودم. در دانشگاه با دوستان خود بر سر آرایش کردن و همچنین بی‌حجاب بودن رقابت می‌کردم تا پیروز شوم. دائما می‌خواستم بهترین ظاهر را داشته باشم یا در عکس‌ها از همه زیباتر باشم. ولی باید توجه داشت هیچ‌یک از آن کارها من را به آرامش نمی‌رساند.

 تنها و فقط ظاهر و همچنین پوشش نامناسب می‌توانسته بود مسبب آن نا آرامی‌ها باشد؟

نماز صبح نمی‌خواندم، باقی نماز‌ها را نیز گاهی می خواندم و همچنین گاهی قضا می‌شد. معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری جهت من به وجود آمده بود. معتقد هستم کسی که از خداوند تبارک و تعالی دور می‌می شود، گرفتار مشکلاتی در زندگی می‌می شود و همچنین آرامش خود را از دست می‌دهد.

 چه انگیزه‌ای باعث شد، نوع پوشش و همچنین حجاب خود را تغییر دهید؟

یکی از دوستان پیشنهاد داد که «جهت رسیدن به آرامش، حجاب هم می‌تواند یک گزینه باشد.» بدون بررسی با حجاب شدم و همچنین متاسفانه بعد از گذشت شش هفته حجاب را کنار گذاشتم. رفتار و همچنین تمسخر دوستانم یکی از عللی بود که حجابم تغییر کرد.

 یعنی مجدد ظاهرتان مثل قبل شد؟

زمانی‌که حجاب را کنار گذاشتم، دچار عذاب وجدان شدم؛ چراکه به قول‌هایی که به امام و پیشوا زمان (عج) و همچنین حضرت زهرا (س) داده بودم، بدعهدی کردم. مثل قبل شده بودم و همچنین مجدد آرامش خود را از دست داده بودم. مطمئن بودم آرامش خود را با حجاب به دست می‌آورم.

 چه انگیزه‌ای باعث شد مجدد حجاب را انتخاب کنید؟

حجاب را رها کردم، زیرا و به درستی که عجولانه آن هم را انتخاب کرده بودم. اراده و تصمیم راسخ گرفتم اطلاعات خود را پیرامون حجاب کامل کنم. کتاب خواندم. صوت گوش دادم. سخنرانی استاد «علی‌اکبر رائفی‌پور» در آگاه‌سازی من خیلی زیاد مفید بود. اراده و تصمیم راسخ خود را گرفته بودم، ولی باید توجه داشت ترس از شکست مجدد، ترس از آن‌که باز هم مورد تمسخر واقع شوم؛ مانع می‌شد که با اطمینان حجاب را انتخاب کنم. در جستجوی یک جرقه بودم. یک معجزه‌ که من را ثابت قدم کند.

 آن معجزه رخ داد؟

در همین زمان یکی از دبیرانم پیام داد و همچنین گفت، «مریم دوست داری با ما به سفر راهیان نور بیایی؟» و همچنین من با کمال میل پذیرفتم. به معلم خود گفتم، «من از شهدا یک معجزه می‌خواهم. در صورتی که در آن سفر یک نشانه نشانم دهند، مجدد چادر را انتخاب می‌کنم.» روز اول سفر به راهیان نور بدون معجزه به پایان رسید. روز دوم نیز به همین شکل؛ هیچ نشانه‌ای ندیدم. روز سوم راهی شلمچه شدیم. هنگام وارد شدن معلم خود را دیدم و همچنین به من گفت، «بیا اسفند دود کن!» استقبال کردم. یاد خواهشی که از شهدا داشتم، افتادم. به نیت پیدا کردن و یافتن نشانه اسفند دود کردم.

وارد یادمان شلمچه شدیم. به دلم افتاد کفش‌های خود را دربیاورم. شنیده بودم آن خاک با پوست، گوشت و همچنین خون جوون‌هایی آمیخته شده که به خاطر من و همچنین امثال من از دلبستگی‌های خود گذشتند. جوون‌هایی که پدر، مادر، همسر و همچنین یا فرزندان خود را نتوانستند در لحظه آخر ببینند و همچنین در آغوش بگیرند. با همین تفکرات، به خاک‌ها نگاه کردم. سپس به پا‌های خود نگریستم که روی آن خاک‌ها قدم برمی‌داشتند. تصور می‌کردم در سفر راهیان نور خاک می‌بینی و همچنین خاکی می‌شوی. ولی باید توجه داشت آن‌روش نبود. آن خاک با خاک‌های دیگر متغایر و متفاوت بود.

 نشانه‌ای که در جستجو آن هم بودید، پیدا کردید؟

هنگام و زمانی که نشستیم روی خاک شلمچه، غروب بود. تعریف غروب شلمچه را شنیده بودم، ولی باید توجه داشت درک نکرده بودم. منتظر یک تلنگر بودم. مداح شروع به روضه‌خوانی کرد. شنیدن همین یک جمله کافی بود تا حالم دگرگون می شود. «خوش به سعادت خانم‌ها که چادر دارند؛ که چادرشان مثل حضرت زهرا خاکی می‌می شود؛ که چادرشان از آن خاک، خاکی می‌می شود.» دیگر چیزی نشنیدم. روی خاک‌ها سجده کردم. احساس می‌کردم شهدا نگاهم می‌کنند. از من می‌پرسند، «جهت آنکه شبیه حضرت زهرا بشوی، جهت آنکه یادگاری حضرت زهرا (س) را انتخاب کنی؛ به دنبال نشانه هستی؟» فهمیدم جهت شبیه مادر شدن، نباید به دنبال نشانه بود. آن هم جا بود که اراده و تصمیم راسخ گرفتم، دائما چادرم را حفظ کنم.

 بیش از دو سال شمسی از روز‌هایی که در جستجوی معجزه بودید، می‌گذرد. آن روز‌ها را توصیف کنید؟

از طریق برنامه جذاب و جالب و خوب «از لاک جیغ تا خداوند تبارک و تعالی» با خانواده شهید مدافع حرم «مجید قربانخانی» آشنا شدم. قرار بود تصویر آن شهید را طراحی کنم. هیچ شناختی از او همچنین نداشتم. نمی‌دانستم شهدای مدافع حرم چه افرادی خواهند بود و همچنین چه می‌کنند. زمانی‌که تصویر آن شهید را دیدم، متوجه شدم؛ آن هم شهیدی می باشد که هرگاه در شبکه های فرهنگی و اجتماعی عکس‌شان را می‌دیدم چند لحظه‌ای صبر می‌کردم و همچنین به چشم‌هایش خیره می‌شدم. ولی باید توجه داشت نام او همچنین را نمی‌دانستم. نمی‌دانستم متحول شده بود؛ نمی‌دانستم تاریخ تولد شهید قربانخانی دقیقا مصادف با روز عقد من می باشد. تصویر طراحی شده صورت شهید، هدیه کوچک من در برابر بزرگی‌های او به خانواده‌ او همچنین بود.

۱- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خانواده‌های شهدای هفتم تیر و همچنین جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم،۱۳۹۵/۰۴/۰۵

۲- شهید آوینی

منبع:دفاع پرس

انتهای پیام

شبیه حضرت زهرا (س) شدن نشانه نمی‌خواهد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان