سخنان ائمه(ع) باعث ایجاد وحدت و همچنين عقلانیت در جامعه می مي شود

%name سخنان ائمه(ع) باعث ایجاد وحدت و همچنين عقلانیت در جامعه می مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید کرد: سخنان ائمه(ع) باعث ایجاد وحدت و همچنين عقلانیت در جامعه می مي شود و همچنين جامعه را زنده می کند. ما نیاز داریم هر روز سخنان و همچنين نصایح آن هم حضرات را بشنویم.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر آمل در شهرستان دماوند با تبریک ایام دهه کرامت، در سخنانی اظهار داشت: ایام دهه کرامت به ما درس کرامت می دهد، ذات اقدس اله انسان را کریم آفرید؛ «و همچنينَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنِی آدَمَ »،کرامت یک واژه پر برکت قرآنی است که معادل دقیقی در فارسی ندارد، کرامت در قرآن به عنوان وصف فرشتگان قرار گرفته است؛ «بِأَیْدی سَفَرَهٍ*کِرامٍ بَرَرَهٍ»، یعنی خداوند هم مسیر خلق انسان و همچنين هم مسیر نزول قرآن را کرامت قرار داد.

او ادامه داد: نزول قرآن کریم مانند نزول باران نیست! خداوند باران را به زمین انداخت، ولي بايد توجه داشت قرآن را به زمین آویخت؛ قرآن حبل متینی است که یک طرف آن هم به دست خداست و همچنين طرف دیگر آن هم در اختیار انسان است، قرآن به انسان درس کریم بودن و همچنين فرشته شدن می دهد و همچنين انسان می تواند از این حبل متین بالا برود و همچنين به مقام والای فرشتگان برسد، در صورتي که فرشتگان بر انسان سجده کردند چرا کاری نکنیم که همراه آنها باشیم و همچنين به مقام آنها برسیم؟!

آیت الله جوادی آملی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با بیان حدیثی از امام و پيشوا صادق علیه السلام اظهار داشت: امام و پيشوا صادق علیه السلام فرمود هرگز نگویید من نمی توانم! باید این واژه «نمی توانیم» را از فرهنگ خود حذف کنیم؛ ما روحی داریم که به ابدیت متصل است، روح ما برتر از زمین و همچنين آسمان است، آنها از بین می روند ولي بايد توجه داشت روح از بین رفتنی نیست، لذا حضرت فرمود هرگز بدن احساس خستگی نمی کند تا وقتی روح قدرتمندانه همراه او باشد. «توانستن» مال بدن و همچنين جسم نیست متعلق به روح است! در صورتي که روح ما از عالم اقتدار و همچنين ابدیت است پس می توانیم مستقل باشیم، می توانیم روی پای خود بایستیم و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی، سیاسی و همچنين دیگر معظلات و مسائل و مشکلات خود را حل کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که چگونه می توانیم روح قوی داشته باشیم؟ ابراز کرد: در صورتي که ارتباط با ائمه(ع) و همچنين قرآن کریم ارتباط محکم و همچنين قوی باشد روح به واسطه این ارتباط قوی خواهد شد، همه مسائل به دست کسی است که مالک و همچنين مَلک جهان است، هر چه در عالم است تحت قهر و همچنين تدبیر ذات اقدس اله است لذا حضرت امیر علیه السلام می فرماید: در صورتي که کسی ارتباط و رابطه خود را با خداوند تبارک و تعالي قوی کند و همچنين اهل خلاف نباشد، در صورتي که بین خود و همچنين خدای خود را اصلاح کند، قطعا خداوند تبارک و تعالي امورات دنیا و همچنين آخرت او را اصلاح مي کند؛ «مَنْ أَصْلَحَ مَا بَیْنَهُ و همچنينَ بَیْنَ اللَّهِ أَصْلَحَ اللَّهُ مَا بَیْنَهُ و همچنينَ بَیْنَ النَّاسِ و همچنينَ مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْیَاه‏» این وعده قطعی و همچنين تخلف ناپذیر ائمه ماست.

این مرجع تقلید تاکید کرد: سخنان ائمه(ع) باعث ایجاد وحدت و همچنين عقلانیت در جامعه می مي شود و همچنين جامعه را زنده می کند. ما نیاز داریم هر روز سخنان و همچنين نصایح آن هم حضرات را بشنویم، مانند بیماری که هر روز باید دارو بخورد! مگر شیطان و همچنين نفس انسان را لحظه ای رها می کند؟! ما هر لحظه نیازمند این سخنان نورانی هستیم، غیر از ائمه(ع) و همچنين قرآن هیچ چیز نمی تواند در جامعه ایجاد وحدت و همچنين اتحاد کند، در نتیجه ما باید بیش از پیش از این سرمایه ها بهره ببریم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

سخنان ائمه(ع) باعث ایجاد وحدت و همچنين عقلانیت در جامعه می مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۸ ۱۲:۱۳:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان