حکم لعن ونفرین کردن گذشتگان شخص اذیت کننده/پاسخ حضرت آیت الله صانعی

%name حکم لعن ونفرین کردن گذشتگان شخص اذیت کننده/پاسخ حضرت آیت الله صانعی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی صانعی به پرسشی در مورد نفرین شخص اذیت کننده پاسخ گفته می باشد.
به نقل از شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

بعضی از راننده های کامیون در حین عبور در داخل محدوده شهری از بوق های با صدای قوی بهره بری و استفاده می‏کنند، که بی اختیار و همچنین بعضاً با اختیار بر گذشتگان آنان لعنت خداوند تبارک و تعالی را نثار می کنیم. آیا بهره بری و استفاده از آن نوع بوق ها توسط آنان و همچنین عکس العمل ما، شرعاً جایز می باشد؟
ساخته یا ایجاد زحمت جهت دیگران و همچنین اذیّت کردن آنها، شرعاً حرام می باشد. بنابراین، مثل بوق زدن راننده که جهت اذیّت کردن شهروندان و مردم شهر باشد، غیر جایز می باشد; و همچنین کار تو هم که به گذشتگان آنها لعن می کنید، صحیح نمی باشد، چرا که لعن و همچنین دوری از رحمت بایستی و حتما جهت اذیّت کننده درخواست می شود نه دیگران، زیرا « و همچنینَلاَ تَزِرُ و همچنینَازِرَهٌ و همچنینِزْرَ أُخْرَى »، یعنی هیچ کس بار گناه غیره ای را بر دوش نگیرد و همچنین هرکس مسئول عمل خویش می باشد.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

حکم لعن ونفرین کردن گذشتگان شخص اذیت کننده/پاسخ حضرت آیت الله صانعی در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۲۱ ۲۳:۱۷:۱۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان