به شبهات باید مستدل، منطقی و همچنين مسلط پاسخ داده مي شود

%name به شبهات باید مستدل، منطقی و همچنين مسلط پاسخ داده مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه شبهات حالت تخریبی دارد و همچنين سبب سقوط است بر پاسخگویی به شبهات با ادبیات صحیح تاکید کرد.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری ویکی شیعه ضمن تشکر از سرويس ها و خدمات این شورا اظهار داشت: این کار ابداع و همچنين ابتکار خوبی است و همچنين به یقین تاثیر فراوانی خواهد داشت، هر چند به نظر می رسد که هنوز در اول راه است و همچنين تا رسیدن به نهایت راه فاصله زیادی هست و همچنين این فاصله به زودی طی خواهد شد.

او افزود: هر روز مسائل جدیدی پیش می‌آید و همچنين باید ابتکارات جديد و تو و تازه‌ای داشته باشید و همچنين مسائل جديد و تو و تازه‌ای و همچنين هیچ وقت این راه پایانی ندارد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه ما باید پابه پای زمان جلو برویم، گفت: هر روز یک وسیله جديد و تو و تازه‌ای ابتکار و همچنين اختراع می‌مي شود و همچنين ما نباید اجازه بدهیم که این وسیله تنها و فقط در اختیار دیگران باشد. ما پیش‌گام باشیم و همچنين این وسیله را قبل از آنکه آنها بهره بري و استفاده کنند، بهره بري و استفاده کنیم.

او با ذکر نمونه ای تاریخی از دوران پیغمبر گرامی اسلام افزود: در تاریخ آمده است زمانی که پیغمبر اکرم مشغول یکی از غزوات بودند به ایشان خبر دادند که در طائف سلاح جديد و تو و تازه‌ای پیدا شده، فرمودند فورا بروید و همچنين از آن هم سلاح تهیه کنید و همچنين بیاورید. معنای آن هم این است که برنامه جذاب و جالب و خوب اسلام این بوده است که از سلا‌ح‌های جديد و تو و تازه در مبارزه با دشمن همیشه بهره بري و استفاده می‌مي شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساخت: متاسفانه بعضی‌ها هر چیز جديد و تو و تازه‌ای که پیدا می‌شد با آن هم مخالفت می‌کردند. حتی بلندگو که پیدا شده بود می‌گفتند این بوق شیطان است.

او مخالفت با نوآوری را در اثر تحریف معنی بدعت دانسته و همچنين افزود: چیزی از بدعت در ذهن آن هم‌ها بوده و همچنين آن هم را به صورت غلط بر هر چیز نو و همچنين جدیدی تطبیق می‌کردند. بدعت در واقع این است که احکام جديد و تو و تازه‌ای بیاورند، در حالی که اینها ابزار جديد و تو و تازه است نه احکام جديد و تو و تازه.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: ما باید از ابزار جدید بهره بري و استفاده کنیم و همچنين بهترین بهره بري و استفاده ما باید از اینها باشد. هواپیما آمده است ما باید از آن هم بهره بري و استفاده کنیم. به هر حال بهره بري و استفاده از ابزار نوین یک وظیفه ماست و همچنين بدون تعصب باید بین ابزار و همچنين احکام فرق بگذاریم.

او با تأکید بر اینکه دشمنان از هر وسیله ای که دارند بهره بري و استفاده می کنند، گفت: دشمنان فعلا اسلام را مزاحم منافع نامشروع خودشان در منطقه می‌دانند. بنابراین کمر به شکستن اسلام و همچنين مسلمین بسته‌اند و همچنين ما نباید حالت انفعالی و همچنين یأس به خودمان بگیریم.

این مرجع تقلید ادامه داد:ما باید در مقابل دشمنان بایستیم زيرا و به درستي که معارف اسلام قوی است و همچنين منطق آنها ضعیف، بنابراین ما می‌توانیم به صورت «کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره» بر آنها پیروز شویم، زيرا و به درستي که منطق‌ ما و همچنين معارف ‌ما قوی است و همچنين حرف حساب برای زدن داریم ولی آنها کارشان تخریب است.

او با تأکید بر اینکه سرمایۀ دشمنان غالباً دروغ و همچنين تهمت است، افزود: به عنوان مثال در پيشامد جديد تحریف کتاب الله هرچه ما گفتیم تفسیر نمونه را ببینید چقدر راجع به عدم تحریف قرآن [ بحث کرده است]، ما در کتاب انوار الاصول را ببینید چه بحث مناسبی [کرده‌ایم]. برای تو که بحث نکرده‌ایم برای خود و همچنين شاگردانمان بحث کرده‌ایم. و همچنين در کتاب‌های دیگر. ولی باز هم تکرار می‌کنند که تو قائل به تحریف هستید. پیداست اینها مغرضند و همچنين تکرار می‌کنند. سرمایه‌شان هم غالبا دروغ و همچنين تهمت است و همچنين هیچ باک ندارند از هر دروغی، از هر تهمتی.

این مرجع تقلید با اشاره به لزوم پاسخگویی به شبهات با ادبیات صحیح بیان داشت: زيرا و به درستي که ادبیات زشت سبب سقوط می‌مي شود. اخیرا اهل سنت در مورد شیعیان نوشته اند و همچنين عداوت عجیبی پیدا نموده اند زيرا و به درستي که شیعه‌ در عراق و همچنين در سوریه و همچنين در ایران جلو افتاده است و همچنين حرف اول را می‌زند این‌ها خیلی به فحاشی افتاده‌اند و همچنين این ادبیات را هر کسی بفهمد متنفر می‌مي شود.

او تأکید کرد: در ذکر شبهات و همچنين سخنان مخالفین باید به مقدار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري پرورش داده مي شود. شبهه حالت تخریبی دارد و همچنين ما نیاییم و همچنين یک شبهه را حسابی شرح و همچنين بسط بدهیم و همچنين بعد بخواهیم جواب بدهیم. به مقدار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري که خیانت نباشد ذکر می‌کنیم. فشرده ولی پاسخ باید سازنده و همچنين مستدل و همچنين مسلط بوده باشد. شبهه تخریبی است و همچنين نباید بگذاریم مسلط مي شود.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن آرزوی توفیق برای شورای ویکی شیعه خاطرنشان ساخت: خبررسانی حرف اول را می‌زند. من از ویکی شیعه خبر نداشتم. تو باید خبررسانی وسیع و همچنين گسترده داشته باشید تا همگان بدانند که ویکی‌شیعه می تواند مرجعی‌ برای‌‌ حل مسائل باشد.

دعا می‌کنم برای موفقیت‌تان، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خوبی کردید و همچنين زحمت خوبی می‌کشید و همچنين ان شاء الله نتیجه خوبی هم می‌گیرید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

به شبهات باید مستدل، منطقی و همچنين مسلط پاسخ داده مي شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۹ ۱۸:۴۳:۱۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان