اقرار معاویه در مورد شباهت حضرت علی اکبر به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص)

%name اقرار معاویه در مورد شباهت حضرت علی اکبر به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص)

شفقنا-موّرخان در میان خانواده پیامبرصلی الله علیه وآله، از کسی که در تمام صفات شبیه او باشد، به جز علی اکبر نام نبرده اند.

سرودی از جابر انصاری نقل نموده: حضرت فاطمه زهراعلیها السلام در راه رفتن شبیه پدر بزرگوارش بود؛ یک بار به راست و همچنین یک بار به چپ می گرایید.

در روایت شیخ صدوق رحمه الله آمده می باشد: امام و پیشوا حسن مجتبی علیه السلام در هیبت و همچنین سیادت و همچنین امام و پیشوا حسین علیه السلام در بخشش و همچنین شجاعت شبیه جدّ خود بودند.

حاکم نیشابوری از امیر مؤمنان علیه السلام آورده می باشد: رسول خداصلی الله علیه وآله به جعفر طیار فرمود: تو در اخلاق و همچنین خلقت شبیه من هستی.

دانشمند بزرگوار فخرالدین طریحی در کتاب «المنتخب» گفته می باشد: امام و پیشوا حسین علیه السلام در مورد کودک شیرخوار فرمود: خدایا تو گواه هستی بر آن تیم، که شبیه ترین شهروندان و مردم شهر به پیامبرت محمّدصلی الله علیه وآله را کشتند.

آن نمونه ها نشان می دهد کسی از خاندان رسالت از هر جهت شبیه رسول اللَّه صلی الله علیه وآله نبوده می باشد.

سخن امام و پیشوا حسین علیه السلام در مورد فرزندش علی اکبرعلیه السلام به هنگام عزیمت به میدان نبرد آن می باشد: خدایا گواه باش شبیه ترین شهروندان و مردم شهر به رسولت در خلقت و همچنین اخلاق و همچنین سخن گفتن به سوی اینان رفت. هرگاه مشتاق پیامبرت می شدیم، به او نگاه می کردیم. گویای آن واقعیت و حقیقت می باشد که علی اکبرعلیه السلام آیینه جمال نبوی و همچنین نمونه کمالات آن هم جناب و همچنین در سخن گفتن،نمونه کامل حضرتش بود.(۲۳)

از ابتدای جوانی، آثار عظمت و همچنین جلالت و همچنین انوار فضایل از سیمای مبارکش می درخشید، بخشش نبوی از وجودش فراوان می ریخت، در مجد و همچنین شرافت و همچنین بزرگواری، رسول کریم صلی الله علیه وآله را به یاد می آورد. به تمام خصال خیر پیچیده شده بود و همچنین بر قلّه مناقب ایستاده بود. زبان از وصفش ناتوان و همچنین دشمن چاره ای جز خضوع در برابر فضایل فراوان و همچنین بی مانندش ندارد.

گواه ما، اعتراف دشمن مکّار و همچنین سرسخت اهل بیت علیهم السلام – یعنی معاویه – می باشد. روزی از سردمداران و همچنین حکومت مردان حاضر در جلسه پرسید: سزاوارترین شهروندان و مردم شهر جهت آن امر (خلافت) کیست؟ گفتند: تو هستی. معاویه گفت: نه، سزاوارترین شهروندان و مردم شهر جهت حکومت، علی بن الحسین علیهما السلام می باشد که جدّش رسول خداصلی الله علیه وآله می باشد و همچنین شجاعت بنی هاشم، سخاوت بنی امیه و همچنین پهناور و بزرگ منشی ثقیف را داراست.

ما تردید نداریم که حضرت علی اکبرعلیه السلام جامع تمام فضایل و همچنین بالاتر از همه، شامل مقام عصمت و همچنین به دور از اخلاق ناروا بود، به شهادت پدرش، که از باطن اشخاص آگاه می باشد، او جامع صفات خصال محمّدی صلی الله علیه وآله و همچنین آیینه تمام نمای آن هم حضرت می باشد، آن هم گونه که در زیارت اول رجب و همچنین زیارتی که ابوحمزه از امام و پیشوا صادق علیه السلام روایت نموده، آمده می باشد.

اقرار معاویه دلیل آن هم می باشد که حضرت علی اکبرعلیه السلام درآن هنگام بین شهروندان و مردم شهر شام و همچنین سایر شهرها و روستاها به داشتن محاسن اخلاق و همچنین قداست الهیه کاملاً معروف بوده، در غیر آن صورت دلیلی ندارد معاویه به صلاحیت فردی جهت خلافت در حضور مسؤولان کشور اعتراف کند که از جهت تدبیر، درایت و همچنین صفات حمیده و همچنین قدرت مدیریت جهت شهروندان و مردم شهر ناشناخته می باشد.

انتخاب شفقنا از کتاب بدرقه جان علی اکبر علیه السلام

به کانال ایران شفقنا بپیوندید
@iranshafaqna

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

اقرار معاویه در مورد شباهت حضرت علی اکبر به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۲۸ ۰۰:۳۴:۴۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان