استخاره خوب می آید ولی باید توجه داشت پس نتیجه آن می شود که کار بد می می شود،با اعتقادم چه کنم؟

%name استخاره خوب می آید ولی باید توجه داشت پس نتیجه آن می شود که کار بد می می شود،با اعتقادم چه کنم؟

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی صانعی به پرسشی در مورد استخاره پاسخ گفته می باشد.
به نقل از شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

س:سالهای قبل موقعیت شغلی خوبی پیدا کردم، و همچنین استخاره کردم بعد از بد آمدن استخاره آن هم کار را رها کردم بعدها دوباره با استخاره ای که خوب آمده بود کاری را شروع کردم ولی وضعم بدتر شد. الآن دچار فشار روحی سنگینی شده ام و همچنین خانواده ام نیز تحت فشار خواهند بود لطفاً مرا راهنمایی کنید. شدیداً احساس ضعف روحی می کنم زیرا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم که تکیه بر اعتقاداتم مرا به آن روز انداخته می باشد.

پاسخ:نامه حضرت عالی را مطالعه کردم گرچه در آن هم، سؤال شرعی عملی که اساس کار دفتر جواب دادن به آن هم می باشد در آن هم نبود لکن از مضمون نامه پیدا می باشد که تو در زندگی به حالت یأس و همچنین نومیدی از خداوند تبارک و تعالی رسیده اید که یأس از گناهان کبیره می باشد و همچنین دوای یأس را علماء بزرگوار اخلاق چند چیز گفتن نموده اند که به روش خلاصه جهت تو گفتن می کنم:
۱- هر انسانی بایستی و حتما فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند معظلات و مسائل و مشکلات زندگی که جزء لوازم زندگی دنیا می باشد در مقابل اقتدار و قدرت بی پایان خداوند ناچیز می باشد و همچنین خداوند رئوف و همچنین مهربان می باشد در صورتی که مصلحت بداند برطرف کردن معظلات و مسائل و مشکلات جهت او راحت می باشد و همچنین در مقابل آن حوائج جزئی عاجز نمی باشد.
۲- فکر کردن و اندیشیدن نماید که خداوند از او و همچنین حالات او آگاه می باشد و همچنین لحظه ای از او غافل نیست گرچه خود انسان ممکن می باشد از خودش غافل می شود و همچنین او نسبت به کفار و همچنین دشمنانش هم در دنیا مهربان می باشد و همچنین آنها را تأمین می کند.
۳- نعمت های فراوان خداوند تبارک و تعالی را در نظر آورد که شامل آن هم نعمت ها سلامتی می باشد در صورتی که ثروتمندی که همه دنیا را دارد از دو چشم محروم باشد آیا حاضر نیست تمام ثروتش را بدهد و همچنین دو چشم بگیرد آیا تو حاضری دو چشم خود را با تمام دنیا عوض کنی چه بسا انسان هایی که ثروت دارند امّا سلامتی ندارند بنابراین نعمت سلامتی و همچنین وجود اعضاء و همچنین جوارح همه نعمت هایی هستندکه هر کدام با دنیا برابری می کند پس نباید انسان در زندگی مأیوس می شود و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند که خداوند به او توجه ندارد و همچنین یا او را فراموش کرده و همچنین تنها او گرفتار معظلات و مسائل و مشکلات می باشد.
۴- جهت راحتی و همچنین آرامش روحی، ائمه معصومین ( علیهم السلام ) به آن مضمون فرموده اند: انسان بایستی و حتما دائما به پایین تر و همچنین بدحال تر از خودش نگاه کند تا قدر نعمت هایی را که خداوند به او داده می باشد بداند و همچنین نباید به بالاتر از خودش نگاه کند که در غم و همچنین تأثر رسیدن به آن هم ها بماند.
۵- عزیزم تو مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد زندگی نامه و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات انبیاء و همچنین اولیاء الهی را مطالعه کنید با آن که خداوند آنها را دوست داشت چه گرفتاری هایی را پشت سر گذاشتند و همچنین آن هم گرفتاری ها به مصلحت آن هم ها بود که خداوند جهت آنها خواسته بود و همچنین آن هم ها هم تسلیم خداوند بودند و همچنین لحظه ای دچار یأس و همچنین نومیدی نشدند.
در پایان توصیه می می شود که در هر کاری ابتدا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید و همچنین بعد در صورتی که به پس نتیجه آن می شود که نرسیدید با اشخاص عاقل و همچنین قابل اطمینان مشورت نمایید و همچنین در استخاره تمام جوانب در نظر گرفته می می شود. در روایت آمده شخص تاجری نزد امام و پیشوا صادق (علیه السلام) استخاره کرد استخاره اش بد آمد توجه نکرد و همچنین به سفر رفت و همچنین سود کلانی نصیبش شد بحث و داستان را به امام و پیشوا صادق (علیه السلام) گفت حضرت فرمودند: یک نماز صبح در سفر از تو فوت شد که ارزش آن هم بیش از اقتصادی و مالی بود که به دست آوردی و همچنین علت بد آمدن استخاره آن بود. انشاء الله که به رحمت حق امیدوار باشید و همچنین از خداوند بخواهید حتماً معظلات و مسائل و مشکلات تو را برطرف خواهد نمود، سعی کنید کتاب های اخلاقی را مطالعه نمایید و همچنین از فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین خیالات خود را دور نمایید.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

استخاره خوب می آید ولی باید توجه داشت پس نتیجه آن می شود که کار بد می می شود،با اعتقادم چه کنم؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۳ ۰۲:۰۱:۵۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان