آیت الله مکارم شیرازی: مقابل دولتی کردن مساجد کاملا می ایستیم/ زیرسلطه غرب رفتن عقلا و همچنین شرعا حرام می باشد

%name آیت الله مکارم شیرازی: مقابل دولتی کردن مساجد کاملا می ایستیم/ زیرسلطه غرب رفتن عقلا و همچنین شرعا حرام می باشد

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: با عضویت در کنوانسیون FATF و همچنین پذیرش شرایط غرب به‌روش کامل در اختیار آن هم‌ها قرار خواهیم گرفت و همچنین آن کار عقلا، شرعاً و همچنین منطقاً حرام می باشد و همچنین نباید همه زندگی خود را در اختیار آن هم‌ها قرار دهیم.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از خانواده شهدا، خانواده شهدای مدافع حرم و همچنین بانوان نخبه علمی و همچنین فرهنگی قم با گفتن آنکه خداوند در قرآن کریم اجر و همچنین منزلت بسیاری جهت شهدا قائل می باشد، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم خطاب به شهروندان و مردم شهر و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(صلی الله علیه و همچنین آله) می‌فرماید تصور نکنید شهدا مرده‌اند بلکه شهدا زنده‌اند و همچنین نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

او با تأکید بر آنکه شهدا نزد خداوند زنده معنوی خواهند بود، به وجه دیگر زندگی شهدا اشاره کرد و همچنین افزود: شهدا زنده فرهنگی و اجتماعی بوده و همچنین آثار آن هم‌ها در زندگی فرهنگی و اجتماعی شهروندان و مردم شهر نمایان می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی پیروزی انقلاب و همچنین کوتاه شدن دست مستکبران را از برکات زندگی فرهنگی و اجتماعی شهدا دانست و همچنین تصریح کرد: تفاوت زنده و همچنین مرده در آثاری می باشد که از آن هم‌ها نمایان می‌می شود و همچنین شهدا زنده خواهند بود به همین دلیل آثار زندگی آن هم‌ها جهت شهروندان و مردم شهر و همچنین در جامعه نمایان می باشد و همچنین بر همین اساس می باشد که نام، برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین مکتب شهدا در تاریخ زنده بوده و همچنین آثار فرهنگی و اجتماعی آن هم نمایان می باشد.

او شهدا را زنده معنوی در نزد خداوند و همچنین زنده فرهنگی و اجتماعی در نزد توده‌های شهروندان و مردم شهر توصیف کرده و همچنین گفت: با وجود آنکه هزار و همچنین چهارصد سال شمسی از عاشورا می‌گذرد هنوز نام و همچنین یاد سید شهدا در میان شهروندان و مردم شهر زنده و همچنین جاوید می باشد.

آن مرجع تقلید در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود در پاسخ به مطالبات حاضران در جلسه در مورد سند FATF و همچنین سند راهبردی مساجد که اخیراً از سوی حکومت مطرح‌شده می باشد، خاطرنشان کرد: در مورد الحاق به کنوانسیون مقابله با تروریسم بایستی و حتما چند نقطه به‌صورت شفاف جهت ما تبیین می شود؛ نخست بایستی و حتما معیار تروریسم بودن تبیین می شود که بر اساس چه معیاری تروریسم بودن و همچنین یا نبودن تیم‌ها مشخص می‌می شود و همچنین همچنین بایستی و حتما روشن می شود که آن معیار از سوی چه کسی مشخص کردن خواهد شد.

او افزود: در صورتی که غرب طبق آن کنوانسیون سپاه پاسداران، گروه و حزب‌الله و همچنین امثال آن ها را تروریسم خطاب می‌کند بایستی و حتما بداند که کسی چنین اجازه‌ای را به آن هم‌ها نمی‌دهد و همچنین در اینجا آن هم‌روش که گفتن شد بایستی و حتما تبیین می شود که معیار مشخص کردن تروریست از سوی چه کسی مشخص می‌می شود و همچنین در صورتی که طبق معیارهای اروپایی تروریسم تعریف شد ناگزیر هر فردی یا شخصی که جهت آزادی کشور و همچنین ملت خود تلاش می‌کند تروریست خواهد بود و همچنین به‌آن‌ترتیب افرادی که شر داعش خود خوانده را از عراق و همچنین سوریه کم کردند در زمره تروریسم قرار خواهند گرفت.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر آن‌که از نظر غرب گروه و حزب‌الله و همچنین سپاه پاسداران تروریسم خواهند بود، عنوان داشت: غرب داعش خود خوانده را به دلیل حرکت در مسیر منافع خود تروریسم نمی‌داند بنابراین بایستی و حتما به‌صورت دقیق مشخص می شود مشخص کردن‌کننده معیار تروریسم چه کسی می باشد.

او خاطرنشان کرد: دومین نقطه‌ای که بایستی و حتما مشخص می شود آن می باشد که جهت تشخیص تروریسم چه محدوده‌ای از اطلاعات حساب‌های بانکی بایستی و حتما در اختیار طرف اروپایی قرار گیرد آیا اطلاعات تمام حساب‌های بانکی بایستی و حتما در اختیار غرب قرار باشد یا بخشی از حساب و همچنین حساب‌های مشکوک؟ بایستی و حتما طرف اروپایی به‌صورت شفاف مشخص کند که اطلاعات چه حساب‌هایی بایستی و حتما در اختیار آن هم‌ها قرار گیرد، تمام حساب‌ها یا بخشی از حساب‌ها.

آن مرجع تقلید ادامه داد: بایستی و حتما توجه کرد ظاهر آن چیزی که طرف اروپایی در کنوانسیون مبارزه با تروریسم مدنظر دارد اطلاعات همه حساب‌های مشترکین بانک‌ها می باشد و همچنین می‌خواهند همه‌چیز را زیر نظر داشته باشند.

او بابیان آنکه غرب بایستی و حتما مشخص کند که آیا به‌ عنوان عضوی از کنوانسیون حاضر به ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی مشتریان خود خواهند بود یا خیر و همچنین یا آنکه آن موضوع صرفاً امری یک‌طرفه می باشد، گفت: غرب حاضر به ارائه اطلاعات حساب‌های خود نیست و همچنین در صورتی که به مفاد کنوانسیون توجه می شود مشخص خواهد شد که مفاد آن کنوانسیون کاملاً استعماری و همچنین سبب سلطه محسوس اجانب بر ما می می شود؛ بنابراین در صورتی که به آن کنوانسیون ملحق نشویم تحریم‌ها ادامه یافته و همچنین اتفاق غیره ای بروز نمی‌کند؛ درحالی‌که با عضویت در کنوانسیون و همچنین پذیرش شرایط غرب به‌روش کامل در اختیار آن هم‌ها قرار خواهیم گرفت و همچنین آن کار عقلا، شرعاً و همچنین منطقاً حرام می باشد و همچنین نباید همه زندگی خود را در اختیار آن هم‌ها قرار دهیم.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: قبول کردن آن سند سیاهی مطلق می باشد و همچنین در صورتی که قبول نکنیم اتفاقی ساخته یا ایجاد نخواهد شد و همچنین تحریم‌ها به روال قبل ادامه خواهد یافت؛ درحالی‌که  پذیرش آن سند خودباختگی، بردگی و همچنین تسلیم مطلق می باشد و همچنین افرادی که حامی عضویت و همچنین پیوستن به آن کنوانسیون خواهند بود بایستی و حتما به سؤالات بالا به‌صورت شفاف پاسخ دهند و همچنین جهت شهروندان و مردم شهر و همچنین علما به‌صورت شفاف گفتن کنند که هدف از آن کنوانسیون چیست.

او ادامه داد: در مورد سند راهبردی تحول مساجد بایستی و حتما دقت کرد که تفاوت مساجد شیعه با اهل سنت در مردمی بودن مساجد شیعه می باشد و همچنین مساجد شیعه در طول تاریخ مردمی بوده، مردمی هست و همچنین مردمی باقی خواهند ماند.

آن مرجع تقلید افزود: افرادی که به دنبال دولتی کردن مساجد بوده و همچنین می‌خواهند مساجد را زیر چتر حکومت و همچنین وزارت فرهنگ و همچنین ارشاد قرار دهند بدانند که ما هرگز به آن هم‌ها اجازه نخواهیم داد، ما کاملاً ایستاده‌ایم، و همچنین دولتمردان گفتن نموده اند که آن کار را انجام نخواهند داد و همچنین ما منتظر عملکرد دولتمردان در آن باره هستیم.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: در صورتی که مساجد زیر نظر حکومت بود انقلاب نمی‌شد، در صورتی که مساجد زیر نظر حکومت باشد نمی‌قدرت نظارت بر کار حکومت کرد و همچنین در صورتی که مساجد در اختیار حکومت باشد مساجد جنبه حزبی پیدا می‌کند در حالی که جاذبه مساجد به آن می باشد که جنبه مردمی دارد.

او افزود: در حال حاضر هیأت‌امنایی که مسجد را اداره می‌کند و همچنین امام و پیشوا جماعت از سوی شهروندان و مردم شهر انتخاب می‌شوند و همچنین تمام افراد مسجد مردمی خواهند بود و همچنین بایستی و حتما دقت کرد که در صورتی که مساجد دولتی شوند تمامی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مساجد و همچنین ائمه جماعات دولتی خواهند شد و همچنین ائمه جماعت همواره بایستی و حتما مداح و همچنین ستایشگر حکومت باشند و همچنین به‌آن‌ترتیب مساجد ابزاری در دست حکومت‌ها می‌می شود؛ زیرا حقوق و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها از سوی حکومت پرداخت می‌می شود.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: مقابل دولتی کردن مساجد کاملا می ایستیم/ زیرسلطه غرب رفتن عقلا و همچنین شرعا حرام می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۰۳ ۱۹:۱۳:۰۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان