آیت الله مکارم شیرازی: زیارت قبور ائمه مایه حیات و همچنین بقای مذهب تشیع می باشد/ جمعیت وهابیت در حال متلاشی شدن می باشد

%name آیت الله مکارم شیرازی: زیارت قبور ائمه مایه حیات و همچنین بقای مذهب تشیع می باشد/ جمعیت وهابیت در حال متلاشی شدن می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کرد: جمعیت وهابیون بر اثر مخالفت با آن مذهب در حال متلاشی شدن می باشد و همچنین پایان عمر آنها خیلی نزدیک می باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در آئین افتتاحیه جشن های دهه کرامت و همچنین سالروز میلاد حضرت معصومه(س) در شبستان امام و پیشوا خمینی(ره) حرم کریمه اهل بیت(ع) ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) گفتن داشت: دهه کرامت ایام سرور و همچنین شادی و همچنین آشنایی اکثرا و بیشتر با حضرت معصومه(س) و همچنین امام و پیشوا علی بن موسی الرضا(ع) می باشد.

او با اشاره به حدیث نبوی ثقلین گفت: ما واقعیت و حقیقت آن گفتن را در بسیاری از مسائل اعتقادی، اخلاقی و همچنین فقهی لمس کرده ایم؛ به عنوان نمونه اکثریت قاطع غیرشیعه از مسلمانان قائل به جبر خواهند بود و همچنین به صراحت عنوان می کنند انسان در اعمال خود اختیاری ندارند و همچنین آنچه خداوند می خواهد انجام می می شود. هنگام و زمانی که سئوال می کنیم که آن سخن با عدالت خداوند سازگاری ندارد، می نامند: مساله عدالت از نظر ما مطرح نیست، هر کاری خداوند کند عین عدالت می باشد. آن مساله به معنای قائل شدن به جبر و همچنین نفی عدالت حق می باشد، آن درحالی می باشد که ما معتقدیم ائمه معصومین همواره طرفدار آزادی اراده انسانها بوده اند و همچنین مکرر فرموده اند در صورتی که مساله آزادی اراده انسانها نباشد، آمدن پیامبران الهی و همچنین کتب آسمانی بی معنا خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: مساله دوم در آن باره، عقلانیت می باشد. اکثریت قاطع مسلمانان غیر پیروان اهل بیت(ع) قائل به حجت عقل و همچنین ادراکات عقلیه نیستند یعنی عقلانیت را از اسلام حذف می کنند درحالیکه ائمه اهل بیت(ع) به پیروی از قرآن مجید، عقلانیت را تحکیم کرده و همچنین فرموده اند عقل، حجتی از حجتهای رحمانی می باشد.

او تصریح کرد: کتاب کافی که مهمترین کتاب حدیثی ماست، باب اول آن هم به اثبات حجیت عقل می پردازد و همچنین اینجاست که می گوئیم «ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابدا».

آن مرجع تقلید ابراز داشت: در روایات اهل بیت(ع) اصرار بسیاری به زیارت قبور ائمه(ع) و همچنین وابستگان آنها شده می باشد و همچنین ثواب بسیاری جهت زیارت قبر امام و پیشوا حسین(ع)، حضرت معصومه(س)، امام و پیشوا علی(ع) و همچنین ائمه هدی(ع) شده می باشد.

او تصریح کرد: گاهی اوقات اینگونه برداشت می می شود که اصرار بر زیارت قبور اهل بیت(ع) رسیدن به ثواب و همچنین فیض می باشد درحالیکه آن یک مساله مهم سیاسی می باشد. چیزی که باعث شده جمعیت شیعه را مقابل هجمات حفظ کند، همین مساله زیارت مراقد ائمه هدی(ع) می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: بر اثر همین تاکیدات روایات، موقع اربعین چندین برابر زوار منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی در کربلا جمع می شوند، تیم عظیمی از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف تشکیل شده و همچنین عظمت شیعه آشکار می گردد. از آن بحث می قدرت آن پس نتیجه آن می شود که را گرفت در صورتی که آن دعوت به زیارتها نبود با آن هم هجمه هایی که به مکتب اهل بیت(ع) بود، چیزی از اسلام باقی نمی ماند.

او افزود: هنگام و زمانی که به زیارت امام و پیشوا رضا دعوت می کنند نه تنها شهروندان و مردم شهر ایران بلکه از همه کشورها جمع شده و همچنین به اینجا می آیند و همچنین سالانه ۲۰ میلیون زائر در آن شهرستان حاضر می شوند آن رمز بقای تشیع می باشد و همچنین یا در عرض سال شمسی ۱۵میلیون فرد یا شخص به زیارت فاطمه معصومه(س) می آیند، رمز بقای تشیع می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه حل معظلات و مسائل و مشکلات پیروان اهل بیت(ع) و همچنین شناخت یکدیگر را اثر زیارت قبور ائمه(ع) دانست و همچنین ادامه داد: همانگونه که در زیارت منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی کنگره عظیم حج تشکیل شده و همچنین مسلمانان از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف در آنجا گردهم آمده و همچنین با یکدیگر آشنا می شوند، در زیارت مراقد ائمه هدی(ع) هم مسلمانان از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف به دیدار یکدیگر می آیند و همچنین معلوم می می شود پیروان اهل بیت تنها در ایران و همچنین عراق نیستند بلکه در جای جای جهان حضور دارند.

او آشنایی با اصول و همچنین فروع مکتب تشیع را از دیگر آثار زیارت قبور ائمه هدی(ع) عنوان کرد و همچنین افزود: هنگام و زمانی که ما جهت زیارت قبور ائمه(ع) به مشهد یا عتبات عالیات می رویم، برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی متنوع و گوناگون و مختلف را می بینیم که شهروندان و مردم شهر را به اصول و همچنین فروع مکتب آشنا می کند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: می بینیم آن اصرار ائمه بر زیارت مراقد تاثیرات و همچنین اثرات مختلفی در حیات و همچنین بقای مذهب تشیع دارد. جمعیت وهابیون بر اثر مخالفت با آن مذهب در حال متلاشی شدن می باشد و همچنین پایان عمر آنها خیلی نزدیک می باشد. اینها وسیله ای جهت تشکیل کنگره و همچنین گردهمایی ندارند.

او افزود: چیزی که آن بی خبران به ما نسبت می دهند می نامند آمدن کنار مراقد ائمه(ع) بوی شرک می دهد. ما سئوال می کنیم چرخیدن دور سنگهای منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی شرک می باشد؟ ما که طواف هم نمی کنیم، آنجا سنگها خواهند بود اینجا امامی و همچنین خواهر امامی خفته می باشد. تو می گوئید نیت و اراده ما پرستش سنگها نیست ما هم می گوئیم نیت و اراده ما پرستش امامان و همچنین اهل بیت(ع) نیست بلکه صرف زیارت می باشد. همانطور که آن هم طواف را منافات با توحید نمی دانید، آن زیارتها هم منافاتی با توحید ندارد بلکه عین توحید می باشد.

آن مرجع تقلید گفتن داشت: در صورتی که دست به دامان قرآن و همچنین اهل بیت بزنیم هرگز گمراه نمی شویم. ما مسائل بسیاری را جمع کرده ایم که در معظلات و مسائل و مشکلات دست ما را گرفته اند و همچنین ما را از گمراهی نجات داده اند.

او خاطرنشان کرد: کلام پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) در مورد تمسک به قرآن و همچنین عترت واقعا کلامی حساب شده می باشد و همچنین بایستی و حتما به آن برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین سخن افتخار کنیم که ما را راهنمایی کردند و همچنین همه تبلیغات دشمنان اسلام و همچنین تشیع را باطل می کند.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب زیارت مراقد به قدری حساب شده و همچنین شامل فلسفه حیاتی می باشد که بعضی گمان می کنند تنها صرف زیارت و همچنین فیض بردن می باشد درحالیکه فراتر از آن می باشد بنابراین علی رغم وسوسه وهابی ها که سعی دارند تاثیرات و همچنین اثرات زیارت آن مراقد را از بین ببرند ما بایستی و حتما روز به روز اهمیت بیشتری بدهیم.

او دهه کرامت را فرصت مناسبی جهت آشناشدن با مکتب و همچنین سیره اهل بیت و همچنین خاری در چشم دشمن دانست و همچنین گفت: روایات عجیبی در مورد حضرت رضا و همچنین فاطمه معصومه وارد می باشد که در واقعیت و حقیقت آن دو بزرگوار حافظان مذهب شیعه در ایران خواهند بود.

سعد اشعری می گوید: بعد از وفات حضرت معصومه(س) من خدمت حضرت رضا(ع) رسیدم؛ آن هم حضرت فرمود: کسی از ما در شهرستان تو مدفون می باشد. عرض کردم: فاطمه معصومه را می گوئید؟ فرمود: بلی، فاطمه معصومه(س) کسی می باشد که به برکت شفاعت او تمام شیعیان اهل بیت(ع) ممکن می باشد وارد بهشت شوند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: زیارت قبور ائمه مایه حیات و همچنین بقای مذهب تشیع می باشد/ جمعیت وهابیت در حال متلاشی شدن می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۵ ۱۰:۰۴:۳۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان