آیت الله شبیری زنجانی: اخلال در محیط زیست و همچنین زندگی عادی شهروندان و مردم شهر جایز نیست

%name آیت الله شبیری زنجانی: اخلال در محیط زیست و همچنین زندگی عادی شهروندان و مردم شهر جایز نیست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در پاسخ به استفتائی در خصوص بحران آب در خوزستان، هرگونه اخلال در محیط زیست و همچنین زندگی عادی شهروندان و مردم شهر را حق الناس دانسته و همچنین از شهروندان و مردم شهر خواست با صرفه جویی در آن شرایط،  مانع از به مخاطره افتادن زندگی عادی خود و همچنین دیگران شوند.

به نقل از شفقنا، متن استفتاء به شرح زیر می باشد:

سئوال:

اوضاع آب آشامیدنی و همچنین لوله کشی در خوزستان که مهم ترین منبع آب ایران می باشد به حالت بحرانی رسیده و همچنین آب در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف آن استان جیره بندی شده می باشد. در آن میان عده ای با بهره بری و استفاده از نفوذ خود، اکثرا و بیشتر از دیگران از آب آشامیدنی برخوردار می شوند و همچنین بعضی هم در مصرف آب به هیچ وجه ملاحظه و همچنین صرفه جویی نمی کنند. با توجه به آنکه گفته می می شود مصارف خانگی سهم خیلی زیاد اندکی از مصرف و همچنین اتلاف آب آشامیدنی کشور را شامل می می شود و همچنین در صورتی که مدیریت صحیحی وجود داشته باشد دچار بحران کم آبی نخواهیم شد، نظر حضرت عالی در مورد مصرف مازاد بر مستلزم و نیاز ضروری در آن شرایط چیست؟

 

پاسخ:

بر مسؤولین ذی ربط در هر منصب و همچنین مقامی فرض می باشد که با مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی صحیح و همچنین علمی، مانع از نابودی منابع آب شرب مملکت شوند، چرا که هرگونه اخلال در محیط زیست و همچنین زندگی عادی شهروندان و مردم شهر، حق الناس شمرده می می شود و همچنین جایز نیست.

همچنین در شرایط فعلی، همه شهروندان و مردم شهر نیز بایستی و حتما با صرفه جویی در آن گونه مصارف، مانع از به مخاطره افتادن زندگی عادی خود و همچنین دیگران شوند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله شبیری زنجانی: اخلال در محیط زیست و همچنین زندگی عادی شهروندان و مردم شهر جایز نیست در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۲۵ ۱۰:۴۶:۵۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان