آیت الله جوادی آملی: کسی که به اقتصاد آسیب می رساند و همچنین اجناس را گران می کند علی رغم قرآن عمل می کند

%name آیت الله جوادی آملی: کسی که به اقتصاد آسیب می رساند و همچنین اجناس را گران می کند علی رغم قرآن عمل می کند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: آنکه به اقتصاد آسیب می‌رساند، اجناس را گران می‌کند، آنها را تحریم می‌کند و همچنین اینگونه جامعه را می‌لرزاند و همچنین امنیت و همچنین امانت جامعه را بهم می‌زند، علی رغم قرآن عمل می‌کند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در جلسه درس اخلاق هفتگی خود که آن هفته در روستای احمد آباد شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: آن توفیق را ائمه(ع) به ما آموزش دادند و همچنین به ما گفتند جهت بیرون آمدن از تنهایی با خداوند تبارک و تعالی حرف بزنید و همچنین نماز بخوانید، و همچنین زیرا و به درستی که «الصَّلَاهُ خَیرُ مَو همچنینْضُوعٍ» می باشد: «فَمَنْ شَاءَ أَقَلَّ و همچنینَ مَنْ شَاءَ أَکْثَر»، از سوی دیگر هر وقت خواستید مخاطب خداوند تبارک و تعالی باشید و همچنین حرف خوبی بشنوید قرآن بخوانید.

او ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که در قیامت مطرح می باشد آن می باشد که بعضی‌ها با چهره شفاف و همچنین روشن می‌آیند و همچنین بعضی‌ها با چهره سیاه و همچنین تاریک. هنگام و زمانی که گفته می‌می شود چهره، منظور صورت نیست؛ گاهی از تمام هویت انسان به صورت یاد می‌کنند، می‌گویند: «و همچنینُجُوهٌ یوْمَئِذٍ ناضِرَهٌ ٭ إِلی‏ رَبِّها ناظِرَهٌ»

آیت الله جوادی آملی با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام، تصریح کرد: امام و پیشوا صادق(ع) از وجود تبریک و مبارک پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) نقل کرد، که حضرت فرمود: «نَضَّرَ اللَّهُ عَبْداً سَمِعَ مَقَالَتِی فَو همچنینَعَاهَا و همچنینَ بَلَّغَهَا مَنْ لَمْ یبْلُغْهُ‏»؛ هر کسی آن سه عنصر محوری را حفظ کند، إن‌شاءالله در قیامت با تمام وجود بشاش، شاداب و همچنین خوشحال محشور می‌می شود؛ آن هم مخاطب بفهم که قدر حرف را می‌داند، در ضابطه فکرش تحلیل می‌کند، عمل می‌کند و همچنین به جامعه منتقل می‌کند. فرمود یک چنین مخاطبی در قیامت بشاش وارد می می شود، آن دعای پیغمبر می باشد، و همچنین دعای پیغمبر هم قطعا مستجاب می باشد.

او در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود به خطر «شرک» اشاره کرد و همچنین گفتن داشت: در قسمت و بخش پایانی سوره مبارکه «یوسف» دارد: «و همچنینَ مَا یؤْمِنُ أَکْثَرُهُم بِاللَّهِ إِلّا و همچنینَ هُم مُشْرِکُون»؛ تنها غده بدخیم ما شرک می باشد. فرمود خیلی‌ها مشرکند منتها نمی‌دانند، آنکه هر کار خیری که می‌کنند دلشان می‌خواهد نامشان برده می شود، یا نام ایشان اول باشد همین می باشد. از امام و پیشوا(علیه السلام) سؤال کردند که چگونه اکثر مؤمنین مشرک‌اند؟ فرمود همین که می‌گویند: اول خداوند تبارک و تعالی دوم فلان! مگر خدای یک اولی می باشد که دومی داشته باشد؟ آنکه شخص می گوید در صورتی که فلان کس نبود من تلف می‌شدم! یا در صورتی که فلان کس نبود مشکل من حل نمی‌شد! مصداق شرک می باشد، عرض کرد پس چه بگوییم؟ حضرت فرمود خداوند تبارک و تعالی را شکر که از فلان راه مشکل ما را حل کرد. چرا که همه مجاری اقتدار و قدرت او خواهند بود. هر کسی در هر نشأه‌ای کاری انجام می‌دهد، به اذن خداست.

آن مرجع تقلید در فراز پایانی سخنان خود به وجود بعضی معضلات اقتصادی در جامعه اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: خدای سبحان دو نعمت مهم در کنار کعبه قرار داد: «فَلْیعْبُدُوا رَبَّ هذَا الْبَیتِ ٭ الَّذِی أَطْعَمَهُم مِن جُوعٍ و همچنینَآمَنَهُم مِنْ خَو همچنینْفٍ»، فرمود خداوند تبارک و تعالی را شکر که اقتصاد شهروندان و مردم شهر را تأمین کرد، یک؛ امنیت شهروندان و مردم شهر را تأمین کرد، دو. آنکه به اقتصاد آسیب می‌رساند، اجناس را گران می‌کند، آنها را تحریم می‌کند و همچنین اینگونه جامعه را می‌لرزاند و همچنین امنیت و همچنین امانت جامعه را بهم می‌زند، علی رغم قرآن عمل می‌کند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله جوادی آملی: کسی که به اقتصاد آسیب می رساند و همچنین اجناس را گران می کند علی رغم قرآن عمل می کند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۱۴ ۲۲:۰۴:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان