آیت الله جوادی آملی: در صورتی که کسی اهل استقامت باشد خداوند تمام روزی های او را تامین می کند

%name آیت الله جوادی آملی: در صورتی که کسی اهل استقامت باشد خداوند تمام روزی های او را تامین می کند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: خداوند متعال می فرماید: در صورتی که کسی اهل استقامت باشد پایدار باشد ما تمام روزی‌های او را تأمین می‌کنیم. از خداوند تبارک و تعالی راستگوتر کیست؟

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در جلسه درس اخلاق خود در مسجد احمدآباد دماوند، در ابتدا با اشاره به سالگرد حادثه هفت تیر، شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و همچنین یاران گرانقدرشان را تسلیت عرض نموده و همچنین وظیفه ما را حفظ و همچنین حفاظت از خون آن شهدا و همچنین پیروی راه اهل بیت(علیهم السلام) قلمداد کرد.

او گفتن داشت: ایران را اصحاب سقیفه فتح کردند نه اصحاب غدیر؛ یعنی نیاکان ما، اجداد ما علی بن ابیطالب را نمی‌شناختند، فاطمه زهرا، امام و پیشوا حسن، امام و پیشوا حسین(علیهم السلام) را نمی‌شناختند زیرا و به درستی که ایران به دست امیرالمؤمنین که فتح نشد به دست شیعیان که فتح نشد، به دست اصحاب سقیفه فتح شد. ولی باید توجه داشت آن سادات بزرگوار و همچنین دودمان اهل بیت(علیهم السلام) بعد از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا رضا آن ساداتی که آمدند، وجود تبریک و مبارک فاطمه معصومه(سلام الله علیها) در قم، برادر بزرگوارش در فارس اینها جریان غدیر را، ولایت را، اهل بیت را، تشیع را به اجداد ما معرفی کردند و همچنین اینها هم پذیرفتند، بنابراین آن بزرگواران یک حقّ حیاتی به گردن ما دارند و همچنین در صورتی که اینها نیامده بودند آن هم سقفی‌ها که ایران را گرفته بودند آن هم سقفی‌ها ایران را مثل بعضی از کشورهای دیگر سقفی بار می‌آوردند، ما جریان غدیری بودن خود را به برکت آن ذوات قدسی داریم.

آیت الله جوادی آملی در ادامه به ضرورت یاد مردن و مرگ و همچنین آمادگی انسان جهت آن انتقال به جهان برزخ اشاره کرده و همچنین گفتن داشت: تامّه مردن و مرگ مثل غدّه بدخیم سرطان و همچنین اینها نیست زیرا و به درستی که اینها تحمل‌پذیر می باشد، مردن و مرگ آن می باشد که انسان در حالی که زنده می باشد از تمام ذرّات بدن او روح مفارقت می‌کند، مگر می‌می شود جریان مردن و مرگ را کسی تصور بکند که مردن و مرگ چقدر درد دارد؟! در صورتی که تحمل‌پذیر بود که آدم جان نمی‌داد! الآن یک مقدار دندانی که می‌کِشند در صورتی که تخدیر نکنند چرا درد می‌آید؟ الآن پوستی را که می‌کَنند چرا درد می‌آید؟ جهت آنکه یک زنده‌ای را می‌خواهند بمیرانند، آن درد می‌آید و همچنین هنگام و زمانی که تخدیر کردند او احساس ندارد، دردی ندارد. در حال مُردن انسان زیرا و به درستی که احساس دارد از تمام ذرّات بدن او روح می‌خواهد جدا می شود چقدر سخت می باشد خداوند تبارک و تعالی می‌داند. ولی باید توجه داشت آن جریان مردن و مرگ را می‌می شود آسان کرد، انسان هنگام و زمانی که به جای دیگر دل بسته باشد حواسش پیش بدن نیست.

او ادامه داد: ذات اقدس الهی همه را خلق کرد راه را هم باز کرد فرمود چه جن چه انس از ما کمک بخواهد ما به او کمک می‌دهیم، زیرا و به درستی که جن هم مثل انسان دو گروهند یک عده مسلمان‌اند یک عده کافرند، فرمود در صورتی که کسی اهل استقامت باشد پایدار باشد ما تمام روزی‌های او را تأمین می‌کنیم. از خداوند تبارک و تعالی راستگوتر کیست؟

آن مرجع تقلید ابراز داشت: شیطان صریحاً گفت من از طرف راست، از طرف چپ، از جلو و همچنین از پشت سر می‌آیم، از پشت سر می‌آیم می‌گویم بچه‌های تو، بعدی تو بایستی و حتما از تو ارث ببرند تمام تلاش و همچنین کوشش خود را بکن که چیزی جهت آنها بگذاری تو با دست خالی بروی وگرنه ما دست چپ و همچنین دست راست و همچنین شیطان از پشت سر می‌آید یعنی چه؟ گاهی از طرف اقتدار و قدرت، گاهی از طرف ضعف، گاهی از طرف جلو، گاهی از طرف دنبال، آن جهت شیطان، شیطان بیرون شیطان اکبر هم که دیدی الآن صحنه‌ها و همچنین بهانه‌های فراوانی دارد یا به بهانه تحریم یا بهانه‌های دیگر از جای دیگر می‌آید ولی باید توجه داشت خداوند تبارک و تعالی غریق رحمت کند مرحوم مجلسی(رضوان الله تعالی علیه) یک لطیفه‌ای دارد، مرحوم مجلسی(رضوان الله تعالی علیه) می‌فرماید نقطه‌ای که شیطان گفت از جلو می‌آید، از پشت سر می‌آیم، از طرف راست می‌آیم، از طرف چپ می‌آیم، بالا و همچنین پایین را نگفت، معلوم می‌می شود آن دو طرف باز می باشد،  جهت آنکه بالا و همچنین پایین راه خداست یا دست دراز می‌کنیم به خداوند تبارک و تعالی می‌گوییم خداوند تبارک و تعالی، یا به خاک می‌افتیم می‌گوییم خداوند تبارک و تعالی، خب راه باز می باشد چرا آن کار را نکنیم.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله جوادی آملی: در صورتی که کسی اهل استقامت باشد خداوند تمام روزی های او را تامین می کند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۲۹ ۱۶:۱۵:۵۷ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان