آیت الله جوادی آملی: در صورتی که جایگاه خود را بشناسیم خیلی بهتر از آن زندگی می‌کنیم

%name آیت الله جوادی آملی: در صورتی که جایگاه خود را بشناسیم خیلی بهتر از آن زندگی می‌کنیم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: ما در صورتی که بدانیم چه کسی هستیم و همچنین جایگاه خود را بشناسیم خیلی بهتر از آن زندگی می‌کنیم و همچنین چیزی ما را به بند نمی‌کشد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در جلسه دیدار هفتگی اهالی احمدآباد دماوند با اشاره به جریان خلقت انسان و همچنین آنکه خداوند جهان را مسخّر انسان قرار داده می باشد، گفتن داشت: خداوند هیچ موجودی را در جهان خلقت به عظمت انسان نمی‌داند. جهت آنکه مخلوق‌ها را که نسبت به هم می‌سنجد انسان را مسخّر هیچ چیزی نمی‌داند، ولی همه چیز جهان را مسخّر انسان می‌داند؛ در صورتی که چیزی پهناور و بزرگ‌تر یا هم‌سطح انسان در زمین و همچنین آسمان بود خداوند تبارک و تعالی آنها را مسخّر انسان قرار نمی‌داد.

او ادامه داد: در پس نتیجه آن می شود که انسان آن هم‌قدر توانایی دارد که از همه آسمان‌ها، از همه زمین، از همه موجودات آسمان و همچنین زمین بهره بگیرد. فرمود من همه موجودات آسمان و همچنین زمین را جهت تو مسخّر کردم یعنی انسان آن اقتدار و قدرت را دارد که رشد و همچنین پرواز کند. آنکه فرشتگان جهت حوزویان و همچنین دانشگاهیان بال های خود را پهن می‌کنند جهت سه هدف می باشد؛ یکی آنکه اینها که در حوزه یا دانشگاه درس می‌خوانند بال در بیاورند، یکی آنکه از آن هم بهره بری و استفاده کنند و همچنین پرواز کنند، یکی آنکه مثل خود ملائکه بفهمند از جهت پرواز کنند نه در جهت؛ ملائکه جهت آنکه بفهمانند از آن پَر علمی چگونه و چطوری بهره بری و استفاده کنید فرمودند مثل ما باشید! از زمین و همچنین زمان فاصله بگیرید و همچنین بالا بیایید.

آیت الله جوادی آملی در پایان با تکیه بر آیات قرآن کریم به ضرورت شناخت انسان اشاره و همچنین تصریح کرد: ما در صورتی که بدانیم چه کسی هستیم و همچنین جایگاه خود را بشناسیم خیلی بهتر از آن زندگی می‌کنیم و همچنین چیزی ما را به بند نمی‌کشد، در صورتی که خدای ناکرده بیراهه رفتیم یا راه کسی را بستیم دائما نگرانیم که چه وقت آبروی ما می‌رود زیرا و به درستی که آن‌روش نیست که خداوند تبارک و تعالی کسی را رها کند لذا دائما نگرانیم ولی باید توجه داشت در صورتی که انسان در راه خداوند تبارک و تعالی باشد هرگز در راه نمی‌ماند «أَ لَیسَ اللَّهُ بِکافٍ عَبْدَهُ »؛ در صورتی که یک حادثه اقتصادی یا فشار اقتصادی پیش آمد مانند آن روزها که فضای اقتصادی ملتهب بود خداوند می فرماید در صورتی که کسی در هر حادثه‌ای بگوید ﴿قُلِ اللَّهُ ثُمَّ ذَرْهُمْ فی‏ خَو همچنینْضِهِمْ یلْعَبُونَ﴾ هرگز نمی‌لرزد زیرا و به درستی که کلّ آسمان و همچنین زمین را خداوند تبارک و تعالی مسخّر قرار داد.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله جوادی آملی: در صورتی که جایگاه خود را بشناسیم خیلی بهتر از آن زندگی می‌کنیم در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۸:۴۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان