آیت الله جوادی آملی: استقامت و همچنین پایداری امام و پیشوا صادق(ع) اصل اسلام را حفظ کرد

%name آیت الله جوادی آملی: استقامت و همچنین پایداری امام و پیشوا صادق(ع) اصل اسلام را حفظ کرد

شفقنا- قوام مکتب تشیع با پایه‌ریزی بنیادین و همچنین مستحکم صادق آل محمد(علیه السلام) و همچنین پدر بزرگوارشان شکل گرفت و همچنین شیعیان و همچنین پیروان ایشان مفتخر به شاگردی آن مکتب و همچنین آن هم هم در محضر مفسران وحی الهی‌اند.امام و پیشوا صادق علیه السلام تنها بر تشکیل حوزه علمیه و همچنین گفتن حکم فقهی بسنده نکردند بلکه ایشان با ملحدان از یک سو و همچنین با مشرکان و همچنین با امویان و همچنین عباسیان از سوی دیگر به مبارزه برخاستند و همچنین ضمن معرفی نظام اسلامی با استقامت و همچنین پایداری آن نظام را حفظ کردند.

به به گفته شفقنا، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی با اشاره به آن مطلب به تشریح پاره ای از ویژگی های علمی و همچنین عملی آن هم امام و پیشوا همام پرداخت و همچنین گفتن داشت: وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) که ریاست مذهب ماست، مشابه آن هم کار و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ای را که رسول گرامی (علیه و همچنین علی آله آلاف التحیه والثناء) در زمان خود انجام داد، بر عهده داشته می باشد. وجود تبریک و مبارک رسول گرامی(صل الله علیه وآله و همچنین سلّم) قیام کرد، هم معظلات و مسائل و مشکلات محلّی و همچنین ملّی را و همچنین هم معظلات و مسائل و مشکلات منطقه‌ای را و همچنین هم معظلات و مسائل و مشکلات جهانی را حل کرد. آن هم مشکلی که وجود تبریک و مبارک پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله داشت و همچنین مشکل‌گشایی که به دست رسالت رسول اکرم انجام شد، آن هم مشکل در زمان امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) بود و همچنین آن هم مشکل‌گشایی به دست امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) صورت گرفت.

او با اشاره گستردگی معظلات و مسائل و مشکلات اعتقادی شهروندان و مردم شهر در زمان امام و پیشوا ششم علیه السلام اظهار داشت: معظلات و مسائل و مشکلات اعتقادی شهروندان و مردم شهر حجاز، مجاوران حجاز و همچنین جهان معاصر در ابتدای بعثت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام، الحاد ، شرک و همچنین مشوبیت اعتقادی و همچنین مانند آن هم بود؛ در عصر امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) هم همین معظلات و مسائل و مشکلات محلّی و همچنین ملّی از یک سو، منطقه‌ای از سوی دیگر و همچنین بین‌المللی از سوی سوم وجود داشت.

آاین مرجع تقلید با گفتن آن مطلب که استقامت و همچنین پایداری امام و پیشوا صادق علیه السلام اصل اسلام را حفظ کرد، اذعان داشت: آن نبود که امام و پیشوا صادق علیه السلام تنها حوزه علمیه داشته باشد و همچنین ریاست مذهب باشد و همچنین حکم فقهی گفتن کند؛ او با ملحدان از یک سو، با مشرکان از سوی دیگر، با افرادی که مشوبیت اعتقادی و همچنین اخلاقی داشتند از سوی دیگر، با امویان و همچنین عباسیان از سوی دیگر به مبارزه برخاست و همچنین ضمن معرفی نظام اسلامی، با استقامت و همچنین پایداری آن نظام را حفظ کرد.

او در ادامه با اشاره به بعضی از توصیه های امام و پیشوا صادق(ع) در اداره مسائل اخلاقی و همچنین فرهنگی و اجتماعی مسلمین خاطرنشان کرد: از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) سؤال کردند که آنکه تو فرمودید خدای سبحان همه کارها را در اختیار بشر قرار داد «إِنَّ اللَّهَ عَزَّ و همچنینَ جَلَّ فَو همچنینَّضَ‏ إِلَی‏ الْمُؤْمِنِ‏ أُمُورَهُ‏ کُلَّهَا و همچنینَ لَمْ یفَو همچنینِّضْ إِلَیهِ أَنْ یذِلَّ نَفْسَهُ» یعنی چه؟ ایشان فرمودند: خداوند تبارک و تعالی به اشخاص اجازه نداد که خودشان را ذلیل و همچنین فرومایه کنند. در صورتی که چیزی را امضا کنند که ذلّت ملت در اوست، در حالی که حکومت و همچنین ملّت و همچنین رهبری امت با آن کار مخالف‌ خواهند بود، بر اساس همین منش می باشد؛ آن مکتب امام و پیشوا صادق می باشد که دارد کشور را اداره می‌کند. فرمود آن هم تعهّد، آن هم کنوانسیون، آن هم میثاق، آن هم پیمان، آن هم «ان‌پی‌تی» و همچنین آن هم کاری که باعث ذلّت یک مملکت می باشد را انجام ندهید، خداوند تبارک و تعالی چنین کاری را اجازه نداده می باشد.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به پاسخ امام و پیشوا ششم به سوالی در خصوص معنای «ذلت» تصریح کرد: از حضرت سؤال کردند انسان خودش را ذلیل کند یعنی چه؟ فرمود آبروی انسان جهت انسان نیست. انسان کاری بکند که «مسلوب‌الحیثیه» می شود آن شخص معصیت کرده می باشد! به ما گفتند آبرو، امانت الهی می باشد؛ مثل جان، بعد فرمود راه آبروریزی و همچنین یکی از مصادیق آبروریزی و همچنین یکی از مصادیق ذلّت نفس که حرام می باشد آن می باشد که انسان سِمتی را قبول کند که نتواند آن هم را اداره کند. در صورتی که تو می‌بینید در کشوری کسی سِمتی دارد و همچنین نمی‌تواند آن هم را اداره کند آن کار می‌می شود معصیت.

او به نقل از امام و پیشوا صادق علیه السلام، گفتن داشت: در صورتی که کسی مسئولیتی را قبول کرد و همچنین نمی‌تواند آن هم را اداره کند، اول بایستی و حتما عاقلانه بگوید من نمی‌توانم و همچنین بعد هنگام و زمانی که هم که فهمید فوراً استعفا دهد. در صورتی که حوزوی می باشد بخواهد تدریس کند، بایستی و حتما مدرّس لایق باشد؛ در صورتی که دانشگاهی می باشد بخواهد استاد باشد، بایستی و حتما استاد ماهر باشد و همچنین در صورتی که مسئول سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، اخلاقی می باشد بایستی و حتما مدیر و همچنین مدبّر کارآمد باشد.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله جوادی آملی: استقامت و همچنین پایداری امام و پیشوا صادق(ع) اصل اسلام را حفظ کرد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۰۹ ۱۱:۱۰:۵۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان