۵ اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

۵ اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

|۵ اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان از مسیح داراب|

صدای شیعه: ماه رمضان هم از راه رسید و همچنین دوباره ماه ویژه بندگی خداوند تبارک و تعالی آغاز شد و همچنین مسلمانان به دلیل ویژگی‌های خاص آن ماه سعی می‌کنند کمی از دنیای مادی فاصله گرفته و همچنین اکثرا و بیشتر به عبادت به پردازند، از آنجایی که دنیای فناوری اطلاعات در بسیاری از مسائل نفوذ کرده ماه رمضان هم از آن قاعده مستثنی نیست و همچنین اپلیکیشن‌های خیلی زیاد بسیاری در آن حوزه تولید شده‌اند که در آن نقل از ۵ اپلیکیشن پرکاربرد متناسب با ماه رمضان معرفی و همچنین جهت دانلود معرفی شده می باشد.

ربنا
احتمالا هنگام و زمانی که کلمه ربنا به گوش تو می‌رسد حال و همچنین هوای دم افطار جهت تو زنده می‌می شود ولی باید توجه داشت منظور ما از ربنا یک اپلیکیشن گوشی موبایل می باشد، یک نرم‌افزار اندرویدی با رابط کاربری ساده، زیبا و همچنین در حین حال دوست داشتنی و جذاب که قسمت و بخش‌های مختلفی همچون ادعیه روزهای ماه رمضان، دعاهای آن ماه، احکام روزه، ثواب و فضیلت و همچنین اعمال شب قدر، پیامک و اس ام اس و پیامک‌های مناسبتی، تصاویر مذهبی و همچنین … را در خود گنجانده می باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های ربنا پخش خودکار اذان، می باشد جهت آن کار کافی می باشد تنظیمات مرتبط به انتخاب شهرستان و همچنین فعال کردن پخش جهت هر یک از اوقات سه گانه نماز را متناسب با میل وموقعیت جغرفیایی خود کامل کنید.

همچنین قبله نما و همچنین دیدن کردن و نمایش تاریخ روز به شمسی، قمری و همچنین میلادی و همچنین وقت شرعی بعدی از دیگر موارد و نکات مثبت اپلیکیشن ربنا محسوب می‌می شود.

clip image002 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضانclip image003 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

رمضان همراه
دومین اپلیکیشنی که در آن نقل از معرفی می‌کنیم رمضان همراه می باشد که از سوی همراه اول طراحی شده می باشد. آن نرم‌افزار یک برنامه جذاب و جالب و خوب اصولی و کاربردی جهت برطرف کردن آسان نیازهای شرعی، مطالعه، اطلاعات، تفریحی و سرگرم شدن ویژه ماه تبریک و مبارک رمضان می باشد، البته کاربران اپراتور همراه اول به قسمت و بخش‌های مختل آن اپلیکیشن دسترسی کامل دارند ولی باید توجه داشت غیر همراه اولی‌ها تنها به بخشی از سرویس ها و خدمات رمضان همراه را گرفتن می‌کنند.

صفحه اصلی برنامه جذاب و جالب و خوب حاوی قسمت و بخش اصلی شامل ادعیه رمضان ، احکام رمضان، پخت و پز و آشپزی رمضان، مسابقه عکسی (بازی)، نواهای رمضان، پیامک و اس ام اس و پیامک‌های رمضان و همچنین تصاویر مرتبط به رمضان می باشد که کاربر بسته به مستلزم و نیاز خود می‌تواند در هر زمانی وارد هر یک از آن قسمت و بخش‌ها شده و همچنین از سرویس ها و خدمات آن هم بهره بری و استفاده کند.

clip image004 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضانclip image005 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

مجله سلامتی
سلامتی یکی از مسائل مهمی می باشد که در اسلام خیلی زیاد بر آن هم تاکید شده به گونه‌ای که در صورتی که فردی یا شخصی بیمار بوده و همچنین گرفتن روزه جهت او ضرر داشته باشد نه‌تنها روزه بر او همچنین واجب نیست بلکه آن امر جهت او همچنین حرام نیز شمرده می‌می شود.

مجله سلامتی رمضان اپلیکیشنی می باشد که می‌تواند در آن باره به تو خیلی زیاد کمک کند زیرا حاوی اطلاعات خیلی زیاد مهمی درموررد حفظ سلامتی بدن در ماه تبریک و مبارک رمضان می باشد در آن نرم‌افزار انواع مواد خوراکی پرطرفدار مانند زولبیا بررسی کردن شده و همچنین مزایا و همچنین معایب هر کدام ارائه شده می باشد.

clip image005 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضانclip image006 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

جعبه ابزار مذهبی
جعبه ‌ابزار مذهبی آن هم‌روش که از اسمش پیداست شامل مجموعه‌ای از ابزارها جهت برطرف کردن مستلزم و نیاز کاربران می باشد، قابلیت شمارش ذکر با بهره بری و استفاده از دکمه هندزفری و همچنین دکمه‌های صدا، بهره‌گیری از رکعت شماری شبیه به رکعت شمارهای موجود در بازار، ارائه قبله نمای بدون مستلزم و نیاز به اینترنت و همچنین صندوق صدقات جهت زمانی که مبلغی همراه تو نیست و همچنین نیت و اراده دارید صدقه دهید بخشی از قابلیت‌های جعبه ابزار مذهبی می باشد.

همچنین دفترچه یادداشت نذورات، امکان استخاره به قرآن، ثبت نماز و همچنین روزه قضا، ارائه دعاهای رایج هر روز خدا(کمیل، توسل، عهد،ندبه،زیارت عاشورا و همچنین…)، دعاهای ماه تبریک و مبارک رمضان(جوشن کبیر، افتتاح، مجیر،دعاهای هر روز ماه و همچنین…) و همچنین سوره‌هایی از قرآن که معمولا در ابتدای مفاتیح آمده می باشد شرح مختصری از اطلاعات معصومین(ع)، قابلیت پشتیبان گیری از اطلاعات برنامه جذاب و جالب و خوب
و همچنین فعال سازی رمز وارد شدن به برنامه جذاب و جالب و خوب بنابه درخواست کاربر از دیگر قابلیت‌های اپلیکیشن جعبه ابزار مذهبی محسوب می‌می شود.

clip image007 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضانclip image008 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

پخت و پز و آشپزی
آخرین اپلیکیشنی که در آن نقل از نیت و اراده داریم معرفی کنیم نرم‌افزاری جهت آموزش پخت‌و همچنین پز ویژه ماه تبریک و مبارک رمضان می باشد. در ماه رمضان به دلیل نزدیکی فاصله افطار تا سحر بسیاری از اشخاص در صرف آن دو وعده به مشکل بر می‌خوردند، از سوی دیگر در آن ماه غذاهایی میل می‌می شود که ممکن می باشد در ماه‌های دیگر سال شمسی مانند ماه تبریک و مبارک رمضان اشتیاقی جهت خوردن آن هم نداشته باشید.

حتی ممکن می باشد تو غذایی را دوست داشته باشید ولی باید توجه داشت دستور پخت آن هم را بلد نباشید، آن اپلیکیشن مجموعه‌ای از دستور تهیه انواع خوردنی‌‌ها از لازانیا، حلیم بادمجان، باقالی پلو و همچنین قرمه‌سبزی گرفته تا حلوا، شله زرد و همچنین انواع نوشیدنی‌هاست که به تو کمک می‌کند به خوبی از مهمان‌های خود پذیرایی کنید.

clip image008 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضانclip image009 5 اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان

منبع:خبرنامه دانشجویان

انتهای پیام

۵ اپلیکیشن پرکاربرد دانشجویی ویژه ماه رمضان در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان