نقض حقوق بشر در بحرین|۷۰۰ روز محاصره؛ تغییر پیدا کردن «الدراز» به منطقه بسته نظامی

نقض حقوق بشر در بحرین|۷۰۰ روز محاصره؛ تغییر پیدا کردن «الدراز» به منطقه بسته نظامی

|نقض حقوق بشر در بحرین|۷۰۰ روز محاصره؛ تغییر پیدا کردن «الدراز» به منطقه بسته نظامی از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از پایگاه خبری "البحرین الیوم": اهالی شهرک محاصره شده الدراز واقع در غرب منامه پایتخت بحرین، در نخستین سالگرد حمله نیروهای آل خلیفه به تحصن کنندگان در برابر منزل شیخ عیسی قاسم، به پا خواسته و همچنین با سر دادن فریاد الله اکبر، حضور سربازان در آن شهرک را به چالش کشیدند.

سال شمسی قبل همزمان با تحصن حامیان شیخ عیسی قاسم در برابر منزل او در الدراز، نیروهای آل خلیفه تحصن کنندگان را هدف حملات وحشیانه قرار دادند تا جایی که در جریان آن هم پنج فرد یا شخص به شهادت رسیده و همچنین صدها فرد یا شخص نیز مجروح و همچنین یا دستگیر شدند.

با گذشت یک سال شمسی از آن هم تاریخ و همچنین با وجود استقرار نیروهای نظامی در اطراف شهرک الدراز و همچنین در داخل محله های مسکونی آن هم، اهالی آن شهرستان در پاسخ به فراخوان جنبش جوانان و همچنین به مناسبت سالگرد حمله خونین نیروهای آل خلیفه به سمت محله "الحیدریه" حرکت کردند و همچنین همزمان با آن هم فریاد الله اکبر از پشت بام منازل نزدیک به منزل شیخ قاسم که از سال شمسی قبل در حصر خانگی به سر می برد، شنیده می شد.

تغییر پیدا کردن الدراز به منطقه بسته نظامی

نیروهای آل خلیفه به منظور جلوگیری از تحصن اعتراض آمیز به الدراز یورش بردند و همچنین بالگردها نیز بر فراز آن شهرک به پرواز در آمدند و همچنین ورودی های اصلی آن شهرک به محاصره نظامی در آمد و همچنین آن اوضاع سبب بروز مشکلاتی در رفت و همچنین آمد اهالی آن هم به ویژه در شب های ماه رمضان شده می باشد.

ولی باید توجه داشت اهالی الدراز اقدامات نظامی را به چالش کشیده و همچنین بارها از منازل خارج شدند و همچنین فریاد الله اکبر سر دادند و همچنین به آن ترتیب نیروهای مزدور که در داخل محله های مسکونی مشغول گشت زنی بودند نتوانستند با ساخته یا ایجاد رعب و همچنین وحشت مانع خروج شهروندان و مردم شهر شوند، تا جایی که اهالی آن شهرک تاکید کردند در تظاهرات "پیمان جان برکفان" که از منطه الدیره در الدراز آغاز می می شود، شرکت می کنند.

سکوت مجامع بین المللی و همچنین گستاخی آل خلیفه

در همین ارتباط جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد، الدراز سه روز پیش وارد هفتصدمین روز محاصره نظامی شد که از سال شمسی ۲۰۱۶ آغاز شده می باشد و همچنین همچنان ادامه دارد، حال آنکه جهان و همچنین نهادهای رسمی و همچنین بین المللی در برابر آن جنایت سکوت کرده اند و همچنین همین اوضاع موجب شده می باشد آل خلیفه بر شدت محاصره الدراز افزوده و همچنین بدترین انواع نقض حقوق شهروندان بی گناه را مرتکب می شود.

محاصره الدراز در حالی می باشد که تابعیت شیخ عیسی قاسم بزرگترین رهبر مذهبی بحرین که در همین شهرک سکونت دارد، از او سلب شده اشت.

پنج شهید، یکصد مجروح و همچنین بازداشت ۳۰۰ تحصن کننده

آن در حالی می باشد که شهرک الدراز به روش مداوم از سوی نیروهای نظامی آل خلیفه مورد یورش قرار می گیرد و همچنین شاهد بدترین انواع جنایت هاست تا جایی که سال شمسی قبل در یکی از وحشتناک ترین جنایت های نیروهای آن رژیم، پنج فرد یا شخص از تحصن کنندگان در برابر منزل شیخ عیسی قاسم به شهادت رسیدند و همچنین بیش از یک صد فرد یا شخص دیگر مجروح و همچنین حدود ۳۰۰ فرد یا شخص نیز دستگیر شدند و همچنین از آن هم پس ایشان در حصر خانگی قرار گرفتند.

شهرک الدراز حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار فرد یا شخص جمعیت دارد و همچنین اهالی آن هم در  محاصره کامل به سر می برند به آن معنی که نیروهای آل خلیفه به روش کامل در آن شهرک مستقر شده اند و همچنین حدود ۱۶ ورودی و همچنین خروجی آن هم مسدود شده می باشد و همچنین تنها و فقط افرادی که مجوز وارد شدن داشته باشند، می توانند وارد شهرک شوند آن هم هم بعد از ساعت های طولانی انتظار جهت اثبات و یا تایید هویت و همچنین البته بعضی از آنان در آن فاصله بازداشت شده و همچنین یا با تحقیر و همچنین توهین روبرو می شوند.

در آن شرایط الوفاق جامعه جهانی و همچنین جهان اسلام را به لزوم تحرک جهت پایان محاصره ظالمانه اهالی الدراز و همچنین نیز پایان حصر خانگی شیخ عیسی قاسم فراخواند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

نقض حقوق بشر در بحرین|۷۰۰ روز محاصره؛ تغییر پیدا کردن «الدراز» به منطقه بسته نظامی در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان