سرنوشت تلخ اصحاب رسانه در بحرین

سرنوشت تلخ اصحاب رسانه در بحرین

|سرنوشت تلخ اصحاب رسانه در بحرین از مسیح داراب|

صدای شیعه: نهاد «فردیم هاوس» بحرین را همواره جز کشورهایی دسته بندی کرده می باشد که آزادی درآن ها وجود ندارد.

درسال ۲۰۱۱ ، «کمیته بسیونی»، ۱۲۹ روزنامه نویس و خبرنگار و همچنین روزنامه نگاری را که از سوی پلیس بحرین مورد تعرض قرار گرفته بودند، ثبت کرد.

کریم فخراوی ناشر روزنامه یا نشریه الوسط و همچنین نیز زکریا العشیری روزنامه نگار بحرینی زیر شکنجه جان باختند.

درسال ۲۰۱۲ ، بیش از ۴۰ مورد حمله به اصحاب رسانه ها ثبت شدو احمد اسماعیل به ضرب گلوله تفنگ نیروهای رژیم آل خلیفه شهید شد.

درسال ۲۰۱۳ ، بیش از ۵۳ مورد زندانی و همچنین بازداشت جهت خبرنگاران و همچنین روزنامه نگاران ثبت شد که از معروف ترین آن هم ها احمد حمیدان تصویربردار بود که به اتهام دعوت به نمایش تظاهرات در بحرین به ۱۰ سال شمسی حبس محکوم شد.

همچنین تصویربردار غیره ای به نام حسین حبیل به مدت یک سال شمسی به اتهام اهانت به شاه بحرین بازداشت شد.

احمد فردان یک تصویربردار دیگر بحرینی در انتقام از اقدامات حرفه ای بدون مجوز او همچنین در عرصه میدانی زندانی شد.

درسال ۲۰۱۴، دادگاه های بحرین، ۱۳ حکم را جهت تصویربرداران و همچنین اصحاب رسانه صادر کردند که شامل آن هم  حکم حبس ده ساله جهت احمد الموسوی تصویربردار بحرینی به اتهام تهدید ثبات عمومی بود.

درسال ۲۰۱۵ نیز ۳۰ روزنامه نگار و همچنین روزنامه نویس و خبرنگار بازداشت شدند و همچنین تابعیت ۵ روزنامه نویس و خبرنگار شامل علی عبدالامام به اتهام تهدید امنیت کشور لغو شد.

همچنین علی الدیری به اتهام تهدید منافع کشور زندانی شد.

همچنین عباس بوصفوان و همچنین حسين يوسف به همین اتهام بازداشت شدند و همچنین تصویربرداری به نام جعفر مرهون نیز به اتهام دست داشتن درحمله ای به یک ایست بازرسی پلیس به حبس ابد محکوم شد.

درسال ۲۰۱۶ ، ۱۶۱ مورد تعرض به خبرنگاران و همچنین روزنامه نگاران ثبت شدکه ازجمله آن هم احمد الفردان بود که به مدت سه ماه به اتهام تجمع غیرقانونی به حبس محکوم شد.

دادستان کل بحرین نیز احمد رضی روزنامه نگار بحرینی را جهت بازجویی به اتهام مصاحبه هایی با شبکه های المنار و همچنین المنار فراخواند.

درسال ۲۰۱۷ ، نیز ۹۹ مورد تعرض به خبرنگاران ثبت  شد و همچنین حسام سرور روزنامه نویس و خبرنگار بحرینی به اتهام مشارکت درتجمع غیرقانونی به ۵ سال شمسی حبس محکوم شد.

همچنین محمود الجزیری نیز به اتهام تشکیل یک تیم ضد بشری و ترویستی به ۱۵ سال شمسی حبس محکوم شد.

وزارت مسائل اطلاع رسانی بحرین نیز اراده و تصمیم راسخ گرفت که نشر روزنامه الوسط را به بهانه نشر مقاله ای با موضوع اهانت به مغرب تا اطلاع ثانوی متوقف کند.

منبع: العالم

انتهای پیام

سرنوشت تلخ اصحاب رسانه در بحرین در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان