به مناسبت سوم خردادماه/ منصوری‌ارانی: مسئولان اخلاق را جایگزین اقتدار و قدرت کنند/ خرمشهر با خلوص رزمندگان فتح شد

به مناسبت سوم خردادماه/ منصوری‌ارانی: مسئولان اخلاق را جایگزین اقتدار و قدرت کنند/ خرمشهر با خلوص رزمندگان فتح شد

|به مناسبت سوم خردادماه/ منصوری‌ارانی: مسئولان اخلاق را جایگزین اقتدار و قدرت کنند/ خرمشهر با خلوص رزمندگان فتح شد از مسیح داراب|

صدای شیعه: عباسعلی منصوری‌آرانی، نماینده سابق دوره نهم مجلس شورای اسلامی و همچنین یکی از رزمندگان عملیات آزادسازی فتح خرمشهر، در گفت‌وگویی اظهار کرد: به فاصله کوتاهی بعد از پذیرفته شدن در دانشکده افسری، رژیم صدام حسین به خاک ایران اسلامی تجاوز کرد و همچنین جنگ تحمیلی آغاز شد. من اگرچه در جبهه نیز حضور داشتم، ولی باید توجه داشت رسما از قسمتهای آخر سال شمسی ۱۳۶۱ و همچنین بعد از فارغ‌التحصیلی با درجه ستوان دومی در رسته توپخانه عازم منطقه ها و مناطق عملیاتی شدم. رسته توپخانه قسمت ویژه ای در ارتش‌های جهان محسوب می‌شوند و همچنین من به دلیل تحصیلات ریاضی فیزیک وارد توپخانه شدم. لحظه لحظه‌های مقاومت ایران در مقابل حملات رژیم صدام حسین که از سوی آمریکا و همچنین شوروی مورد حمایت بود، خاطراتی می باشد که هرگز از ذهن ایرانیان پاک نخواهد شد. تعداد بسیاری از دوستان و همچنین همشهری‌های من در جبهه به شهادت رسیدند و همچنین من از آن هم‌ها درس‌های بسیاری آموخته‌ام.
او همچنین افزود: در میان خاطراتم از جنگ یادم می باشد که در سال شمسی‌های میانی جنگ متوجه شدم یکی از نیرو‌های توپخانه، تنها فرزند و همچنین نان‌آور یک خانواده مستضعف در گنبد کاووس می باشد. من علی‌رغم مقاومت آن سرباز به او همچنین دستور دادم که وسایلش را جهت انتقال جمع‌آوری کند. آن هم سرباز جهت استحمام به حمام صحرایی توپخانه رفت و همچنین بلافاصله ما مورد حمله هوایی قرار گرفتیم. توپخانه ما متحمل خسارات سنگینی شد و همچنین تعداد بسیاری از رزمندگان ایرانی به شهادت رسیدند. بلافاصله بعد از پایان حمله پیگیر اوضاع آن هم سرباز شدم. هنگام و زمانی که به حمام صحرایی رسیدم، کل منطقه ویران شده بود، جز جایی که سرباز نشسته بود. حتی صابونی که دست او همچنین بوده نیز مورد اصابت ترکش قرار گرفته بود.
منصوری‌ارانی با اشاره به اهمیت عملیات آزادسازی فتح خرمشهر بعد از عملیات فتح‌المبین انجام شد، گفت: بعد از عملیات آزادسازی فتح خرمشهر، دشمن تا پایان جنگ آرام نگرفت و همچنین انگیزه‌اش خیلی زیاد پایین آمد. زمانی که دشمن خرمشهر را اشغال کرد، هرگز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی‌کرد که دوباره بتوانیم آن شهرستان را آزاد کنیم به همین دلیل بعد از آزادسازی خرمشهر، ستون فقرات ارتش عراق و همچنین صدام شکست و همچنین تا پایان جنگ نتوانست کمر راست کند.
او همچنین ادامه داد: در آن هم دوره بسیاری از کشور‌ها همچون روسیه، آلمان، انگلستان در کنار صدام بودند و همچنین به ارتش عراق کمک می‌کند ما فتح خرمشهر تمام آن نقشه‌ها، تفکرات و همچنین رؤیا‌های آن هم‌ها را از میان برد و همچنین با استراتژی مناسب توانستیم پیروز شویم.
رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: بعد از آزادسازی خرمشهر دیگر دشمن به لحاظ روانی، اقتدار و قدرت رهبری نداشت و همچنین تا پایان جنگ بی‌انگیزه بود؛ چراکه طی آن عملیات اسرای بسیاری را گرفتیم و همچنین نتایجی را که کسب کردیم، آن هم‌قدر فوق‌العاده بود که بسیاری از کشور‌ها به ایران می‌آمدند تا ببینید چگونه چنین عملیاتی شکل گرفت؛ عملیاتی که آن‌چنین نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشت.
او همچنین گفتن کرد: در عملیات آزادسازی خرمشهر، دانشجوی دانشگاه افسری بودم و همچنین شهید صیاد شیرازی اعلام کردند که ما دانشجویان هم در عملیات‌ها حضور داشته باشیم تا از نزدیک در صحنه‌های نبرد تجربه کسب کنیم. ما هم به عنوان یک ارتشی در کنار سپاه، بسیج، قوه انتظامی، جهاد و همچنین بسیاری از نهاد‌ها و همچنین ارگان‌ها در آن عملیات شرکت کردیم. آن عملیات یکی از بهترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود؛ چراکه همه با هر ایده و همچنین فکر کردن و اندیشیدن، ولی باید توجه داشت با یک هدف کنار هم قرار گرفتند و همچنین با وحدت، صفا، صمیمیت و همچنین یکرنگی چنین پیروزی را رقم زدند.
منصوری‌ارانی ادامه داد: فضای یکی بودن‌ها، اخلاص، فضای معنوی، روحانی و همچنین عشقی که در دوران دفاع مقدس به‌ویژه عملیات آزادسازی خرمشهر شاهد بودیم، فوق تصور اشخاص می باشد؛ چراکه با چنین روحیه‌ای در آن هم فضای خمپاره، توپ و همچنین آتش بهشتی را ساخته یا ایجاد کرده بودند که غیرقابل تکرار بود. لذت پیروزی خرمشهر تا پایان جنگ در میان رزمندگان احساس می‌شد.
او همچنین گفتن کرد: اخلاص و همچنین یکدل بودن رزمندگان یکی از دلایل آزادسازی خرمشهر بود. در آن عملیات سربازان، بسیجیان، سپاهیان، ارتشیان، افسران با هر ایده و همچنین فکر کردن و اندیشیدن با اخلاص کنار هم قرار گرفتند تا آن پیروزی را رقم بزنند، پیروزی که دنیا و همچنین دانشگاه‌های جنگ دنیا را متحیر کرد و همچنین زمانی که آن عملیات را بازی می‌کردند، همگان می‌گفتند که در آن عملیات فراتر از دانش نظامی رخ داده و همچنین شاهد امداد غیبی، صبر الهی و همچنین لطف بودیم.
رزمنده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، آمریکا، شوروی، فرانسه، انگلیس و همچنین کشور‌های عربی که روبروی ما بودند و همچنین ما بجز خداوند هیچ یار و همچنین یاوری نداشتیم. حتی شرایط خرید سیم خاردار جهت‌مان وجود نداشت؛ چراکه شوری حاضر به فروش سیم خاردار نشد. با آن هم همه معظلات و مسائل و مشکلات در مقابل ابرقدرت‌های نظامی ایستادیم. در آن هم دوره اخلاص و همچنین یکرنگی بین همگان وجود داشت، بین همگان. همه صادقانه در فضایی که به فطرت‌مان برگشته بودیم، فارغ از آنکه کسی که در کنارمان قرار دارد، با چه رنگ و همچنین لباس و همچنین قومی می باشد، به یک هدف می‌اندیشیدیم، ولی باید توجه داشت امروزه متأسفانه شاهد یک جنگ اقتدار و قدرت هستیم و همچنین همین امر مانع از اخلاق حسنه می‌می شود. اخلاق اسلامی، چیزی می باشد که برایش انقلاب کردیم و همچنین متأسفانه در آن دوره کمرنگ شده می باشد.
او همچنین گفتن کرد: متأسفانه بعضی‌ها امروزه اکثرا و بیشتر به دنبال اقتدار و قدرت خواهند بود. بازگشت به اخلاق آرمان ماست و همچنین در صورتی که همه مسئولان، جناح‌های فکری و همچنین دست‌اندرکاران نظام، اخلاق را جایگزین اقتدار و قدرت کنند و همچنین اقتدار و قدرت شان را توأم با اخلاق کنند، قطعا می‌توانیم بر دشمن پیروز شویم. اقتدار و قدرت آمریکا و همچنین انگلیس و همچنین دیگر دشمنان، فراتر از آن هم زمان نیست و همچنین ما هم به‌روش قطع یقین قوی‌تر و همچنین قدرتمند از آن هم زمان هستیم، ولی باید توجه داشت تنها شرطش آن می باشد که اخلاق را جایگزین اقتدار و قدرت می باشد که راه اصلی ماست.

منبع: ایکنا

انتهای پیام

به مناسبت سوم خردادماه/ منصوری‌ارانی: مسئولان اخلاق را جایگزین اقتدار و قدرت کنند/ خرمشهر با خلوص رزمندگان فتح شد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان