بحرین سه روحانی شیعه را به اعدام محکوم کرد

بحرین سه روحانی شیعه را به اعدام محکوم کرد

|بحرین سه روحانی شیعه را به اعدام محکوم کرد از مسیح داراب|

صدای شیعه: جمعیت الوفاق پهناور و بزرگ‌ترین جمعیت معارض سیاسی بحرین اعلام کرد که بیش از ۳۴۷ مورد هدف قرار گرفتن روحانیون شیعه اعم از بازداشت، احضار و همچنین تعقیب‌های امنیتی متنوع و گوناگون و مختلف را ثبت کرده می باشد.

آن جمعیت در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که علمای شیعه در آن کشور، به صورت سازماندهی‌شده هدف گرفته می‌شوند.

در آن بیانیه ضمن اشاره به نوع فشارها مثل «شکنجه و همچنین محاکمه و همچنین حتی اعدام، حبس ابد، لغو تابعیت و همچنین تبعید» آمده می باشد که مسئولان امنیتی بحرین بیش از ۱۵۶ فرد یا شخص از روحانیون شیعه را در مسائل مرتبط به سخنرانی، رویکردهای عقیدتی و همچنین دیدگاه‌های سیاسی، به مراکز بازجویی احضار و همچنین ۹۹ فرد یا شخص از آنها را بازداشت کرده‌اند.

الوفاق افزود که جهت بیش از ۵۰ عالم دینی احکام قضایی ظالمانه تا حد اعدام، حبس ابد، لغو تابعیت و همچنین پرداخت غرامت نقدی صادر شده می باشد.

در بیانیه جمعیت مذکور آمده می باشد که تعداد روحانیون محکوم به اعدام سه فرد یا شخص ، تعداد علمایی که به حبس ابد محکوم شده‌اند هشت فرد یا شخص و همچنین تعداد علمایی که تابعیت آنها لغو شده می باشد ۱۹ فرد یا شخص شامل سه عالم برجسته به نام‌های آیت‌الله عیسی قاسم، آیت‌الله محمد سند و همچنین آیت‌الله شیخ حسین نجاتی خواهند بود.

الوفاق همچنین مخالفت خود با سیاست‌های ظالمانه و همچنین تبعیض‌آمیز حکومت بحرین را اعلام کرد.

حکومت بحرین پیشتر مجوز فعالیت آن جمعیت سیاسی را لغو و همچنین شیخ علی سلمان دبیر کل آن هم را که از سال شمسی ۲۰۱۴ به زندان انداخته، به چند سال شمسی حبس محکوم کرده می باشد.

منبع: ابنا

انتهای پیام

بحرین سه روحانی شیعه را به اعدام محکوم کرد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان