آیت الله مکارم شیرازی: پرورش و همچنین تربیت در نظام آموزشی کشور خیلی زیاد کمرنگ می باشد

%name آیت الله مکارم شیرازی: پرورش و همچنین تربیت در نظام آموزشی کشور خیلی زیاد کمرنگ می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تربیت اخلاقی را در نظام آموزشی کشور کمرنگ دانست و همچنین گفت: مغز فرزندان مملکت را مملو از فرمولها و همچنین مسائل علمی می کنیم ولیکن از نظر تربیت اخلاقی، آن هم را در نمره انضباط خلاصه می کنیم.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در برنامه جذاب و جالب و خوب چشمه معرفت که شبهای ماه تبریک و مبارک رمضان از شبکه اول سیما پخش می می شود، اظهار داشت: جهت تربیت یک نسل برومند و همچنین آبرومند که باعث پیشرفت و همچنین امنیت کشور می شود، کانونهایی با فعال شوند که اولین آن هم، خانواده می باشد.

او نظام آموزشی جامعه را دومین کانون در تربیت نسل برومند دانست و همچنین گفت: آن کانون مسئولیت فوق العاده سنگینی جهت تربیت چنین نسلی دارد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آیه ۱۲۹ سوره بقره که دعای ابراهیم(ع) می باشد، گفتن داشت: حضرت ابراهیم(ع) در آن آیه از خداوند جهت امت اسلامی تقاضای پیامبری می کند که یکی از اهداف اصلی اش، تعلیم و همچنین تربیت باشد.

او همچنین به آیه ۲ سوره جمعه اشاره کرد و همچنین افزود: در آن آیه به تزکیه و همچنین تعلیم اشاره شده می باشد؛ تزکیه در لغت عرب به معنای زکات می باشد. خداوند در درون انسان استعداد قرار داده و همچنین پیامبران آنها را پرورش می دهند.

آن مرجع تقلید گفت: در دعای ابراهیم آموزش بر پرورش مقدم شده و همچنین در سوره جمعه، پرورش بر آموزش مقدم شده می باشد؛ لذا آن دو نقطه دارد، اول آنکه آن دو همسنگ هم بایستی و حتما باشند، نقطه دوم آنکه اینها در یکدیگر تاثیر می گذارند.

او به اوضاع نظام آموزشی کشور اشاره کرد و همچنین افزود: در نظام آموزشی ما مساله پرورش و همچنین تربیت خیلی زیاد کمرنگ می باشد؛ مغز فرزندان مملکت را مملو از فرمولها و همچنین مسائل علمی می کنیم ولیکن از نظر تربیت اخلاقی چه می کنیم؟

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: علم و همچنین اخلاق بایستی و حتما همسنگ یکدیگر باشند. ما در صورتی می توانیم به جایی برسیم که آن دو در نظام آموزشی ما همسنگ باشند.

او به مساله گریز و فرار مغزها اشاره کرد و همچنین گفت: چرا استعدادها و همچنین جوانان مستعد ما نوکری بیگانگان را می کنند؟ زیرا و به درستی که ما به اینها علم آموختیم ولی باید توجه داشت ادب نیاموختیم. نگاه می کنند آنجا دلار اکثرا و بیشتر می دهند لذا آنجا می روند.

آن مرجع تقلید تصریح کرد: آن مساله یکی از معظلات و مسائل و مشکلات نظام آموزشی ماست که بایستی و حتما با همت متفکران، حل می شود.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: پرورش و همچنین تربیت در نظام آموزشی کشور خیلی زیاد کمرنگ می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۲۹ ۰۰:۰۷:۰۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان