آیت الله مکارم شیرازی: هجرت طلاب به شهرستانها اولویت امروز حوزه می باشد

%name آیت الله مکارم شیرازی: هجرت طلاب به شهرستانها اولویت امروز حوزه می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی هجرت طلاب به شهرستانها را اولویت امروز حوزه برشمرد و همچنین گفت: امروز هجرت به پیشامد جدید درجه یک حوزه تغییر پیدا کردن شده و همچنین بایستی و حتما فضلایی تربیت و همچنین به شهرستان ها اعزام نمود.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در ضیافت افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) که با حضور علما، بزرگان و همچنین اساتید حوزه برگزار شد، ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه(س)، اظهار داشت: زندگی آن بانوی بزرگوار شامل پیام های بسیاری جهت مسلمانان، شیعیان و همچنین ایرانیان می باشد که بایستی و حتما از آن هم بهره ببریم.

او عنوان کرد: حضرت خدیجه (س) از افرادی بود که دوران سختی مکه را در زمان نبی مکرم اسلام(ص) درک کرد و همچنین چیزی جز مصیبت جهت ایشان نبوده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساخت: دوران شعب ابی طالب از دوران های سخت آن بانوی پهناور و بزرگ اسلام بوده می باشد که تحریم های گوناگونی را پشت سر گذاشتند؛ آن هم تحریم هایی که کفار امروز هم جهت ما پیش بینی کرده و همچنین می کنند؛ در صورتی که تحریم های دوران شعب ابی طالب بر آنان اثر گذاشت، آن تحریم ها هم بر ما اثر خواهد گذاشت.

او تصریح کرد: ایشان بانویی مقاوم بود که تنها و فقط دوران سختی نبی مکرم اسلام(ص) را درک کرد و همچنین در دوران پیروزی آن هم حضرت حضور نداشت.

آن استاد حوزه با اشاره به داستانی از نبی مکرم اسلام(ص) گفتن داشت:  «رسول خداوند تبارک و تعالی (صلی الله علیه و همچنین آله و همچنین سلم) فرمود: هنگام و زمانی که که در شب معراج، جبرئیل مرا به سوی آسمان ها برد و همچنین سیر داد، هنگام مراجعت، به جبرئیل گفتم: آیا حاجتی داری/ جبرئیل گفت: حاجت من، آن می باشد که سلام خداوند تبارک و تعالی و همچنین سلام مرا به خدیجه برسانی. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله خداوند تبارک و تعالی هنگام و زمانی که به زمین رسید، سلام خداوند تبارک و تعالی و همچنین جبرئیل را به خدیجه(علیها سلام) ابلاغ کرد. خدیجه گفت: «ان الله هو السلام و همچنین فیه السلام. الیه السلام و همچنین علی جبرئیل السلام؛ همانا ذات پاک خداوند تبارک و تعالی سلام می باشد و همچنین از اوست سلام وسلام به سوی او باز گردد. و همچنین بر جبرئیل سلام باد».

او اظهار داشت: امروز اسلام در محاصره و همچنین تحریم می باشد؛ هرچند آن محاصرات تأثیر نداشته و همچنین در حال پیشرفت هستیم؛ ولی باید توجه داشت بایستی و حتما در آن زمان آماده فداکاری بود و همچنین تحمل داشت.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: بایستی و حتما سرویس ها و خدمات اشخاص خادم همچون حضرت خدیجه(س) را به یاد داشت و همچنین بعد از فوت آنان نیز از آنان یاد کرد.

او خاطرنشان ساخت: پیشامد جدید دوران شعب ابی طالب با همه تحریم ها جلوی اسلام را نگرفت و همچنین آن فشارها هم ان شاءالله جلوی ما را نخواهد گرفت.

آن مرجع تقلید تصریح کرد: امروز هجرت به پیشامد جدید درجه یک حوزه تغییر پیدا کردن شده و همچنین بایستی و حتما فضلایی تربیت کرد و همچنین به شهرستان ها فرستاد.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: هجرت طلاب به شهرستانها اولویت امروز حوزه می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۲۶ ۱۰:۰۳:۵۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان