آیت الله مکارم شیرازی: شهرستان ها نباید از وجود علما و همچنین مبلغان دین خالی باشد/ رهبر انقلاب نگران خواهند بود

%name آیت الله مکارم شیرازی: شهرستان ها نباید از وجود علما و همچنین مبلغان دین خالی باشد/ رهبر انقلاب نگران خواهند بود

شفقنا – حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی با تأکید بر هجرت طلاب به شهرستان ها، از نگرانی رهبر معظم انقلاب در آن باره و همچنین در نظر گرفتن طرح هایی جهت ساماندهی حضور طلاب در قم و همچنین شهرستان ها خبر داد.
به نقل از شفقنا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید جمعه شب ، چهارم خرداد ماه در نشست اساتید و همچنین ضیافت افطاری که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با تسلیت وفات بانوی اسلام حضرت خدیجه(س) به زندگانی آن هم حضرت اشاره کرد و همچنین گفت: زندگی حضرت خدیجه(س) پیام های بسیاری جهت امروز ملسمانان به ویژه شیعیان و همچنین ایرانیان دارد.
او همچنین با اشاره به دوران زندگی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) در مکه و همچنین مدینه افزود: دوران زندگانی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) در مکه دوران مصیبت ها، محدودیت ها، شکنجه ها و همچنین سختی ها بود و همچنین از هر نظر مصیبت بار به شمار می رفت ولی باید توجه داشت دوران مدینه دوران شادی بود و همچنین پیروزی ها پشت سر هم جهت مسلمین فراهم می شد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با گفتن آن که تیمی از مسلمانان دوران مصائب مکه را درک کردند و همچنین در دوران مدینه جبران شد، اظهار داشت: بعضی از مسلمین تنها زمان مکه و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات را درک کردند که یکی از آن هم ها حضرت خدیجه(س) بود و همچنین حضرت در مکه جز مصیبت ندید.
او همچنین ادامه داد: یکی از کارهای حضرت خدیجه(س) آن بود که هر روز خدا زخم های بدن پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله را که ناشی از پرتاپ سنگ و همچنین جسارت به حضرت بود را می بست که خیلی زیاد ناخوش و غمگین کننده بود ولی باید توجه داشت از همه مهم تر دوران محدودیت شعب ابوطالب بود.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آن که در شعب ابی طالب تحریم ها از هر نظر مسلمانان را احاطه کرده بود، ابراز داشت: انواع تحریم ها شامل تحریم غذایی و همچنین فرهنگی و اجتماعی علیه مسلمین انجام شده بود، دقیقا مانند تحریم هایی که کفار امروز انجام می دهند؛ در صورتی که آن هم تحریم های دوران شعب ابی طالب اثر گذاشت آن ها هم اثرگذار خواهد بود ولی باید توجه داشت می بینیم که با وجود تحریم ها اسلام در تمام دنیا ظاهر شد پیشرفت کرد.
او همچنین عنوان کرد: هنگام و زمانی که به زیارت قبر حضرت ابوطالب و همچنین حضرت خدیجه رفتیم جدید و تو و تازه متوجه شدیم که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین مسلمانان چه سختی های کشیدند، ما که جهت زیارت رفتیم حتی نتوانستیم چند دقیقه آفتاب را جهت خواندن و قرائت فاتجه تحمل کنیم ولی باید توجه داشت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین یاران ایشان سه سال شمسی در سخت ترین شرایط یعنی تابستان سوزان و همچنین زمستان سرد بدون پناهگاه، غذا و همچنین دارو آن هم دوران را گذراندند.
آن مرجع تقلید خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(س) دوران پیروزی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله را ندید ولی باید توجه داشت واقعا مقاومت کرد و همچنین مقاومت ایشان خیلی زیاد ستودنی بود؛ از تعبیرات روایات معلوم می می شود که حضرت خدیجه(س) مقام معرفتی بالایی داشته می باشد.
او همچنین اضافه کرد: بعد از تحقیقات از منابع معتبر به اینجا رسیدیدم که خضرت خدیجه در زمان ازدواج با پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله ۲۶ یا ۲۸ ساله داشته ولی باید توجه داشت به نادرستی ایشان را بیوه و همچنین ۴۰ ساله معرفی کردند که توطئه ای بود و همچنین بنی امیه بر آن هم تبلیغات کرد؛ حضرت خدیجه(س) همواره همراه و همچنین یار پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بودند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آن که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) حتی بعد از وفات حضرت خدیجه(س) نیز همواره به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن ایشان بودند، گفت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله فرمود که خدیجه تمام دارایی ها خود را در اختیار من گذاشت و همچنین دائما همراه من بود.
او همچنین افزود: یکی از پیام های مهم زندگی حضرت خدیجه(س) آن می باشد یاری کردن اسلام در زمانی که دین در خطر می باشد و همچنین جانبازی و همچنین از خودگذشتگی می خواهد ارزش دارد و همچنین الا زمانی که اسلام همه جا را گرفته و همچنین آرامش وجود دارد مانند آن هم زمان ارزشمند نیست.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: در حال حاظر در شرایطی قرار داریم که اسلام در محاصره می باشد هرچند که تاثیر ندارد و همچنین اسلام و همچنین انقلاب پیشرفت می کند ولی باید توجه داشت بایستی و حتما در آن زمان آماده فداکاری باشیم، ممکن می باشد تحریم ها مشکلاتی به وجود آورد که بایستی و حتما تحمل کنیم و همچنین زندگی ساده تری داشته باشیم.
او همچنین ادامه داد: پیام آن که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله همواره به یاد حضرت خدیجه بودند آن می باشد کسی که به انسان خدمت کرد نه تنها در حیات بلکه در زمان وفات نیز بایستی و حتما به یاد او بود و همچنین جهت آن هم کار خیر کرد.
آن مرجع تقلید ابراز داشت: پیام دیگر زندگانی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) و همچنین حضرت خدیجه(س) آن می باشد که دوران شعب ابی طالب با همه فشارها جلوی اسلام را نگرفت و همچنین فشارهای امروز جلوی پیشرفت اسلام و همچنین انقلاب را نخواهد گرفت البته بایستی و حتما به وظایف خود آشنا باشیم و همچنین به آن هم عمل کنیم.
او همچنین در قسمت و بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر ضرورت چاره اندیشی جهت تمرکز زدایی طلاب از قم عنوان کرد: هجرت به شهرستان ها از مسائل مهم حوزه می باشد و همچنین بایستی و حتما فضلا پرورش پیدا کرده و همچنین به شهرستان ها بروند، متاسفانه به نصف آیه فرد یا شخص عمل می می شود که بایستی و حتما مشکل را کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نگرانی رهبر انقلاب از تمرکز طلاب در قم خاطرنشان کرد: شنیدم که رهبر بزرگوار انقلاب نیز نگران خواهند بود و همچنین طرح هایی در نظر گرفته شده تا فضلا به شهرستان ها بروند و همچنین مبلغ اسلام باشند چرا که شهرستان ها نباید از وجود علما و همچنین مبلغان دین خالی باشد و همچنین آن موضوع خیلی زیاد مهم می باشد و همچنین همه بایستی و حتما دست به دست هم دهند تا آن مشکل حل می شود.
او همچنین همچنین با گرامیداشت یاد علامه طباطبایی و همچنین با تقدیر از فعالیت های دارالقرآن علامه طباطبایی اضافه کرد: جلسات قرآنی و همچنین علمی باشکوهی که در آن مرکز برگزار می می شود به برکت خلوص نیت مرحوم علامه می باشد که منشأ خیرات و همچنین برکات می می شود.

 

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: شهرستان ها نباید از وجود علما و همچنین مبلغان دین خالی باشد/ رهبر انقلاب نگران خواهند بود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۲۷ ۱۰:۰۹:۴۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان