آیت الله مکارم شیرازی خطاب به جوانان: نگذارید تاریخ اندلس تکرار می شود/ چرا بعضی هنوز روی فضای مجازی تعصب دارند؟

%name آیت الله مکارم شیرازی خطاب به جوانان: نگذارید تاریخ اندلس تکرار می شود/ چرا بعضی هنوز روی فضای مجازی تعصب دارند؟

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با گفتن آنکه دشمن می خواهد به جوانان ضربه بزند و همچنین عقاید آنها را سست کند، گفت: راه نجات، رفتن در سایه تعلیمات اسلام و همچنین فرهنگ قرآن و همچنین نهج البلاغه می باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در شب بیست و همچنین یکم ماه تبریک و مبارک رمضان در مدرسه علمیه امام و پیشوا کاظم(ع) اظهار داشت: آن شب یکی از شب های مهم و همچنین آمیخته با شب شهادت امیر المؤمنین(ع) می باشد.

او گفت: در آن شب امیدواری به بخشش توبه و همچنین حل معظلات و مسائل و مشکلات خیلی زیاد زیاد می باشد و همچنین دستان خود را به دامان شهید آن ماه دراز خواهیم کرد تا بتوانیم جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات خود و همچنین جهان اسلام دعا کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی به جمله ۱۳۱ حضرت علی(ع) از جملات قصار ایشان اشاره کرد و همچنین افزود: فردی یا شخصی بود که مذمت دنیا می کرد و همچنین به اصطلاح ما جانماز آب می کشید که حضرت با دیدن آن شخص فرمود: کجای دنیا فریبنده می باشد و همچنین تو را مغرور کرده می باشد؟ به قبرستان برو و همچنین قبر های خاموش را ببین و همچنین نیز فرمودند به بیمارستان برو و همچنین بیمارن لاعلاج را بنگر آیا اینها فرببنده خواهند بود؟

او تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) به جاهایی اشاره می کند که بیدار کننده انسان می باشد و همچنین تأکید دارند که در صورتی که غم و همچنین اندوه پیدا کردی به زیارت اهل قبور بروید چرا که بسیاری از غم ها جنبه مادی دارند و همچنین انسان هنگام و زمانی که ببیند که افرادی که تمام دارایی ها و همچنین دنیای خود را گذاشتند و همچنین رفتند آرام می گیرد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه نگاه به دنیا با دو زاویه ظاهر و همچنین باطن صورت می گیرد، عنوان کرد: از نظر ظاهر حضرت علی(ع) می فرماید:« مَثَلُ الدُّنیا کمَثَلِ الحَیهِ لَینٌ مِسُّها و همچنینَالسَّمُّ النَّاقِعُ فی جَوفِها یهوی إِلَیهَا الْغَرُّ الْجاهِلُ و همچنینَیحْذَرُها ذُو همچنین اللُّبِّ الْعاقِلِ»؛ مثل آن دنیا به مثل ماری می ماند که پوستی نرم ولی در درونش زهری کشنده می باشد، انسان نادان به آن هم رو می آورد و همچنین خردمند هوشمند از آن هم دوری می کند.

او گفت: در آیه شریفه ۲۰ سوره حدید ۵ مرحله جهت دنیا گفتن شده می باشد که عبارت اند از: مرحله اول بازی که آن هم کودکی می باشد، مرحله دوم تفریحی و سرگرم شدن که جوانی می باشد، مرحله سوم غرق زرق و همچنین برق و همچنین زینت، چهارم فخر فروشی کردن به دارایی ها، پنجم داشتن فرزندان و همچنین انصار و همچنین افتخار به آنها می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: حضرت علی(ع) به دید دنیا از زاویه باطن اشاره می کند و همچنین می فرماید: دنیا مسجد دوستان خداوند تبارک و تعالی و همچنین سجده گاه دوستان خداوند تبارک و تعالی می باشد و همچنین سپس می فرماید فرشتگان دراین عالم نماز می خوانند و همچنین دنیا محل نماز آنها می باشد و همچنین آن وحی خداوند تبارک و تعالی نیز در همین دنیا نازل شده که با آن وجود آیا می قدرت آن دنیا را بد دانست.

او با گفتن آنکه دنیا تجارت منزل و خانه اولیای خداوند می باشد، تصریح کرد: ما سرمایه هایی داریم در آن دنیا که با آن هم می توانیم تجارت های پر سودی داشته باشیم؛ کسی که کار خوبی انجام دهد خداوند ده برابر به او مزد می دهد و همچنین در جایی نیز بالاتر رفته و همچنین از مزدی هفتصد  برابر خبر می دهد، کدام تجارت منزل و خانه چنین سودی می دهد.

آن مرجع تقلید با اشاره به آنکه در قرآن بی حساب حرفی گفتن نشده، گفت: حضرت علی(ع) دنیا را دانشگاهی می داند که به انسان درس هایی می آموزد.

او با گفتن آنکه بایستی و حتما به باطن دنیا بنگریم، افزود: ما سرمایه هایی زیرا و به درستی که عمر، جوانی، سلامت و همچنین انظار و افکار داریم که در صورتی که از آن سرمایه ها به خوبی بهره بری و استفاده کنیم بهترین تجارت می باشد و همچنین در صورتی که نتوانیم بهره بری و استفاده کنیم دنیا جهت ما فریبنده می می شود.

آیت الله مکارم شیرازی توضیح داد: یک قطره اشک در شب قدر دریاهایی از آتش را خاموش می کند و همچنین یک آه شخص بیدار دل از سر توبه در دنیا چقدر گناهان را می تواند پاک کند که آن فرصت ها دیگر در آخرت جهت انسان فراهم نیست.

او در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود اظهار داشت: در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن جوانان باشید که دشمن جهت جوانان فراوان کار می کند زیرا و به درستی که که در تمام صحنه ها جوانان در خط اول اند، جنگ تحمیلی را جوانان به پایان رساندن، انقلاب و همچنین راهپیمایی ها را جوانان هدایت کردند و همچنین در روز قدس نیز اکثریت جوانان خواهند بود که شرکت می کنند لذا دشمن می خواهد به آن هم ها ضربه بزند، عقاید انها را سست و همچنین اخلاقشان را خراب کند.

آن مرجع تقلید با بلا خواندن فضای مجازی، ادامه داد: در یکی از مدارس تهران کارهای غیراخلاقی انجام شد که از همین فضای مجازی و همچنین نشان دادن صحنه های مستهجن رخ داده حال باز هم بعضی مسؤلین می نامند نمی توانیم از آن فضای  مجازی صرف نظر کنیم.

او تصریح کرد: جنایت در مدرسه غرب تهران، در کازرون و همچنین جدایی بسیاری خانواده ها، آشوب هایی که رخ می دهد محصول همین فضای مجازی می باشد پس چرا بعضی با دیدن آن همه مفاسد باز روی آن فضا تعصب دارند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آنکه بایستی و حتما فضای مجازی سالم ساخته یا ایجاد می شود، گفت: آن فضای مجازی صهیونسیت ها پشت آنها خواهند بود و همچنین مملو از توهین به خداوند تبارک و تعالی، پیغمبر(ص)، ائمه(ع) و همچنین صحنه های مستهجن و همچنین مفاسد اخلاقی و همچنین آشوب های سیاسی می باشد که بایستی و حتما از آن هم پرهیز کنیم.

آن مرجع تقلید خطاب به جوانان نیز افزود: تو جوانان نیز بایستی و حتما به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن خود باشید چرا که دشمن می خواهد قوه تو را به هدر دهد؛ جوانان تاریخ اندلس را بخوانند که در آن هم چگونه جهت آن که جلوی پیشروی مسلمانان را بگیرند جوانان را هدف قرار دادند و همچنین در مدارس تبلیغات ضد اسلام کردند، تفریح گاه هایی را جهت فساد ساخته یا ایجاد کردند و همچنین حتی شراب مجانی در اختیار آنان گذاشتند که با آن کار توانستند به هدف و همچنین موفقیت برسند.

او مطرح کرد: نگذارید آن جریان تکرار می شود، سند ۲۰۳۰ و همچنین فضای مجازی، رسانه های فاسد در واقع تکرار همین جریان می باشد که بایستی و حتما جلوی آن هم را گرفت و همچنین هوشیار و همچنین بیدار بود.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه راه نجات رفتن در سایه تعلیمات اسلام و همچنین فرهنگ قرآن و همچنین نهج البلاغه می باشد، افزود: حضرت علی(ه) در هر خطبه نهج البلاغه صحنه ای را نشان می دهد و همچنین افتخار می کنیم که  پیرو مولایی هستیم که یک خطبه آن هم برتر می باشد از تمام سخنانی که همه صحابه دارند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی خطاب به جوانان: نگذارید تاریخ اندلس تکرار می شود/ چرا بعضی هنوز روی فضای مجازی تعصب دارند؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۰۶ ۰۴:۰۳:۲۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان