آیت الله مکارم شیرازی: جهاد با قلب تنفر از ظالمان و همچنین بیدادگران می باشد

%name آیت الله مکارم شیرازی: جهاد با قلب تنفر از ظالمان و همچنین بیدادگران می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به انواع جهاد در اسلام گفت: حفظ روحیه جهادی باعث حفظ نظام و همچنین آبروی جامعه می باشد، قطعا در صورتی که روح جهادی حفظ می شود، ملت عزیز خواهد ماند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید بامداد امروز در مراسم احیای شب نوزدهم ماه تبریک و مبارک رمضان در مدرسه امام و پیشوا کاظم(ع) با اشاره به آثار جهاد در فلسفه اسلامی اظهار داشت: جهاد همچون عنصر دفاعی بدن باعث می می شود که انسان از مردن و مرگ به وسیله بیماری ها در امان بماند.

او افزود: درست می باشد که انسان از طریق هوا، غذا، آب و همچنین پوست بدن در معرض بیماری ها می باشد ولی به دلیل فعالیت عناصر دفاعی که توسط خداوند در بدن انسانس وجود دارد، جسم انسان سلامت می ماند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مبانی جهاد از منظر امام و پیشوا علی(ع) گفت: حضرت گفتن می فرمایند که جهاد با دست اولین مرتبه جهاد می باشد؛ جهاد با اسلحه یک نوع جهاد می باشد ولی کشاورزی که با دست خود زحمت می کشد تا خود و همچنین جامعه بهره بری و استفاده کنند، جهادگر می باشد؛ همچنین نویسنده ای که جهت هدایت شهروندان و مردم شهر قلم می زد، جهادگر می باشد.

او اظهار کرد: جهاد با زبان که آن هم امر به معروف ونهی از منکر می باشد دومین شاخه جهاد می باشد؛ هدایت به وسیله جهاد زبانی سرنوشت سعادت قسمت و بخش مهمی از جامعه را مشخص کردن می کند.

آن مرجع تقلید گفت: جهاد با قلب نیز تنفر از ظالمان و همچنین بیدادگران و همچنین آلوده ها و همچنین اشخاص زشت کار می باشد؛ تنفر از آنها و همچنین اعمال آنها و همچنین تجاوز به حق دیگران و همچنین غیبت و همچنین باج دادن خواری و همچنین … جهاد با قلب می باشد؛ امام و پیشوا علی(ع) گفتن کردند که دشمن می خواهد با حذف جهاد تو را به انسان مرده مبدل کند.

او اظهار کرد: دشمن با تحریم سعی می کند ما را از جهاد با دست منع کند؛ دشمن اول سعی می کند که جهاد با دست را از ما بگیرد؛ سپس سخنان تو را سانسور می کند و همچنین اجازه نمی دهد که حرف تو به گوش شهروندان و مردم شهر برسد؛ وسایل ارتباطی امروز، غالبا در دست صهیونیست ها می باشد؛ به خصوص آن فضای مجازی آلوده و همچنین کثیف اجازه نمی دهد حرف حساب من و همچنین تو به گوش جهانیان برسد.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با ذکر آن مطلب که صهیونیست ها، شهروندان و مردم شهر را از منزل و خانه های خود در فلسطین بیرون کردند و همچنین آنها را به خاک و همچنین خون می کشند و همچنین همواره دم از حقوق بشر می زنند گفتند: چه معنی دارد که آمریکا از آن هم سوی دنیا در آن سوی دنیا جهت ما مشخص کردن تکلیف کند؛ امام و پیشوا راحل روی آن مساله تاکید می کردند که تو جهت چه از آن هم سوی دنیا به آن سوی دنیا آمده و همچنین جهت ما مشخص کردن تکلیف می کنید؟آخر امر هم می گویید که ایران سبب ناامنی منطقه شده می باشد؟ دشمن نمی گذارد که حرف حساب به گوش دنیا برسد.

آن مرجع تقلید با گفتن آن مطلب که دشمنان به حدی تبلیغات مسموم می کنند و همچنین کم کم عده ای تصور می کنند که آن مفاسد اخلاقی آن هم فضایل اخلاقی می باشد اظهارکردند: دشمنان در قسمت و بخش حجاب گفتن می کنند که حجاب باعث ضد ارزش بودن زن می باشد؛ در حالی که حجاب سبب عزت و همچنین مسئولیت او می باشد؛ ۷ آیه کریم به شکل مسلم در باب حجاب می باشد؛ حجاب الزام می باشد نه اجبار.

او بزرگترین مفسده را در تغییر نظام ارزشی دانست و همچنین گفت: عده ای در زمان طاغوت در بعضی روزنامه ها نوشته بودند که حیا، ضعف نفس می باشد؛ حیا، حجابی در مقابل زشتی ها می باشد؛ حیا سپر می باشد، ولی آنکه آن ارزش پهناور و بزرگ را ضعف نفس معرفی کنیم در واقعیت و حقیقت آن هم تغییر نظام ارزشی می باشد؛ یا آنکه گفتن می می شود که امروزه نمی قدرت جلوی مساله حجاب را گرفت که آن حرف اشتباه می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی گفتن داشت: در صورتی که حکومت نسبت به آن مساله بی تفاوت نباشد، مساله حل می باشد؛ اولین کاری که حکومت می تواند انجام دهد آن می باشد که یکی از شرط های استخدام بانوان در ادارات ملزوم به رعایت حجاب اسلامی خواهند بود؛ گویندگان خبرهای جدید در تلوزیون تمام الزامات حجاب را رعایت می کنند؛ حکومت در صورتی که بخواهد پیش قدم می شود، کار درست می می شود؛ مشکل آن می باشد که در مراحل بالا، بی تفاوتی ها، عدم احساس مسئولیت ها و همچنین… کار را خراب می کند.

او با ذکر آن مطلب که حفظ روحیه جهادی باعث حفظ نظام و همچنین آبروی جامعه می باشد گفت: قطعا در صورتی که روح جهادی حفظ می شود، ملت عزیز خواهد ماند؛ بایستی و حتما بدانید که دشمن، کاری به برجام و همچنین موشک های ما و همچنین حقوق بشر ندارد، بلکه به آن مساله کار دارد که یک اقتدار و قدرت مزاحم منافع آنها نباشد و همچنین هرچه که در آن مسیر بپذیرید به سراغ دومی می آید؛ دشمن می گوید که من نمی پذیرم که در آن منطقه، مستقل عمل کنی بلکه بایستی و حتما نوکر من باشی و همچنین هرچه می گویم را عملی کنید.

منبع: حوزه

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: جهاد با قلب تنفر از ظالمان و همچنین بیدادگران می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۰۴ ۱۰:۳۷:۴۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان